PDA

View Full Version : مشکل در کامپایل فایل جاوا در همه جا

pesarkhobeee
سه شنبه 19 تیر 1386, 13:03 عصر
سلام
اقا من سر هیچ زبان برنامه نویسی ای به اندازهی این جاوا اذیت نشدم:گریه:!
من بعد اینکه java 2 runtime رو نصب میکنم و بعد میرم java 2 sdk رو نصب کنم error میده
می خواستم اونو از اینترنت گیر بیارم که انگار ادم دنبال سوزن توی انبار کاه:اشتباه:.
شنیدم jbuilder خوبه نتونستم کراکشو بگیرم:عصبانی:
شنیدم با emac میشه اینکارو کرد cd live knophix خودمو به کار انداختم رفتم تو emac وقتی فایلمو با پس وند java ذخیره کردم یه منوی جاوا بهش اضافه شد و کامپایلش کردم ولی اتفاق خاصی نیوفتاد!
خلاصه بعد این همه خرج هیچی!
اگه فایل javac رو داشتم اونوقت میتونستم برنامه خودمو کامپایل کنم ولی حیف!
اینجا اخرین امیدمه و خواهش میکنم کمکم کنید.
در ضمن من جستجو کردم ولی مشکلم حل نشد:گریه::گریه::گریه: !

mona6284
سه شنبه 19 تیر 1386, 14:00 عصر
شما برای کامپایل کردن فایل های جاواتون می تونید از jdk5 استفاده کنید . تو اینترنت هست.اگه بشه و این حجم رو اینجا upload کرد. براتون attach می کنم . بعدش مراحل زیر را دنبال کنید.

1. نصب jdk5
2.در System Properties در Advanced tab روی دکمه Environment Variables کلیک کنید و در system variables دنبال path بگردید و دکمه edit را کلیک کنید.
3.مسیر نصب jdk5 را با یک ; به ابتدای مسیر هایی که در path وجود دارد اضافه کنید. (به عنوان مثال .....D:\Java\jdk1.5.0_01\bin;%Syste)
4.در cmd به مسیری که فایل جاواتون در آن قرار دارد رفته ، دستور javac filename.java را مینویسیم. تا اینجا filename.class ایجاد می شود.
5.برای اجرای برنامه در همان مسیر دستور java filename را اجرا کنید.

pesarkhobeee
سه شنبه 19 تیر 1386, 18:17 عصر
اقا دست شما درد نکنه .
ولی اگه بشه یه لینک مستقیم و شسته و رفته برای دانلود بدید ممنون می شم چون یه سزچ کردم و رفتم به لینک زیر:
https://sdlc1e.sun.com:443/ECom/EComActionServlet/DownloadPage:~:com.sun.sunit.sdlc.content.Download PageInfo;jsessionid=DB87A3EEBDF6DCA142FA50443AA397 0F;jsessionid=DB87A3EEBDF6DCA142FA50443AA3970F
ولی نتونستم دانلودکنم.در اصل یه فایل exe به نام
jdk-1_5_0_12-nb-5_5_1-win-ml
دانلود شد که به درد نمیخوره.

rasool_63
چهارشنبه 20 تیر 1386, 07:02 صبح
از این لینک میتونی هر نرم افزاری که در مورد جاوا لازم داری بدون محدودیت دانلود کنی .

/http://raphaello.univ-fcomte.fr/ftp/Java

jdk6 هم توش هست.

pesarkhobeee
چهارشنبه 20 تیر 1386, 20:38 عصر
دست همگی درد نکنه
ای کاش فایلها این قدر بزرگ نبودن ! اخه بهترین سرعت من 31 و این سرعت بابای ادمو میاره جلو چشماش!
بهر حال می خواستم بدونم کسی با ادیتور emac کار کرده؟
اگه کرده ما رو هم راهنمایی کنه تا شاید تنستیم فایل جاوا رو رو اون اجرا کنیم

pesarkhobeee
جمعه 22 تیر 1386, 10:53 صبح
بلاخره تونستم یه jdk1.4 گیر بیارم ولی پس از ایجاد کلاس به وسیله javac و اجرا توسط java خطای زیر ایجاد می شه
java.lang.NoClassDefFoundError: example2
Exception in thread "main"
لطفا کمکم کنید

unhandled_event
جمعه 22 تیر 1386, 11:50 صبح
خب اگر با javac کامپایل میشه پس مشکل از classpath میتونه باشه.
یا اینطوری اجرا کن :
java -classpath "%classpath%";. example2
اون نقطه مهمه و به جاوا میگه که برای اجرا ، دایرکتوری جاری رو هم نگاه کن

یا اینکه تو environment vadriables "." رو ه به classpath اضافه کن مشکل برای همیشه حل میشه.

pesarkhobeee
شنبه 23 تیر 1386, 15:37 عصر
اول به خودم تبریک میگم!!!!! و دوم میگم دست همهی اونایی که کمکم کردن درد نکنه.
شاید بهتر بود اسم این تایپیک رو میگذاشتم مصائب جاوا!!!!!
به شخصه دهنم سرویس شد تا بلاخره تونستم فایل جاوا رو اجرا کنم.
از اونجایی که مایل نیستم کس دیگه ای این راه رو بره به چند نکته اشاره می کنم تا اگه کسی برای رفع مشکلش سرچ کرد استفاده بکنه:
اول به نکات بالا که دوستان اشاره کردند توجه بکنه
دوم اگه خواست از یه IDE مثل jbuilder استفاده کنه توصیه می کنم برای مرحله اموزش به همون jdk قتائت کنه که خلاف سایر زبان ها تا اونجایی که من دیدم jbuilder کارو سخت تر می کنه و اصلا راحت نتیست . ولی اگه کسی خواست اونو امتحان کنه قبل از رفتن مراحل معمولی کراک گرفتن باید فایل jbuilder را در شاخه lib محل نصب کپی بکنه.
ثالثا اگه کسی مثل من dial up ای بود و نمی تونست jdk رو از اینترنت یگیره از پوشه jdk داخل محل نصب jbuilder استفاده منه!
رابعا بعد از اینکه با javac کلاس درون فایلتون رو ساختید و بعد با دستور java خواستید اجراش کنید دیگه نباید پسوند فایلو بنویسید که error میده!!!!!!!!!!!!1
و در اخر باید بگم که اگه چاره ای جز کار با jdk ندارید و jbuildre نا امیدتون کرده باید حد اقل با دو دسور cd و dir برای مسیر یابیتون در dos اشنا باشید.
البته با وجود حساس بودن جاوا به کوچیک و بزرگی حروف کا خیلی سخت میشه و باید نهایت دقت رو بکنید ولی اگه از یه ادیتور هوشمند که با رنگوبارنگ کردن دستورات به شما کمک میکنه استفاده کنید کار اسونتر می شه. من از KWrite که در لینوکسم هست استفاده می کنم ولی نمی دونم ویرایش تحت ویندوز هم داره؟؟؟

البته چیزی که باعث شد من به طرف جاوا بیام قابلیت حملشه ولی نتونستم فالهایی رو که نوشتم رو لینوکسم اجرا کنم ! اگه کسی میدو نه لطفا بگهچه جوری رو لینوکس فایلهای جاوا رو اجرا کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و در اخر به تازه کارایی مثل خودم پیشنهاد میکنم به تایپیک زیر برن چون مطالب روشنگری داره:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=69355

unhandled_event
شنبه 23 تیر 1386, 19:56 عصر
مبارکه
برای من هم همینطوری بوده و هنوز هم گاهی هست :چشمک: ولی با صبر و حوصله همه چیز حل میشه.
بله اینکه شما نباید موقع اجرا پسوند فایل رو بگین و فقط دنبال فایل class میگرده و داخل اون دنبال متد main اینها هم جزو قوانین جاواست. جاوا قوانین و مقررات سفت و سختی داره که ارتباط قشنگ و هارمونیکی باهم دارن مهم کشف این ارتباطها و درک مفهومی اونهاست اون موقع تازه زندگی روبه شیرینی میگذارد فقط زمان میخواد یاد گرفتنش. اینکه شما میخواین در فاز پیاده سازی یک پروژه تو notepad سورسهاتون رو بنویسید و یا چیزی مثل jbuilder پر از اشکال ، فرقی چندانی نمیکنه . تعداد زیادی IDE وجود داره از یک IDE مثل BlueJ که حجمش همش دو سه مگابایته استفاده و یه کامپیوتر با 32 مگ رم هم براش کفایت میکنه بگیر تا سنگیناش مثل jdeveloper یا IDE شرکت IBM که حجمشون به dvd هم میرسه از بین اینها جدیدترینشون که دارن تقویتش میکنن netbeans هست. الان ورژن 6 هم داده با کلی امکانات که با لینک یکی از دوستان در همین سایت دانلود کردم فقط مشکل update داره.
اما نهایتا همه اینها منجر به یک نتیجه میشن بالاخره فایلهای کلاسی ساخته میشن که یا مستقلا و یا باید روی یک سرور اجرا بشن و ماژولهای پروژه به یه شکل باهم کار میکنن.
مثال جالبی اساتید جاوا دارن :
یک دوربین دیجیتال رو در نظر بگیرین که لنز و همه چیزش اول باید دستی تنظیم بشه تا عکس بگیره اما اگر خوب تنظیم بشه میتونه انواع و اقسام عکسهای حرفه ای و با ارزش رو با فوکوس دستی و تنطیم نور و رنگ بگیره این دوربین بعد از مدتی حتی به کاربرهاش آموزش عکاسی هم میده و اونها رو به یک عکاس حرفه ای تبدیل میکنه.
حالا یک دوربین دیجیتال تمام اتوماتیک رو در نظر بگیرین که در بهترین حالت تنظیم شده و عکسهای با کیفیت خوب میگیره چندان احتیاجی به حرفه ای بودن هم نداره و سریع میشه باهاش عکاسی کرد اما این دوربین همینیه که هست نمیشه لنز یا فیلترش رو عوض کرد و خیلی تنظیمات دقیق و قابل انتخابی نداره
خب هر عکاسی با دوربین اول کار کردن رو یاد بگیره دیگه حاضر نیست با هیچ دوربین اتوماتیکی کار کنه.
تفاوت جاوا و محیطهای دیگه ای مثل دات نت همینجاست.

pooyanm
شنبه 23 تیر 1386, 20:21 عصر
چه جوری رو لینوکس فایلهای جاوا رو اجرا کنیم؟
به همون روش ویندوز، با این تفاوت که نسخه لینوکسی JRE یا JDK را باید به کار بگیری با همین روند برای سولاریس، مکینتاش و... هم جداگانه باید دریافت کنی. (اگر نگارش جاوای لینوکس پاسخگو نیست با نصب جی بیلدر در لینوکس همون نگارش جاوا برای لینوکس در مسیر نصب در دسترسه. اگر می خوای جدی این کار را دنبال کنی و کافی نت های دور و برتون ای دی اس ال دارن در داونلود نگارش 6 درنگ نکن حتی در بدترین شرایط به دلیل دگرگونی های اخیر به برنامه نویسی با نگارش پایینتر از 5 فکر نکن)

pesarkhobeee
یک شنبه 24 تیر 1386, 15:50 عصر
به همون روش ویندوز، با این تفاوت که نسخه لینوکسی JRE یا JDK را باید به کار بگیری

اقا دست شما مرسی!!!
ولی فکر نکنم سوالمو درست مطرح کرده باشم.بذارید با یه مثال یگم:
فرض کنید من نوعی یه کاربر معمولی کانپیوترم و اصلا نمی دونمcompile چیه؟ و اصلا نمیخام بدونم کامپایل رو با ک چند نقطه می نویسن.
از طرف دیگه شما یه برنامه بزرگ هستید ( کسی صدای باز کردن نوشابه رو نشدید؟)
خب ! حالا شما برنامه ای با جاوا نوشتید که من میخام ازش استفاده کنم!
ایا من باید سورس جاواتون رو اگه بدید هر دفعه کامپایل و بعد اجرا کنم؟
به تعبیر دیگه چه جوری میشه فایل اجرایی و یا انیستال از روی سورس های جاوا برای سیستم ها درست کرد که احتیاج به رو کردن سورس ها نداشته باشه و اگه میشه دربارهی همین رون روی لینوکس هم بگید ممنون میشم!
البته میدونم فایل اجرایی به اون مفهوم وجود نداره وباید از ماشین مجازی استفاده کرد ولی چه جوری؟

pomidi
یک شنبه 24 تیر 1386, 16:55 عصر
شما که اینقدر وارد شدی حالا سوال منو جواب بده:
چه طوری یه فایل دی کمپایل شده را دوباره کمپایل کنم. با چه برنامهای. البته منظورم جاوا است

pesarkhobeee
یک شنبه 24 تیر 1386, 18:29 عصر
من غلط بکنم که بگم وارد شدم
اگه از ادبیات متنم این نتیجه رو گرفتید باید بگم این بخاطر روحیهمه که دوست ندارم رسمی باشم
تا اون جایی که میدونم دی کامپایل یعنی تبدیل کدهای برنامه از زبان ماشین به زبان سطح بالاتر!
و تا حالا امتحان نکرده بودم که با گفته شما رفتم برنامه decafe رو نصب کردم ویکی از کلاس هامو دی کامپایل کردم ولی زیاد شبیه اونی که نوشته بودم نبود پس مسلما از راه کپی پست و استفاده از jdk نمیشه
راه دوم از یه نرم افزار دیگه استفاده کردم که فایلی با پسوند nmi تولید کرد و حالا موندم دسش که چی کار کنم؟
خلاصه مطلب اینکه من تلاش خودمو کردم ولی به جواب نرسیدم .شرمنده.اینارم نوشتم تا اگه کسی خواست امتحان کنه این راه ها رو نره.

javaphantom
دوشنبه 25 تیر 1386, 12:49 عصر
توی لینوکس باید rpm جاوا رو نصب کرده باشی برای اطمینان کار توی محیط text کلمه java -version رو بزن تا ببینی که چه ورژنی از جاوا رو داری یا اصلا نصب هست یا نه! بعد با دستور
javac MyJavaFile.java می تونی کامپایل و با دستور java MyJavaFile اجرا می شه

pooyanm
چهارشنبه 27 تیر 1386, 20:15 عصر
به همون روشی که برنامه های شناخته شده دیگه ای نظیر NetBeans, JBuilder و... با مشکل مواجه می شن کار را انجام بده یعنی یک نگارش جاوا و حداقل یک برنامه اجرایی برای سیستم عامل مقصد را به برنامه پیوست کن. Executable Jar ها تنها گزینه کاملا مستقل از بستر ولی با کاستی های مختص به خود هستند.

mosha_7000
پنج شنبه 28 تیر 1386, 17:09 عصر
سلام
شما که به کار همه رسیدگی می کنین به کار من هم برسین
ببینید من یه برنامه نوشتم که این برنامه به صورت اپلت است و در محیط های برنامه نویسی جاوا و در applet viewer ها اجرا می شود ولی در مرورگرهای اینترنتی کار نمی کند. اینتر فیس برنامه نشان داده می شه ولی برنامه محاسبات را انجام نمی دهد فایل را ضمیمه می کنم لطفا راهنمایی کنید.

pesarkhobeee
شنبه 30 تیر 1386, 15:10 عصر
والا من که این کاره نیستم!
ولی فایلو رو هم ضمیمه نکردی تا ببینم کاری از دستم بر میاد!
تازه من به این نتیجه رسیده بودم که اپلت بهترین راه برای انتشار برنامه روی همهی پلتفرم هاست!اخه خیلی ساده بود!
نمیدونما ! ولی شاید به Java Web Start مربوط باشه

mosha_7000
یک شنبه 31 تیر 1386, 06:08 صبح
من که نتونستم تو این تایپیک فایلی رو ضمیمه کنم من این فایل رو در قسمت اپلت و فایل ضمیمه کردن به نام building word لطفا آن جا را ببینید و مرا راهنمایی کنید.

aminfarajian
یک شنبه 31 تیر 1386, 09:15 صبح
با عرض سلام به همه دوستان عزیز.
من دانشجوی ارشد هوش مصنوعی هستم. واسه کار پروژه ارشدم دنبال این بودم که ببینم با چه زبانی کار کنم. بعد از کلی بررسی دیدم که جاوا بهترینه و تصمیم گرفتم که کارم رو شروع کنم. دیروز همه چیزایی که نیاز بود رو دانلود کردم و شروع کردم به نصب...
ولی راستشو بخواید داغون شدم. آخه من تا حالا با جاوا کار نکردم.
توی این تالار و تالارهای دیگه خیلی جستجو کردم تا اینکه بالاخره تونستم امروز از جاوا جواب بگیرم.
خیلی اطلاعات خوب و مفیدی تو این تالار پیدا کردم. مخصوصا اطلاعاتی که کاربری با اسم "unhandled_event (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35095)" نوشته بود.
دم همتون گرم. موفق باشید و در پناه حضرت حق.

mona6284
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 11:10 صبح
اقا دست شما مرسی!!!
ولی فکر نکنم سوالمو درست مطرح کرده باشم.بذارید با یه مثال یگم:
فرض کنید من نوعی یه کاربر معمولی کانپیوترم و اصلا نمی دونمcompile چیه؟ و اصلا نمیخام بدونم کامپایل رو با ک چند نقطه می نویسن.
از طرف دیگه شما یه برنامه بزرگ هستید ( کسی صدای باز کردن نوشابه رو نشدید؟)
خب ! حالا شما برنامه ای با جاوا نوشتید که من میخام ازش استفاده کنم!
ایا من باید سورس جاواتون رو اگه بدید هر دفعه کامپایل و بعد اجرا کنم؟
به تعبیر دیگه چه جوری میشه فایل اجرایی و یا انیستال از روی سورس های جاوا برای سیستم ها درست کرد که احتیاج به رو کردن سورس ها نداشته باشه و اگه میشه دربارهی همین رون روی لینوکس هم بگید ممنون میشم!
البته میدونم فایل اجرایی به اون مفهوم وجود نداره وباید از ماشین مجازی استفاده کرد ولی چه جوری؟

برای این کار کافیه که یه tomcat داشته باشی . وابسته به سیستم عامل هم نیست و روی هر platform ای هم اجرا می شه.

ali213456
دوشنبه 13 خرداد 1387, 14:00 عصر
سلام
خسته نباشید می شه این قسمت رو کامل تر توزیح بدین:
یا اینکه تو environment vadriables "." رو ه به classpath اضافه کن مشکل برای همیشه حل میشه.

saeed_Z_F
سه شنبه 14 خرداد 1387, 11:39 صبح
سلام
خسته نباشید می شه این قسمت رو کامل تر توزیح بدین:
سلام
برای اطلاع بیشتر به لینک زیر یه سر بزن :
http://saeedzarinfam.blogspot.com/2007/10/setting-environment-variable-for.html
اطلاعات دقیق درباره چگونگی انجام این کار وجود داره .

khesht
سه شنبه 26 مهر 1390, 15:44 عصر
man jdk ru nasb kardam vali harkar mikonam filamo compile konam;-(
tu cmd ke mizanam error mide its not recognized...TOROHODAAAAAAA yeki bege man chika konam alan 2sate matale inam:-(:گریه::ناراحت: