PDA

View Full Version : درج تاریخ در گزارشگیری

Batman
یک شنبه 03 تیر 1386, 17:49 عصر
با سلام
چجوری میشه تاریخ روزی رو که یه گزارش تهیه کردی مثلا در گوشه سمت چپ بالا درج کرد
گزارشگیری با rave report

SYNDROME
یک شنبه 03 تیر 1386, 19:59 عصر
با سلام

با سلام
چجوری میشه تاریخ روزی رو که یه گزارش تهیه کردی مثلا در گوشه سمت چپ بالا درج کرد
گزارشگیری با rave report
می تونی یک Lable(البته تو Rave اسمشو نمی دونم)در بالای صفحه قرار بده و از تابع تاریخ استفاده کنم و تاریخ روز را داخل آن بریز.
تابع تاریخ را می تونی از این لینک بگیری.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=52277&highlight=%CA%C8%CF%26%231740%3B%E1+%CA%C7%D1%26%2 31740%3B%CE

Batman
دوشنبه 04 تیر 1386, 12:25 عصر
تابع تاریخ رو دارم
منظورتون رو نفهمیدم
منظورتون اینه که یه فیلد از نوع تاریخ تعریف کنم و بعد توی گزارشم اون رو تو بالای صفحه قرار بدم؟

SYNDROME
دوشنبه 04 تیر 1386, 13:19 عصر
با سلام

تابع تاریخ رو دارم
منظورتون رو نفهمیدم
منظورتون اینه که یه فیلد از نوع تاریخ تعریف کنم و بعد توی گزارشم اون رو تو بالای صفحه قرار بدم؟
نه عزیز دل برادر .
مثلا من یک Lable را در صفحه قرار می دهم و بعد مقدار تاریخ را در آن می ریزم.

Lable.Caption := GetDate;

تابع GetDate تاریخ را در Lable که در بالای صفحه قرار دارم می ریزد و آن را نشان می دهم.
حالا من می دانم Lable در QuickReport برابر QRLable است ولی در Rave نمی دانم نام Lable چیست؟(نه کار کردم نه الان روی سیستم من نصب است)
حالا شما Lable مربوط به Raveرا بر روی صفحه پرینتر بگذارید و مقدار آن را از برنامه پر کنید.
البته باز هم می گویم بنده با Raveکار نکرده ام ولی در گزارشگیریهای دیگر از این روش استفادده می کنم.

arshia_
دوشنبه 04 تیر 1386, 13:46 عصر
در rave دسترسی به عناصر صفحه با qreport متفاوت است
به اون روش که شما گفتید فکر نکنم جواب بده
الان روی این سیستم دلفی نداره تا تست کنم

ealvandi
سه شنبه 05 تیر 1386, 00:37 صبح
لطفا اگه جواب گرفتید به ما هم نحوه این کار رو بگید.

با تشکر.

Batman
سه شنبه 05 تیر 1386, 08:37 صبح
دوستان کسی نظره دیگری نداره
خیلی حیاتی

Batman
چهارشنبه 06 تیر 1386, 06:01 صبح
آقای پنجی تستش نکردید هنوز؟

Batman
دوشنبه 18 تیر 1386, 16:56 عصر
آقا این تاپیک خیلی وقت بود که جواب نهایی نداده بود
لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه خیلی حیاتی
ممنون میشم

soroush_vs
دوشنبه 18 تیر 1386, 17:30 عصر
من درگیر این مورد بودم برخی دوستان دیگه هم میخاستن این کار رو بکنن که بالاخره به راهی بجز استفاده از دیتابیس منتهی نشد.استفاده از دیتابیس

Batman
دوشنبه 18 تیر 1386, 18:44 عصر
یعنی باید برای هر رکورد یه فیلد تاریخ مقداردهی کرد؟
نمیشه توی برنامه یه متغیر ازنوع trave داشته باشی و بعد مثلا مقدار یه text رو به اون پاس بدی؟

soroush_vs
دوشنبه 18 تیر 1386, 19:43 عصر
راستش رو بخای باید قاعدتا این امکان در Rave وجود داشته باشه اما من و دوستانم اصلا نتونستیم پیدا کنیم یه دلیلش هم اینه که Help این ابزار ضعیف هست و توضیحات کافی داده نشده یک دلیل دیگه هم اینه که تعداد کسانی که از Rave آشتفاده میکنن طبق نظر سنجی ها خیلی کمتر از ابزار های دیگه مثل FastReport هست اگه نظر من رو بخاید یا ابزار گزارش گیریتون رو عوض کنید یا همون طوری که گفتم از Database کمک بگیرید.

یعنی باید برای هر رکورد یه فیلد تاریخ مقداردهی کرد؟
نمیشه توی برنامه یه متغیر ازنوع trave داشته باشی و بعد مثلا مقدار یه text رو به اون پاس بدی؟

ببینید شما میخاید که بالای صفحه چاپ این تاریخ رو داشته باشید بنابراین به نظر من یک Table جدا ایجاد کنید و به ازای هر پارامتری (مثل همین تاریخ)که به شکلی نمیتونید مستقیما از برنامه واردRave کنید یک Field تعریف کنید .این راه حل به این معنی هست که لازم نیست برای هر رکورد یک Field تاریخ داشته باشید.توی چاپ هم از اون Table اطلاعات رو برمیدارید و داخل گزارش میزارید.این طوری قبل از ساخته شدن گزارش در زمان اجرا میتونید مقدار تاریخ رو هم مقداری بزارید تاریخ امروز یا هر تاریخ دیگه.
اگر هم بخاید ابزار گزارش رو عوض کنید پیشنهاد من اینه که Quick Report رو انتخاب نکنید چون دیگران با این به مشکلاتی برخورد کردن.

Batman
سه شنبه 19 تیر 1386, 07:37 صبح
آقا سروش از توضیحاتت ممنونم
اما تا اونجایی که من میدونم نمیشه توی rave همزمان از چند تا جدول استفاده کرد

soroush_vs
سه شنبه 19 تیر 1386, 09:34 صبح
ای بابا کی گفته نمیشه؟
یعنی ما این همه توضیح دادیم از خودمون ساختیم؟دستت درد نکنه.

حالا روش کار رو برات میگم
البته شما تک جدولیش رو بلدی خب فرض کن شما یه گزارش ساختی حالا میخای از جدول دومت هم توی گزارش استفاده کنی.
نکته:به ازای هر جدولی که میخای توی گزارشت استفاده کنی باید یه کامپوننت RVDataSetConnection یا یکی از هم کلاسی هاش روی فرم داشته باشی.
بعد توی Designer از منوی File گزینه New Data Connection رو انتخاب میکنی بعدش DirectDataView رو انتخاب کن بعدش لیست تمام RVDataSetConnection هایی که در برنامه یا در فرمت استفاده کردی ظاهر میشه بعدش باید اون مورد که مربوط به جدول دوم هست رو انتخاب کنی و کار تمومه.

Batman
سه شنبه 19 تیر 1386, 10:53 صبح
آقا سروش دست گلت درد نکنه
در ضمن مشکل تاریخ رو در fastreport میشه حل کرد؟
mer30

soroush_vs
سه شنبه 19 تیر 1386, 11:05 صبح
اختیار داری.
من به شخصه با FastReport کار نکردم ولی چیزی که شنیدم اینه که همه فن رو حریفه.
بیشترین استفاده کننده رو نسبت به بقیه ابزارهای گزارش سازی داره برای همین هم افراد زیادی برای راهنمایی کردن هستند.مثالهای خوبی هم به همراهش هست.
موفق باشی

Batman
سه شنبه 19 تیر 1386, 11:15 صبح
دست گلت درد نکنه
خیلی باحالی