PDA

View Full Version : تعریف چند user با تعیین میزان دسترسی

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 28 خرداد 1386, 20:03 عصر
سلام
من یه برنامه می خوام بنویسم که بانک اون روی سروره و چند تا کلاینت هم به طور مشترک از این بانک استفاده می کنند. برای این کار از SQL Server 2000 می خوام استفاده کنم ...
یکی از دوستان گفتند که باید برای بانکم چند تا user با تعیین میزان دسترسی تعریف کنم ....
می خوام که بدونم برای این کار باید چه موضوعی رو در مورد SQL مطالعه کنم ...
و یا اگر برای دوستان مقدور بود برام توضیح بدن و یا یک مقاله بزارن ....
ممنون

Behrouz_Rad
دوشنبه 28 خرداد 1386, 21:06 عصر
برای اینکه این تاپیک نیز همانند تاپیکی که در بخش #C ایجاد کردی به جنجال کشیده نشه، سوالاتت رو به صورت جدا مطرح کن تا من یا دوستانی که میتونن، پاسخگو باشیم...

متشکرم.

whitehat
دوشنبه 28 خرداد 1386, 22:04 عصر
سلام
من یه برنامه می خوام بنویسم که بانک اون روی سروره و چند تا کلاینت هم به طور مشترک از این بانک استفاده می کنند. برای این کار از SQL Server 2000 می خوام استفاده کنم ...
یکی از دوستان گفتند که باید برای بانکم چند تا user با تعیین میزان دسترسی تعریف کنم ....
می خوام که بدونم برای این کار باید چه موضوعی رو در مورد SQL مطالعه کنم ...
و یا اگر برای دوستان مقدور بود برام توضیح بدن و یا یک مقاله بزارن ....
ممنون
برای این کار شما دو راه حل دارید
1) مدیریت کاربران را خود بر عهده بگیرید، برای این کار نیاز دارید که جدول هایی برای کاربران ،رول ها و سطح دسترسی ها ایجاد کنید .کافیه برنامه شما کانکشن (هایی) به SQL بزند و شما بسته به اینکه اعتبار سنجی را می خواهید در سرور یا کلاینت انجام دهید بر اساس جداول تعریف شده این کار را انجام می دهید
2) مدیریت این کار را بر عهده SQL سرور بگذارید ، که برای این کار می بایست Login و User هایی را در SQL تعریف کنید و بر اساس سطح دسترسی که به آنها می دهید کار اعتبار سنجی را به عهده سرور بگذارید. در این روش شما می بایست قسمت هایی را برای مدیریت پیغام ها، خطاها و ... در برنامه کلاینت داشته باشید. بهترین مرجع برای این کار BOL می باشد

once4ever
سه شنبه 29 خرداد 1386, 11:06 صبح
با تجربه شما، کدوم حالت بهتره؟
ما میتونیم با داشتن یک بانک از میزان دسترسی کاربرها و کنترل بر روی کلیدها، کاربرهارو محدود کنیم (1) هم قدرت انطباق بیشتری داریم و هم مجبور نیستیم برای خطاهایی! که خودمون اجازه دادیم پیش بیاد (گزینه 2) پیغام بدیم
چون از مزیت حالت دوم خبر ندارم، میخوام بدونم چه مزیتی رو از دست میدم
ممنون

Behrouz_Rad
سه شنبه 29 خرداد 1386, 17:04 عصر
مسلما برای برنامه های کاربردی معقول نیست که برای هر کاربر یک لوگین در SQL Server تعریف کنی!
مدیریت کاربران و سطوح دسترسی اونها باید توسط خودت پیاده سازی بشه.

موفق باشید.

whitehat
سه شنبه 29 خرداد 1386, 17:09 عصر
بسته به نرم افزاری که تهیه می کنید هر دو روش می تواند مناسب باشه، انتخاب این روش بسته به نوع تیم ،منابع موجود ،میزان تراکنشها و ... بر می گردد. یکی از مزایای روش دوم افزایش سرعت و کاهش ترافیک شبکه است (برای نرم افزارهای DB Management) ، همچنین مدیریت کاربران در روش دوم ساده تر و احتیاج به تحلیل و کد نویسی کمتری دارد. با استفاده از روش دوم بسیاری از پردازشها را می توانید به عهده سرور بگذارید. روش دوم بیشتر برای نرم افزارهایی می تواند استفاده بشه که لازم باشه پایگاه داده مدیریت شود (معمولا چند DB) و اعمال Databaseی بر روی پایگاه داده انجام شود.
پ.ن: شما می توانید یک لاگین تعریف کنید و کاربرانتان را به آن نسبت دهید ،اما در کل در مورد برنامه های کاربردی با شما موافقم