PDA

View Full Version : برنامه نویسی بانکهای اطلاعاتی را چگونه باید شروع کرد؟

xigmacorporation
جمعه 28 فروردین 1383, 11:22 صبح
با عرض سلام خدمت اساتید محترم.
من چند وقتی (حدود 4 ماه) است که دارم با دلفی کار می کنم. تقریباْ به چهارچوب برنامه نویسی در اون آشنا شدم. ولی از برنامه نویسی بانک اطلاعاتی هیچ چی سرم نمی شه.
اصلا نمی دونم چی به چیه. از شما عزیزان خواهشمندم اگر برایتان مقدور است مقالاتی بصورت قدم به قدم در مورد آموزش برنامه نویسی بانک اطلاعاتی در دلفی در این سایت قرار دهید. اگر هم کتابی خوب (حتی زبان اصلی) می شناسید مرا راهنمایی کنید.
اگر می شود از help دلفی هم استفاده کرد لطفاْ نقطه شروع را به من نشان دهید.
از شما بینهایت متشکرم. :oops:

ahmad sajjad
جمعه 28 فروردین 1383, 12:24 عصر
با سلام
بنظر من شما کتاب برنامه نویسی با دلفی نوشته آقای جعفر نژاد را بگیرید.
البته توصیه میکنم قبل از خرید هر کتاب در کتابخانه یا .. مقداری مطالعه کنید تا ببینید متن آن دلچسب و برای شما
روان میبساد یا نه؟
کتاب مذکور دارای فصلی بنام بانک های اطلا عاتی است وبرای یادگیری مبتدیانی چون من خوب است

سار
جمعه 28 فروردین 1383, 12:58 عصر
با هلپ شروع کن.
اگر قبلش با Object Pascal کار کرده باشی به هیچ وجه مشکلی نخواهی داشت.
نمونه برنامه های نوشته شده در Delphi رو ببین و تریس کن.
البته فکر کنم اگر مدید بیاد با اسم تاپیکت مشکل داشته باشه. :wink:
آره مدیر جان؟ :mrgreen:

hr110
جمعه 28 فروردین 1383, 13:42 عصر
عنوان سوال هم عاجزانه بود و هم با متن سوال هماهنگی نداشت، بنابراین به خواست سارا :wink: تغییر یافت.

ضمناً منهم فکر میکنم که ابتدا شما یک کتاب فارسی را مطالعه کنید و سپس سراغ راهنمای دلفی و یا دموهای دلفی بروید کارسازتر خواهد بود

xigmacorporation
شنبه 29 فروردین 1383, 10:46 صبح
از پاسخ شما بسیار متشکرم.
همین امروز به دنبالش می رم. البته تقریباْ با Object Pascal آشنایی دارم. به هر حال متشکرم.
برای اسم تاپیک هم عذر می خوام. چیزی به ذهنم نرسید. از اینکه اصلاحش کردید متشکرم. :تشویق:

میتی دات نت
یک شنبه 15 شهریور 1383, 14:41 عصر
به نام خدا

بهتر از همه اینکه به سایت Delphi.about.com یه سری بزنی . یکی از لیستهای اون برای مبتدیان در صفحه اول عنوان DataBase Programming with Delphi است که خیلی جالب و خوب توضیح داده است .

همیشه سعی کن از مراجع خارجی استفاده کنی . چون غالب کتابهای منتشره در ایران توسط کسانی ترجمه می شوند که اصولا برنامه نویس نبوده و حتی رشته تحصیلی انها فرق می کند . این کتاب ها هیچکدام راهی بسوی برنامه نویس شدن جلوی پای آدم نمی گذارند . (:D)