PDA

View Full Version : جستجوی کلماتی که حرف ی دارند

federrer
دوشنبه 28 خرداد 1386, 14:55 عصر
من میخوام فیلدهایی از نوع nvarchar رو که درونشون اسامی دارای حرف" ی" فارسی هستن رو سرچ کنم ولی این کلمات قابل شناسایی نیستن !!!

با بقیه حروف مشکلی نیست .
برای ورود و جستجو مقادیر هم از پارامتر استفاده کردم .
در ضمن یکی می گفت باید Colation فیلد های از نوع Char رو به SQL _Latin1_General_CP1 256_CI_AS تغییر بدی . این کارو هم کردم ولی مشکل حل نشد !

Nick2k
دوشنبه 28 خرداد 1386, 15:38 عصر
با گرفتن شیفت و ایکس برای نوشتن حرف ی درست نمیشه؟

SYNDROME
دوشنبه 28 خرداد 1386, 21:26 عصر
با سلام

من میخوام فیلدهایی از نوع nvarchar رو که درونشون اسامی دارای حرف" ی" فارسی هستن رو سرچ کنم ولی این کلمات قابل شناسایی نیستن !!!

با بقیه حروف مشکلی نیست .
برای ورود و جستجو مقادیر هم از پارامتر استفاده کردم .
در ضمن یکی می گفت باید Colation فیلد های از نوع Char رو به SQL _Latin1_General_CP1 256_CI_AS تغییر بدی . این کارو هم کردم ولی مشکل حل نشد !
1-آیا اطلاعات را با یک سیستم دیگر وارد کرده و جستجو را با یک سیستم دیگر انجام می دهی؟
2- همون لحظه که اطلاعات را با سیستم خودت وارد می کنی جستجو هم می کنی ولی جواب نمی دهد؟
اگر حالت دوم است Collation را روی Arabic_Cl_AS تنظیم کن.

federrer
سه شنبه 29 خرداد 1386, 16:41 عصر
با گرفتن شیفت و ایکس برای نوشتن حرف ی درست نمیشه؟

فکر نمی کنم به کیبورد ربط داشته باشه چون ورود اطلاعات (INSERT ) هیچ مشکلی نداره وبه درستی حرف "ی" به شکل حرف "ی" فارسی وارد جدول میشه و مشکل فقط تو سرچ کردنه !!!

اگه یه کلمه بذاریم که توش "ی" نداشته باشه پیدا میشه ولی اگه "ی" داشته باشه پیدا نمیشه !!

و بگم که تمام این مراحل رو یه کامپیوتر انجام میشه

federrer
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 18:11 عصر
مثل اینکه تا حالا کسی این مشکل رو نداشته

Microsoft.net
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 19:41 عصر
دوستان این DLL که از طرف شرکت مایکروسافت اصلاح شده و مشکل حرف ی فارسی در ویندوز اکس پی و SQL Server رو حل میکنه می تونند دانلود کنند و در شاخه windows.system32 کپی کنند (OverWrite) البته بعضی اوقات باید در SafeMode بیاید تا بتونید این کار رو بکنید .

federrer
جمعه 01 تیر 1386, 10:34 صبح
این DLL رو نصب کردم .

حالا مشکل یه ذره فرق کرده !

فیلد NAME تو رکورد 1 مقدار "مرادی" داره.

فیلد NAME تو رکورد 2 مقدار "مرادی" داره.

وقتی که کلمه "مرادی" یا "مرادی" رو سرچ می کنم فقط رکورد 2 رو تو خروجی دارم.