PDA

View Full Version : Spam شدن ایمیل ها

hidensoft
شنبه 02 تیر 1386, 14:18 عصر
سلام
کسی می دونه باید چیکار باید که ایمیل هایی که می فرستیم Spam نشه !
بود یا نبود کدوم یک از هدر ها باعث spam شدن email می شه ؟
من با php mailer برای gmail فرستادم spam نشد ولی ایمیل رو برای یاهو فرستادم spam شد.

فقط واضح بگید که سوالات کمتری پرسیده بشه !

Mohammad Minaei
شنبه 02 تیر 1386, 18:25 عصر
تا اونجایی که من می دونم ربطی به هدر هایی که phpMailer به طور Default می فرسته نداره. (اصلا منطق اجازه نمی ده که ربطی داشته باشه!)

azmoodeh
شنبه 02 تیر 1386, 18:34 عصر
معمولا اگر همه قواعد فرستادن ایمیل رو درست رعایت کرده باشید و از شناسه ایمیل معتبری هم استفاده کرده باشید موضوع برمی گرده به 1- نام دامنه ای که از شناسه ایمیل اون استفاده می کنید 2- میل سروری که داره این ایمیل ها رو می فرسته .

توضیحش مفصله ، ولی در کل باعث میشه که بقیه میل سرورها که دارن این رو دریافت می کنن به عنوان ایمیل نه چندان معتبر بشناسنش.

سعی کنید این ها رو عوض کنید ببینید درست میشه یا نه .
موفق باشید

ealvandi
شنبه 02 تیر 1386, 22:57 عصر
همه قواعد فرستادن ایمیل رو درست رعایت کرده باشید

لطفا به چند موردش اشاره کنید.

jhoseinii
یک شنبه 03 تیر 1386, 17:50 عصر
روشی استاندارد تر از استفاده از تابع mail() (بدون نیاز به مقدمات اتصال به smtp-server) هست؟
(نگید phpMailer )چون اون هم از همین تابع Mail استفاده میکنه و در مواقعی که mail() کم میاره phpMailer هم چاره مشکل نیست

ممنون:)

hidensoft
دوشنبه 04 تیر 1386, 13:09 عصر
من می گم ایمیل Spam می شه
شما میگی phpmailer از تابع mail استفاده می کنه

اصلا با این کار نداریم که چطوری می خوای ایمیل بفرستی
من میگم چیکار کنیم که ایمیل ها SPAM نشه

tabib_m
دوشنبه 04 تیر 1386, 14:39 عصر
وقتی ایمیل ها به وسیله ی بن شدن IP سرور شما ، SPAM بشه ، چاره ای نیست مگر تغییر سرور ...

اسپم خصوصیت ایمیل نیست که ما بخوایم با تغییر شیوه ی ارسال ایمیل جلوی اون رو بگیریم.
درسته که گاهی اسپم شدن ایمیل ها به خاطر تشخیص به عنوان ارسال های آزار دهنده از طرف گیرنده س و میشه به وسیله ی تغییر در شیوه ی ارسال جلوی این مسئله رو گرفت، ولی هیچ وقت به طور قطع نمیشه جلوی اسپم شدن ایمیل رو گرفت ، چون اسپم شدن دلایل مختلفی داره ، و شما نمیتونی جلوی همه ی این دلایل رو بگیری...

موفق باشید.

jhoseinii
دوشنبه 04 تیر 1386, 23:21 عصر
من می گم ایمیل Spam می شه
شما میگی phpmailer از تابع mail استفاده می کنه

اصلا با این کار نداریم که چطوری می خوای ایمیل بفرستی
من میگم چیکار کنیم که ایمیل ها SPAM نشه

چرا فکر میکنید محتوای header در مورد spam شدن یا نشدن موثر نیست؟
من با bulk شدن ایمیل هام تو یاهو مشکل داشتم و به این نتیجه رسیدم که با تغییر محتوای header به index میره
فکر میکنم شما هم غیر از "تغییر نحوه ارسال" چاره ی دیگه ای نداشته باشید

به هر حال هدفم کمک بود :چشمک:

ealvandi
دوشنبه 04 تیر 1386, 23:51 عصر
من با bulk شدن ایمیل هام تو یاهو مشکل داشتم و به این نتیجه رسیدم که با تغییر محتوای header به index میره
فکر میکنم شما هم غیر از "تغییر نحوه ارسال" چاره ی دیگه ای نداشته باشید

بله یکی از شایع ترین مشکلات محتوای header هست.
در ضمن اگه محتوای header که شما از اون استفاده میکنید رو بدید متشکر میشیم ازتون.

hidensoft
سه شنبه 05 تیر 1386, 13:09 عصر
جواب :

بود یا نبود کدوم یک از هدر ها باعث spam شدن email می شه ؟

وقتی ایمیل ها به وسیله ی بن شدن IP سرور شما ، SPAM بشه ، چاره ای نیست مگر تغییر سرور ...
این حرف شما روی سرور صحیحه ولی نه روی لوکال !

ولی هیچ وقت به طور قطع نمیشه جلوی اسپم شدن ایمیل رو گرفت ، چون اسپم شدن دلایل مختلفی داره ، و شما نمیتونی جلوی همه ی این دلایل رو بگیری...

تاحالا یه انجمن Vbultian دیدی که ایمیل SPAM بفرسته ؟ من که خودم تا حالا ندیدم ... اگه یه نسخه نال شده پیدا می کردم خوب می شد ....
اگه شما اون دلایل مختلف رو بلدی بگو ... مطمئنا باید بشه

از تمام کسانی که به این تاپیک توجه کردند و نظرشون رو بیان کردند ممنونم.
ولی خواهش می کنم اگه کسی راه حلی برای عدم Spam شدن ایمیل ها بلده بگه ...
اگه کسی این مشکل رو داشته وتونسته حلش کنه بگه به چه دلیلی حل شده ویا کدش رو در اختیار دیگران قرار بده

موفق باشید

tabib_m
سه شنبه 05 تیر 1386, 18:29 عصر
باید کلمه ی "قطع" رو بولد میکردم :)

منظورم اینه که در نهایت هم ممکنه همین ایمیل هایی که vbulletin هم میفرسته ، ممکنه برای بعضی ها spam بشه.
نمیخوام بگم که سعی و تلاش برای بهتر شدن این قضیه بی فایده س ، ولی منظورم اینه که شما نمیتونی یه راهی پیدا کنی که به صورت صددرصد بتونه جلوی اسپم شدن ایمیل رو بگیره!

برای مثال ، خود من عنوان های ایمیل ها رو به صورت انگلیسی تعیین میکنم که یه موقع الکی سپم نشه.

موفق باشید.

Peresident_y
جمعه 14 آبان 1389, 16:40 عصر
اسپم شدن به نحوه ارسال ربطی نداره مشکل از ـنظیمات rdns سرور شماست

trade_mark
جمعه 14 آبان 1389, 20:08 عصر
درصد بالایی از اسپم شدن ایمیل ها به سرور شما بستگی دارد
مخصوصا سرور های ایرانی

funpatogh
شنبه 15 آبان 1389, 21:39 عصر
اکثر سرور ها به صورت اشتراکی هستند چنانچه فقط یکی از سایت ها ایمیل اسپم زیاد بفرستد آی پی اون سایت (کل سرور) در لیست سیاه یاهو قرار میگیرد و اسپم میشود و درنتیجه تمام سایت های اون سرور ایمیلشان اسپم میشود

farhadsoft
شنبه 15 آبان 1389, 23:57 عصر
منم خیلی دنباله این مطلب گشتم ولی به موفقیت نرسیدم

alonemm
یک شنبه 16 آبان 1389, 09:52 صبح
به نظر من هم همش به میل سروری که ازش میل میفرستید ربط داره.
اینم میدونید که اگه هاستتون از IP Static از حوزه ایران که بیشتر با 78 شروع میشه کار کنه به علت تحریم ایمیل ها spam شناخته میشه.
یکی دیگه هم به خود هاست و تنظیمات میل سرور و درگاه های ارسال میل مثل Popop3 , SMTP داره که اینا هم از جمله هرز نامه شناخته شدن کمک میکنه.

البته از متن خود ایمیل و نداشتن موضوع و .... کامل نبودنش هم به هرز نامه شدن کمک میکنه.

rapidpich
دوشنبه 17 آبان 1389, 11:36 صبح
کارهایی که باید انجام بدی تا ایمیل هات اسپم نشه:

1. IP سرورت نباید blacklist باشه اگه باشه کلا بیخیال شو سرورت رو عوض کن
2. ایمیل هاتو امضا کنی:
domainkeys و spf تو cpanel یه قسمت هست به نام
email authentication هست که اینکارو برات انجام میده.
اینم ببین
http://www.informationweek.com/news/security/cybercrime/showArticle.jhtml?articleID=181500694

3. برای ارسال ایمیل باید header هات درست باشه برای اینکار از کلاسهای آماده استفاده کن همینجوری از تابع mail نفرست.
تا اینجا همه چی Ok هست برای ارسال ایمیل نه برای ارسال خبرنامه.برای خبرنامه :
https://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=81126

5.باز یک سری header اضافه میشه که بلد نیستم!
6. باید ته ایمیلت بزاری if you do not want to receive more emails please click here
که در اینصورت نباید دیگه واسش ایمیل بفرستی
برای خبرنامه از Mailman یا phplist استفاده کن خیالت راحت شه