PDA

View Full Version : مشکل در باز کردن Help دلفی از داخل IDE

vcldeveloper
چهارشنبه 13 تیر 1386, 11:59 صبح
سلام،

چند روز پیش Raize CodeSite را روی دلفی 7 نصب کردم. اون موقع حواسم نبود، اما الان متوجه شدم که Help دلفی دیگه باز نمیشه و یه پیغام خطا مبنی بر کم بودن حافظه میده. سیستم من یک گیگ رم داره و در زمان نمایش این پیغام حداقل 50% رم آزاد بود. Windows SDK بدون مشکل باز میشه، فایل های Help دلفی خارج از محیط IDE هم بدون مشکل باز میشند، اما اگه از داخل IDE بخوام بازشون کنم (از طریق منوی Help یا کلید F1)، چیزی باز نمیشه.
فکر کردم چون آخرین چیزی که نصب کردم CodeSite بوده، شاید مشکل از اون باشه، اما Uninstall کردن CodeSite هم مشکل رو حل نکرد.
کسی از دوستان قبلا با همچین مشکلی برخورد کرده، یا راه حلی برای این مشکل سراغ داره؟

با تشکر

vcldeveloper
چهارشنبه 13 تیر 1386, 12:00 عصر
نمی دونم چرا این مدیریت ضمیمه ها درست عمل نکرد!

soroush_vs
چهارشنبه 13 تیر 1386, 12:43 عصر
فایل دلفی 7 رو جایگزین کنید
اگه حل نشد احتمالا باید از رجیستری باشه که Uninstall برنامه قبلی مقادیر دجیستری رو پاک نکرده یا به حالت قبلی برنگردونده.
چیز دیگه ای در حال حاظر به ذهنم نمیرسه

vcldeveloper
شنبه 16 تیر 1386, 04:12 صبح
اگه حل نشد احتمالا باید از رجیستری باشه که Uninstall برنامه قبلی مقادیر دجیستری رو پاک نکرده یا به حالت قبلی برنگردونده.
چیز دیگه ای در حال حاظر به ذهنم نمیرسه
مرسی از لطفت، با این مشکل حل نشد. در ضمن فایل ارسالی مربوط به نسخه اولیه دلفی 7 بود، نه Update 1.
کس دیگه ایی از دوستان پیشنهادی نداره؟ نمی خوام دوباره دلفی نصب کنم.

مرسی

Inprise
شنبه 16 تیر 1386, 06:40 صبح
همه چیز اینجاست : HKEY_CURRENT_USER\Software\Borland\Delphi\7X
میتونه خیلی مفصل و وقتگیر باشه اما قطعا میتونی اصلاحش کنی یا حتی یه کلید میانبر دیگه مطابق میلت تعریف کنی .

vcldeveloper
شنبه 16 تیر 1386, 13:17 عصر
بالاخره مشکل حل شد. البته مشکل از رجیستری نبود، یه خورده با FileMon و فایل های Help دلفی ور رفتم تا که متوجه شدم مشکل در D7.cnd هست. یک بار که خارج از محیط دلفی بازش کردم و بستمش، چندتا پیغام خطا مبنی بر invalid بودن برخی از entry ها داد، و بعدش دیگه پیغام نداد و توی محیط دلفی هم بدون مشکل باز شد.
البته گشتن توی رجیستری و سر و کله زدن با فایل های help باعث شد تا بعضی از مشکلات کوچک قبلی رو هم برطرف کنم.
در هر حال از همگی ممنونم.