PDA

View Full Version : سوال در مورد CheckListBox

setare7sky
پنج شنبه 07 تیر 1386, 09:08 صبح
سلام
من شنیده ام که یه جور CheckListBox وجود داره که به جای یه ستون Check دو تا ستون داره . خواستم ببینم کسی می دونه اسم این Component چیه ؟ در ضمن اگه جزء Component های استاندارد دلفی نیست ممکنه بگین چه جوری می تونم Download ش کنم ؟

SYNDROME
پنج شنبه 07 تیر 1386, 11:12 صبح
با سلام

سلام
من شنیده ام که یه جور CheckListBox وجود داره که به جای یه ستون Check دو تا ستون داره . خواستم ببینم کسی می دونه اسم این Component چیه ؟ در ضمن اگه جزء Component های استاندارد دلفی نیست ممکنه بگین چه جوری می تونم Download ش کنم ؟
همان CheckListBox خود دلفی در قسمت Additional است.
یک خاصیت به نام Columns دارد که مقدار پیشفرض 0 است و اگر شما مقدار 2 به آن بدهید 2 تا ستون دارید و . . . .
البته باید ستون اول تا انتها از Item پر شود و سپس به ستون دوم برود.
موفق باشید . . .

zareyazd
پنج شنبه 07 تیر 1386, 11:40 صبح
یک component دیگری هم وجود داره که دارای قابلیت بیشتری است و می تونی از اون هم استفاده کنی ListView

setare7sky
شنبه 09 تیر 1386, 12:41 عصر
ممنون از جوابتون .
راستش من میخوام فیلدهای یه جدول رو توی یه لیست نمایش بدم و جلو فیلد انگلیسی نام فیلد رو به صورت فارسی بیارم .با روشهایی که شما گفتید امکان ارتباط بین فیلدها وجود نداره ولی می دونم Component ی وجود داره که همین کار رو انجام میده . یعنی یه ChecklistBox که دو تا ستون داره ( البته در هر سطر فقط یه checkBox ) وجود داره .
اگه می دونید اسم اون Componenet چیه ممنون می شم کمکم کنید .

SYNDROME
شنبه 09 تیر 1386, 16:02 عصر
با سلام

ممنون از جوابتون .
راستش من میخوام فیلدهای یه جدول رو توی یه لیست نمایش بدم و جلو فیلد انگلیسی نام فیلد رو به صورت فارسی بیارم .با روشهایی که شما گفتید امکان ارتباط بین فیلدها وجود نداره ولی می دونم Component ی وجود داره که همین کار رو انجام میده . یعنی یه ChecklistBox که دو تا ستون داره ( البته در هر سطر فقط یه checkBox ) وجود داره .
اگه می دونید اسم اون Componenet چیه ممنون می شم کمکم کنید .
شما می توانید از DBLookupcombobox استفاده کنید.(البته یک پیشنهاد است)
به این صورت که ListSource را به DataSource وصل کرده و در ListField ان به جای یک فیلد دو فیلد را بنویسید(به صورت A;B)
دقت کنید باید فیلدها را با ";" از هم جدا کنید.
موفق باشید.

Batman
یک شنبه 10 تیر 1386, 06:09 صبح
میتونی از کامپوننتهای شرکت lmd استفاده کنی

setare7sky
یک شنبه 10 تیر 1386, 10:03 صبح
من کامپوننت های LMD رو پیدا کردم و نصب کردم ولی چیزی که می خواستم توش نبود.
من دارم یه Query Builder می نویسم و می خوام اسامی فیلدهای یه جدول رو توی یه List Box نشون بدم که ستون اول نام انگلیسی فیلد و ستون دوم نام فارسی فیلد است . باید یه ستون CheckBox هم برای انتخاب وجود داشته باشه . بنابراین من یه CkeckListBox می خوام . component های LMD یه ListBox با چندین ستونه که امکان انتخاب فیدهای اون بوسیله CheckBox وجود نداره .