PDA

View Full Version : خطای assembly ADODB

sabaab1359
دوشنبه 28 خرداد 1386, 12:47 عصر
سلام
من با استفاده از Publish برای برنامه ام setupساختم ولی وقتی برنامه رو نصب می کنم پیغام زیر رو می ده:
the application requires the assmble ADODB version 7.0.3300.0 be instaled in the global assembly cache(GAC) first.
بعد از این کار هم تمام تنظیمات فونت برنامه رو بهم ریخته البته تنظیمات همونه ولی نمایش ا.ن فرق داره. این کار رو هم برای تمام کپیهای برنامه انجام داده.
لطفا بگید چکارش کنم.
ممنون

azmoodeh
دوشنبه 28 خرداد 1386, 12:55 عصر
سلام
نسخه دات نت ی که با آن برنامه را نوشته اید با نسخه کامپیوتری که روی آن نصب گردیده با هم مطابقت دهید.شما می تونید برنامه رو روی کامپیوتری نصب کنید که نسخه ای برابر یا بالاتر از نسخه کامپیوتر توسعه دهنده داشته باشه.

موفق باشید

sabaab1359
دوشنبه 28 خرداد 1386, 16:12 عصر
هر دو کام÷یوتر یکی است. می خواستم روی همون کامپیوتری که برنامه رو نوشتم نصب کنم. framwork رو هم دوباره نصب کردم ولی نشد.

azmoodeh
دوشنبه 28 خرداد 1386, 17:21 عصر
روش زیر رو برای هر دو کامپیوتر چک کنید و ببینید مقادیر نسخه و کلید َِ[ یکی هست؟

Control Panel==>AdMinistrative Tools==>Microsoft .net Framework==>Assembly cache

sabaab1359
سه شنبه 29 خرداد 1386, 21:46 عصر
من این مشکل رو اول روی یک سیستم داشتم همنطور که گفتم کام÷یوتری که برنامه رو باهاش نوشتم با اونی که روش نصب کردم یکی است (یعنی هر دو کار رو روی یک سیستم انجام دادم) حالا دوباره framwork را نصب کردم دذرست شد. ولی حالا می خوام برنامه رو روی یک سیستم که win2000 داره نصب کنم ولی موقع نصب همین پیغام رو میده و در administratortools هم اصلا framwork رو نشون نمی ده. چند بار هم نصبش کردم ولی فایده نداره. جالب اینجاست که نسخه قبلی برنامه روش کار می کنه ولی نسخه جدید که تغییراتی توی اون دادم این مشکل رو داره.