PDA

View Full Version : من یکی از منویهای گزارش گیری ...

hamidehsadat
جمعه 01 تیر 1386, 19:48 عصر
من یکی از منویهای گزارش گیری را کلیک می کنم بعدفرم باز که میشود دادهای درادیت ها وارد می کنم بعد دکمه جستجو را که می زنم هیچ دادهای در جستجوم نمی اید در حالی که وقتی فرم گزارش مربوط به منویی را که کلیک کردم باز می کنم وقتی جستجو میکنم داده هایی را نشان میدهد ولی در منو که کلیک میکنم هیچ داده ای نمی اید. گزارش گیری با rave انجام میدهم این طوری بگم فرمی که در منوهای گزارش گیری باز میکنم هیچ داده ای را نشان نمی دهد ولی وقتی فرم را جدا از منوها باز میکنم اجرا هم میشود و داده هایی را نشان می دهد.

query1.filter:='clterm='+QuotedStr(edit1.text)+'an d clyear='+QuotedStr(edit2.text)
+'and stsex='+QuotedStr(edit3.text) ;
if (edit1.text<>'') and (edit2.text<>'' )and (edit3.text<>'') then begin
if query1.Locate('clterm',edit1.Text,[])=true and
query1.Locate('clyear',edit2.Text,[])=true and
query1.Locate('stsex',edit3.Text,[])=true then begin
rvproject1.Open;
rvproject1.Execute;
end

hamidehsadat
یک شنبه 03 تیر 1386, 21:28 عصر
دوستان سلام کسی نیست که به من کمک کنه تا مشکلم حل شود

SYNDROME
یک شنبه 03 تیر 1386, 21:48 عصر
با سلام

من یکی از منویهای گزارش گیری را کلیک می کنم بعدفرم باز که میشود دادهای درادیت ها وارد می کنم بعد دکمه جستجو را که می زنم هیچ دادهای در جستجوم نمی اید در حالی که وقتی فرم گزارش مربوط به منویی را که کلیک کردم باز می کنم وقتی جستجو میکنم داده هایی را نشان میدهد ولی در منو که کلیک میکنم هیچ داده ای نمی اید. گزارش گیری با rave انجام میدهم این طوری بگم فرمی که در منوهای گزارش گیری باز میکنم هیچ داده ای را نشان نمی دهد ولی وقتی فرم را جدا از منوها باز میکنم اجرا هم میشود و داده هایی را نشان می دهد.

query1.filter:='clterm='+QuotedStr(edit1.text)+'an d clyear='+QuotedStr(edit2.text)
+'and stsex='+QuotedStr(edit3.text) ;
if (edit1.text<>'') and (edit2.text<>'' )and (edit3.text<>'') then begin
if query1.Locate('clterm',edit1.Text,[])=true and
query1.Locate('clyear',edit2.Text,[])=true and
query1.Locate('stsex',edit3.Text,[])=true then begin
rvproject1.Open;
rvproject1.Execute;
end

بنده نوشتیتان را خیلی خواندم ولی مشکلتان واضح نیست(احتمالا گیرایی بنده پایین است)
ولی نمی فهمم که چرا یک جستج. را یک بار با Filter و دفعه بعد با Locate انجام می دهد.
می توانید بعد از Filter کد زیر را بنویسید تا ببینید مقدار را پیدا کرده است یا نه.

IF Not query1.Isempty Then
rvproject1.Open;

دوم اینکه چرا هم Open می کنید و هم Execute.
شاید زمانی که از جاهای مختلف باز می کنید Queryشما Open نمی شود.
امیدوار درست فهمیده باشم و اگر اشتباه کردم کمی بیشتر توضیح بدهید.

hamidehsadat
دوشنبه 04 تیر 1386, 09:43 صبح
با سلام

[QUOTE] بنده نوشتیتان را خیلی خواندم ولی مشکلتان واضح نیست(احتمالا گیرایی بنده پایین است)
سلام ممنون از اینکه وقتتان را در اختیار من قرار دادید .ببینید من یک گزارش گیری با raveمی خواهم انجام بدهم که لیست دانشجویان یک کلاس را به من بدهدو بر اساس کد کلاس و کد درس می خواهم جستجو کند اگر این کدها در کوئری بود ان ها را نشان بدهد. من روی فرمم دو تا ادیت ، کوئری ، rvproject,rvquery , datasource قرار دادم .وقتی در ادیت ها کدی را وارد می کنم بعد دکمه جستجو را میزنم و لیست دانشجویان یک کلاس را نشان می دهد.حالا من میخواهم از طریق منو این فرم باز شود و در ادیت ها داده ای را وارد کنم و جستجو را نشان بدهد.وقتی از طریق منو این فرم باز میشود در ادیت ها داده ای را وارد کنم
کل رکوردهایی که در کوئریم هست را نشان میدهد .امیدوارم متوجه شده باشید.

ولی نمی فهمم که چرا یک جستج. را یک بار با Filter و دفعه بعد با Locate انجام می دهد.
می توانید بعد از Filter کد زیر را بنویسید تا ببینید مقدار را پیدا کرده است یا نه.

IF Not query1.Isempty Then
rvproject1.Open;

دوم اینکه چرا هم Open می کنید و هم Execute
وقتی open را تنهامی نویسم پنجره out option باز نمیشود ولی وقتی execute را هم مینویسم پنجره باز میشود

شاید زمانی که از جاهای مختلف باز می کنید Queryشما Open نمی شود. ببخشید یعنی چه زمانی که از جاهای مختلف باز می کنید Queryشما Open نمی شود.

SYNDROME
دوشنبه 04 تیر 1386, 13:40 عصر
با سلام
اگر درست فهمیده باشم شما یک بار یک فرم را به صورت معمولی باز می کنید وو در زمان جستجو اطلاعات شما را پیدا می کند ولی زمانی که همین فرم را از طریق یک منو باز می کنید(بر روی منو کلید می کنید)جستجو می کنید اطلاعات یافت نمی شود.
اگر درست فهمیده باشم.
در زمانیکه شما از دو رویه متفاوت استفاده می کنید احتمالا در زمان باز شدن فرم از طریق منو یک دستور اجرا نمی شود یا یک روال خاصی طی نمی شود.
واقعاً بیشتر از این نمی وانم توضیح دهم چون اطلاعات کدهای سیستم شما را ندارم تا Trace کنم.
سعی کن برنامه را خط به خط تست کنید و مراحل را به Ctrl+F5 چک کنید.
مثلا Active مربوط به ADO را در هر دو روش تست کنید.
مقدار Filter را در هر دو روش چک کنید و با هم مقایسه کنید و . . .
و تست های دیگر بر روی دستورات دیگر.
باز هم اگر سوالی بود در خدمتتان هستم.

hamidehsadat
دوشنبه 11 تیر 1386, 18:00 عصر
سلام به دوستان
من برنامه ام را TRACE کردم و با CTRL+F5چک کردم همه کدهام اجرا می شوند . حالا اگر من برنامه ام را آپلود کنم کسی هست که تستش بکنه و بگه مشکلش چیه
ممنون

SYNDROME
دوشنبه 11 تیر 1386, 19:43 عصر
با سلام
برنامه را قرار بده و نحوه کار با آن که منتهی به Bug می شود بنویسم تا تست شود.