PDA

View Full Version : خطا در موقع نوشتن دستورات sql با حروف بزرگ

salman_arak
دوشنبه 04 تیر 1386, 13:46 عصر
با سلام
من sql2005 رو نصب کردم اما موقع نصب فکر می کنم که گزینه accent sencitive رو تیکش رو برداشته و binery رو تیک زدم حالا که دستوراتم رو می نویسم اگه با حرف بزرگ بنویسم (نام جداول و...)غیر از خود دستورات خطای مبنی بر نشناختن اسم جدول رو به من می ده . حالا من چه طو ر می تونم این مشکل رو بدون نصب مجدد حل کنم ؟
ممنون .

azmoodeh
دوشنبه 04 تیر 1386, 14:02 عصر
سلام

به احتمال زیاد از Collation پایگاه دادتون هست که به صورت Deafult از Instance بهش منتقل شده.گزینه ARABIC_CI_AI وARABIC_CI_AS رو امتحان کنید ببینید چی میشه.یعنی اول یک پایگاه داده آزمایشی به صورت ARABIC_CI_AS و دستوراتتون رو توش تست کنید احتمالا درست کار میکنه . اگر که نه ARABIC_CI_AI رو به همین صورت تست کنید.
موفق باشید

salman_arak
دوشنبه 04 تیر 1386, 14:55 عصر
دوست عزیز با این راهکار شما مشکلم حل شد .
اما من باید برای هر دیتا بیسی که می سازم این تغییر رو ایجاد کنم .آیا راهی هست که پیش فرض خود نرم افزار رو عوض کنم که خودکار collation اون arabic_ci_as بشه ؟
ممنون.

AminSobati
دوشنبه 04 تیر 1386, 15:03 عصر
دوست عزیزم،
پیش فرض Collation برای هر دیتابیس، از سرور بدست میاد (موقع نصب SQL Server انتخاب کردین). الان شاید مشکل با ALTER DATABASE برطرف بشه اما برای دیتابیسهای جدید، میتونین Collation رو هنگام دستور CREATE DATABASE مشخص کنین تا از پیش فرض سرور تبعیت نکنه