PDA

View Full Version : آیا netFramework. روی سیستم نصب شده؟

ravanfar
یک شنبه 30 فروردین 1383, 08:12 صبح
سلام
من بالاخره Delphi8 رو خریده نصب کردم و یک برنامه کوچک محاسبه عددی با این محیط نوشتم 8-)
ولی یک مشکلی است بقیه همکلاسی ها که میخواهند از این برنامه استفاده کنند اکثراً بسته
netFramework. رو نصب نکرده اند و موقع اجرا یک Error میده که البته همانطور که شما بزرگان میدانید با نصب بسته فوق هم مشکل حل میشه و هم برنامه اجرا میشه.
حالا از شما بزرگواران یک سئوال دارم :
پطور میشود چک کرد که کاربرnetFramework.رانصب کرده و اگر این کار نشده یک پیغام درست و حسابی بده که اون بفهمه چه کار باید بکنه( یعنی netFramework. را نصب کنه)

باتشکر روانفر :roll:

ravanfar
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 09:26 صبح
سلام اگر میشه راهنمایی بفرمایید متشکرم

vDelphi
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 20:53 عصر
فکر نکنم بتونید این کار رو انجام بدید! چون برنامه شما تحت net. نوشته شده و وقتی که .net framework رو سیستم نصب نشده باشه اصلا برنامه شما اجرا نخواهد شد چه برسه به اینکه بخواد پیغام درست حسابی بده!

ravanfar
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 12:43 عصر
سلام
من خودم یک راهی به ذهنم رسید :idea: جهت مشورت بیان میکنم:
من برنامه تحت netframework. خودمو به صورت مثلاً یک dll مبتنی بر فرم طراحی کنم و سپس با یک نسخه از دلفی مثل
5 یا 6 یا 7 که مبتنی بر netframework. نیست یک برنامه کوچک بنویسم که اول بره در Registry به دنبال مسیر زیر:
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/.NetFramework
بگردد در صورت موجود بودن dllفوق را فراخوان کند و در غیر این صورت پیغام خطایی بدهد که کاربر باید netframework. را نصب کند
آیا این ایده عملی است؟ :?:
متشکرم روانفر

vDelphi
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 23:09 عصر
راه من یه ذره با راه شما فرق داره!
یه برنامه با Delphi 7 نوشته و از طریق آن برنامه خود را اجرا کنید در اینجا میتوان چک کرد که اگر اجرای فایل exe شما با موفقیت همراه نبوده پیغام مناسب نمایش داده شود. 8-)