PDA

View Full Version : Connection open failed

Gladiator
جمعه 28 فروردین 1383, 14:05 عصر
Connection open failed. SQL State: 3051, SQL Error Code: -534709256 The Microsoft Jet database engine cannot open the file 'C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\MyDatabase.mdb'. It is already opened exclusively by another user, or you need permission to view its data.

با سلام ٬ موقع اجرای برنامه این پیغام خطا برگردانده میشه . ( توی اکسپلورر )

از متن پیغام مشخصه که فایل فوق الذکر توسط کماربر و یا برنامه دیگه ای بطور انحصاری باز شده و در حال استفادست ٬ ولی اینطور نیست و هیچ گونه رمز عبوری هم نداره .

چند بانک مختلف با Access ساختم و امتحان کردم ولی باز هم جواب همینه که مشاهده میکنید .

لطفا راهنمایی بفرمایید .

متشکرم .

Gladiator
جمعه 28 فروردین 1383, 16:01 عصر
مشکلم حل شد .

nima_north
دوشنبه 25 آبان 1383, 14:47 عصر
مشکل همچنان باقی است تنها توانستم به SQL Server متصل بشم اونهم بخاطر اینکه Server رو راحت شناخت

مهدی کرامتی
دوشنبه 25 آبان 1383, 18:25 عصر
مشکلم حل شد .
لطفا توضیح دهید چطوری حل شد. این مشکل رو من هم دارم.

Gladiator
دوشنبه 25 آبان 1383, 23:27 عصر
سلام ؛

من همون فایل بانک اطلاعاتی ( فایل mdb ) رو به شاخه اصلی در درایو C کپی کردم و مسیر فایل رو در Connection String تغییر دادم ٬ مشکلم حل شد .

تست کنید امیدوارم مشکل حل شه . :flower:

nima_north
سه شنبه 26 آبان 1383, 09:52 صبح
اگه خواستید فایل MDB رو بشناسه باید باید تو منوی Connection یوزرنیم رو Admin و پسورد رو خالی بگذارید این در صورتی است که بانک شما پسورد نداشته باشه
در موردSQL من راحت Connect شدم ولی وقتی Dataset رو تو فرم میزارم باوجود شناختن فیلدهای جداول موقع کامپایل شدن این Error رو میده

Connection open failed. SQL State: 42000, SQL Error Code: 18456 (null)

Exception Details: Borland.Data.Common.BdpException: Connection open failed. SQL State: 42000,
SQL Error Code: 18456 (null)

که با توجه به شماره 18456 مربوط به login کردن نادرست است ولی من نتونستم حلش کنم