PDA

View Full Version : آیا میشه یک یا چند فایل رو به یک UserControl ضمیمه کرد؟

javad2000
یک شنبه 10 تیر 1386, 02:31 صبح
سلام
آیا میشه فایل هایی رو (با هر پسوند دلخواه) به یک UC اضافه کرد به طوری که هر وقت اون UC رو به یک پروژه Add می کنیم اون فایل ها هم به پروژه اضافه شوند؟ برای مثال یک UC که از یک فایل صوتی استفاده می کنه، آیا امکان داره، با افزودن اون به پروژه، فایل صوتی هم به طور خودکار Add بشه؟

با تشکر

__H2__
یک شنبه 10 تیر 1386, 10:44 صبح
سلام
نمیدانم دقیقاً چه کار میخواهید بکنید! ولی اگر احیاناً میخواهید فایلی را به پروژه طرف الحاق کنید تا خودتان در UserControl خودتان از آن استفاده کنید، بهتر است فایل را به DLL خودتان الحاق کنید و از آن در محیط DLL تان استفاده کنید. و یا حتی Stream ان را در اختیار EXE هم قرار دهید.

javad2000
یک شنبه 10 تیر 1386, 11:30 صبح
سلام
نمیدانم دقیقاً چه کار میخواهید بکنید! ولی اگر احیاناً میخواهید فایلی را به پروژه طرف الحاق کنید تا خودتان در UserControl خودتان از آن استفاده کنید، بهتر است فایل را به DLL خودتان الحاق کنید و از آن در محیط DLL تان استفاده کنید. و یا حتی Stream ان را در اختیار EXE هم قرار دهید.
سلام
منظورتون اینه که میشه یه New Project> Windows Controler درست کنم و مثلاً یه فایل Mp3 رو به اون ضمیمه کنم، بعد هم که تبدیل به dll می کنم اون mp3 خود به خود به dll اضافه میشه؟

choobin84
یک شنبه 10 تیر 1386, 21:33 عصر
سلام
منظورتون اینه که میشه یه New Project> Windows Controler درست کنم و مثلاً یه فایل Mp3 رو به اون ضمیمه کنم، بعد هم که تبدیل به dll می کنم اون mp3 خود به خود به dll اضافه میشه؟
ضرورتی نداره که فایل های صوتی و امثالهم را در داخل دی ال ال قرار دهید.می توانید آونها را در کنار فایل دی ال ال تان قرار داده و فقط نامشان را صدا بزنید ، هنگامی هم که ستاپ سازیمیکنید این فایل های صوتی را به جمع فایل ها اضافه کنید

javad2000
یک شنبه 10 تیر 1386, 22:07 عصر
ضرورتی نداره که فایل های صوتی و امثالهم را در داخل دی ال ال قرار دهید.می توانید آونها را در کنار فایل دی ال ال تان قرار داده و فقط نامشان را صدا بزنید ، هنگامی هم که ستاپ سازیمیکنید این فایل های صوتی را به جمع فایل ها اضافه کنید

سلام
می دونم اکثر مواقع، این کار منطقی نیست، اما به دلایلی کنجکاو شدم بدونم عملی هست یا نه؟ به خصوص برای طراحی UC هایی که فقط یک نسخه از آنها به فرم اضافه میشود نه بیشتر.
یعنی میشه یه dll حاوی یک UC به علاوه چند فایل کمکی اون از جمله فایل های mp3 و ... باشه؟

با تشکر

__H2__
دوشنبه 11 تیر 1386, 10:12 صبح
سلام

سلام
شما میتوانید هر فایلی را که میخواهید در داخل EXE یا DLL تان embed کنید و دات نت Stream آن را در زمان اجرا تحویلتان میدهد، اگر نمیدانید بگویم که Stream یک نوع زنجیره اطلاعات است که میتوانید آن را در قالب یک فایل بر روی هارد ذخیره کنید یا برای جایی دیگر ارسال کنید و یا مستقیم از آن در کلاسس های دات نت استفاده کنید و عکس یا موسیقی اش را تحویل بگیرید و پخش کنید یا نمایش دهید.

یک مثال خیلی ساده از داخل کردن فایلهای عکس درون یک dll و استفاده از آن عکس های درونی شده در یک exe برای یک تاپیک دیگر حاضر کرده بودم که فکر کنم به کاتر شما هم بیاید.
شما میتوانید به همین شیوه موسیقی را هم اضافه کنید و داخل DLL یا EXE خودتان جای دهید و هر کجا که خواستید استفاده کنید.
http://www.h02.ir/download.aspx?File=Exe-Dll-Resources.vb.zip