PDA

View Full Version : resolution

tonato
سه شنبه 29 خرداد 1386, 11:15 صبح
سلام
کسی میدونه با چه تابعی در c# میشه resolution مربوط به windowsکاربر رو بدست آورد تا جای نمایش form ها رو درست قرار بدیم؟

mahdishojaee
سه شنبه 29 خرداد 1386, 12:09 عصر
اگه می خوای فرمت وسط صفحه نمایش داده بشه می تونی از این تابع در Form_Load استفاده کنی :
;()this.CenterToScreen

ghafoori
سه شنبه 29 خرداد 1386, 13:03 عصر
دوست عزیز با کد های زیر اما اگر می خواهی پنجره تان را وسط دسکتاپ یا فرم مادر یا غیره تنظیم کنی بهتره از خاصیت start poision استفاده کنی

Windows.Forms.Screen.PrimaryScreen.Bounds.Width
Windows.Forms.Screen.PrimaryScreen.Bounds.Height

reza.palang
سه شنبه 29 خرداد 1386, 13:09 عصر
سلام
کسی میدونه با چه تابعی در c# میشه resolution مربوط به windowsکاربر رو بدست آورد تا جای نمایش form ها رو درست قرار بدیم؟

int w = Screen.GetWorkingArea(new Point(0, 0)).Width;
nt h = Screen.GetWorkingArea(new Point(0, 0)).Height;

kiani.mehdi
سه شنبه 29 خرداد 1386, 13:13 عصر
خوب چرا خاصیت start position مربوط به فرم را روی center screen تنظیم نمی کنید؟ که نیاز به کر هم نداشته باشید؟؟؟؟؟

اما این سوال را اگه ممکنه جواب بدین
خود دات نت تابع یا کلاسی برای اینکه بشه resolution را عوض کرد داره ؟
یا باید از API ها استفاده کرد؟

tonato
سه شنبه 29 خرداد 1386, 15:13 عصر
با تشکر از همه
راهنماییهاتون رو اجرا میکنم,امیدوارم درست شه
اما Startposition به درد من نمیخوره,چون من میخوام فرم اصلی برنامه در وسط مانیتور ظاهر بشه
و بقیه فرمهای برنامه از کنار فرم اول نمایش داده بشن,ولی اگه Startposition رو روی Manual ست کنم و دستی Location فرم رو تغییر بدم,در Resolution های متفاوت دچار مشکل میشم.

kiani.mehdi
سه شنبه 29 خرداد 1386, 16:37 عصر
ما Startposition به درد من نمیخوره,چون من میخوام فرم اصلی برنامه در وسط مانیتور ظاهر بشه

خوب start position دقیقا همون کاری را که میخوای میکنه

بقیه فرمهای برنامه از کنار فرم اول نمایش داده بشن

منظورت را نفهمیدم
ولی میتونی فرم اصلیت را در وسط صفحه نمایش نشون بدی با همون start position و location بقیه فرم هات را نصبت به فرم اصلی ست کنی
اینطوری تو همه resolution هاکار میده

موفق باشید
مهدی کیانی

kiani.mehdi
سه شنبه 29 خرداد 1386, 17:06 عصر
ظاهرا خود دات نت کلاسی برای تغییر resolution نداره
ولی با API ها خیلی راحت میشه
اینکا را کرد
لینک
http://www.codeproject.com/csharp/csdynamicscrres.asp

موفق باشید
مهدی کیانی

linux
سه شنبه 29 خرداد 1386, 17:32 عصر
ظاهرا خود دات نت کلاسی برای تغییر resolution نداره
ولی با API ها خیلی راحت میشه
اینکا را کرد
لینک
http://www.codeproject.com/csharp/csdynamicscrres.asp

موفق باشید
مهدی کیانی
یکسری از کارها توهین به شعور کاربر هست از جمله دستکاری در دستکتاب کاربر ، به هر حال کاربر با توجه به سخت افزارش و دلخواه خودش تنظیماتی را انجام داده شما فقط اجازه دارید به کاربر اطلاع بدهید که برنامه شما مثلا در این حالت خوب کار نمی کنه و از کاربر بخواهید که خودش رزولیشن را عوض کنید

kiani.mehdi
سه شنبه 29 خرداد 1386, 21:48 عصر
یکسری از کارها توهین به شعور کاربر هست از جمله دستکاری در دستکتاب کاربر ، به هر حال کاربر با توجه به سخت افزارش و دلخواه خودش تنظیماتی را انجام داده شما فقط اجازه دارید به کاربر اطلاع بدهید که برنامه شما مثلا در این حالت خوب کار نمی کنه و از کاربر بخواهید که خودش رزولیشن را عوض کنید

قصد بنده از گفتن این نکته فقط آموزش یه نکته جدید بود
همین
نه قصد توهین به کاربر نهایی یا .....
پس با این حساب اگه قرار باشه اینقدر به فکر کاربر بود هکر ها و ویروس نویس ها افراد فوق العاده شرور و گناه کاری هستند

به هر حال هدف من از گفتن مطلب فوق فقط قصد آموزشی داشت همین
موفق باشید
مهدی کیانی

linux
سه شنبه 29 خرداد 1386, 23:22 عصر
قصد بنده از گفتن این نکته فقط آموزش یه نکته جدید بود
همین
نه قصد توهین به کاربر نهایی یا .....
پس با این حساب اگه قرار باشه اینقدر به فکر کاربر بود هکر ها و ویروس نویس ها افراد فوق العاده شرور و گناه کاری هستند

به هر حال هدف من از گفتن مطلب فوق فقط قصد آموزشی داشت همین
موفق باشید
مهدی کیانی
ما بابت برنامه ای که به کاربر می دهیم ازش پول می گیریم یا ممکن هست برنامه مجانی هم باشه در هر صورت برای ما منافعی داره ( ممکن یک کار تبلیغاتی باشد) به خاطر همین باید کاملا به کاربر احترام بگذاریم.

tonato
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 17:04 عصر
روشی که دوستان در مورد Bound.with گفتن درسته و در انواع resolutionها کار میکنه به جز Laptop روی pc معمولی در هر resolution این کد درست جواب میده و فرمها در جای تعیین شده میافتن.اما در laptop همه چیز به هم میخوره.کسی میدونه باید چه کرد؟؟؟؟؟:گریه:

Searcher90
یک شنبه 04 دی 1390, 10:55 صبح
سلام
اگه بخواهیم با انواع resoulation ها فرم ما درست جواب دهد چه کنیم (یعنی object های آن به هم نریزد) (در فرم سی شارپ ) اگر از wpf استفاده شود چگونه فرم های آن را به سی شارپ اضافه کنیم
اگر بخواهیم فرم ما موقع بزرگ و کوچک شدن هم تمام object ها set شود یعنی وقتی ماکسیم شد عناصر آن هم بزرگ شود حتی فونت آن و وقتی مینیم شد همه عناصر به حالت قیلی برگردد حتی object های داخل panel یا groupbox
ممنون از پاسخ شما

xcomlock
یک شنبه 04 دی 1390, 11:07 صبح
فکر میکنم با یه تناسب ساده نسبت به روزلشن و تغییر سایز بشه چیدمان object ها رو درست set کرد