PDA

View Full Version : تبدیل شدن تاریخ

adhami
سه شنبه 19 تیر 1386, 09:39 صبح
باسلام خدمت دوستان
راستش من نمی دونم این مشکل به کدوم قسمت مربوط می شه ولی تصمیم گرفتم اینجا مطرحش کنم.
موضوع این است که من یک برنامه با vb , sql server , crystal نوشته ام که الان 2 سال دارم استفاده می کنم با تاریخها مشکلی نداشته ولی حدود یک هفته است که وقتی مثلا از تاریخ 01/03/86 الی 01/04/86 می زنم به من جواب درستی نمی دهد و در تاریخ کلی گزارش را به این صورت 1986/03/01 نمایش می دهد.
نمی دونم مشکل از کجاست ؟
منتظر راهنماییهای شما هستم .
با تشکر

nicolas_vires
چهارشنبه 20 تیر 1386, 07:02 صبح
با سلام
فیلد مربوط به تاریخ را چه نوعی داده‌اید؟
همانگونه که می‌دانید sql server توانائی ثپت تاریخ‌های شمسی را ندارد مگر به روشهای خاصی
که دوستان اشاره کرده‌اند
مثل تبدیل تاریخ با کمک کد
یا استفاده از جدول تاریخ
شما از کدام روش استفاده کرده‌اید
و آیا در یک هفته پیش تغییری در برنامه اتان یا db داده‌اید؟

adhami
چهارشنبه 20 تیر 1386, 07:56 صبح
من نوع فیلد تاریخ را nvarchar در نظر گرفته ام و تنها کاری که در این یک هفته انجام دادم نصب دوباره ویندوز بوده است .

MajerajooyeKhallagh
چهارشنبه 20 تیر 1386, 08:56 صبح
باسلام خدمت دوستان
راستش من نمی دونم این مشکل به کدوم قسمت مربوط می شه ولی تصمیم گرفتم اینجا مطرحش کنم.
موضوع این است که من یک برنامه با vb , sql server , crystal نوشته ام که الان 2 سال دارم استفاده می کنم با تاریخها مشکلی نداشته ولی حدود یک هفته است که وقتی مثلا از تاریخ 01/03/86 الی 01/04/86 می زنم به من جواب درستی نمی دهد و در تاریخ کلی گزارش را به این صورت 1986/03/01 نمایش می دهد.
نمی دونم مشکل از کجاست ؟
منتظر راهنماییهای شما هستم .
با تشکر

دوست عزیز
لطفا بفرمایید که طول Nvarchar را برای تاریخ چند تایی درنظر گرفته اید؟و تنظیمات Regional setting ویندوز برای نحوه نمایش تاریخ سیستم,با چه فرمتی است و آیا فرمت آن با حالت قبلی و در ویندوز قبلی فرق کرده است؟

adhami
چهارشنبه 20 تیر 1386, 09:05 صبح
ممنون مشکلم حل شد ، تنظیمات ویندوز رو باید درست می کردم.