PDA

View Full Version : فرامین کورش کبیر به برنامه نویس!

nematia
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 01:30 صبح
امروز این نامه دستم رسید:

از : امپراطور ایران باستان : کورش (ملقب به کبیر)
به: ساتراپ بلاواسط پادشاه

خبردار شدیم که هزارابام برنامه نویس کولاکی به پا کرده است که تبعات ناشی از آن (شامل برف، باران، وزش باد و تند باد و ...) حتی در ایام فرخنده بهار کشور پهناور ایران را رها نمی‌کند. بر آن شدیم تا پیک خبر رسان خود را بر آن عرصه گسیل داریم تا اخبار دقیق تری از ماجراجویی های برنامه نویس بیابیم.
پس از پی بردن به وضعیت برنامه نویس و کشف اسرار ناگفته اهداف هزارپاتیش (Delphi Assistant) که مرتکب این هزارابام (چهارصدتا کمبودش را به شما بخشیدیم!) شده است، ما را غروری غمناک در بر گرفت. غرور 8) از آن جهت که تا به حال ندیده بودیم قوم ایرانی را تا به این حد متحد (دلیل فروپاشی امپراطوری ما هم همین عدم اتحاد بود). و غمناک :? از آن جهت که به قول مسئولان حکومت فعلی شما " به ظرفیت های بالقوه محفل برنامه نویس توجه نشده است". چنین شد که به کاتب فرمودیم که فرمان ما را درباره تدبیر بیشتر برای پرملات کردن این محفل تحریر کند. دستورات ما به تدریج و از راه نهانی به تمام مرتکب شوندگان و استفاده کنندگان این هزارابام ارسال خواهد شد. فرمانبرداران در پناه اسپارابارای ما آرامش خواهند یافت.
امر امر خداست. کورش پادشاست.

نمیدونم کورش این آیکن ها را از کجا در کتیبه اش وارد کرده بود. اما :
پیشنهادات بنده برای اجرای این فرامین:
به خاطر این نامه هم که شده مجبور شدم سکوتم رو (که به دلایلی موجه اتخاذ کرده بودم) بشکنم. من سعی میکنم بخشهای جدیدی را که لازم میدانم طبق قالبی خاص پیشنهاد کنم. در صورتی که شما نیز بخشی پیشنهاد میکنید لطفا این قالب را رعایت کنید:

نام بخش: آموزش های متقابل
هدف: تقویت همکاری آموزشی بین کاربران
توضیح: این بخش محلی برای دوست یابی از نوع آموزشی آن خواهد بود. به این ترتیب که هر کسی چیزهایی را که بلد است و نیز چیزهایی که میخواهد یاد بگیرد را بیان میکند. به این ترتیب اعضا می توانند نیاز های آموزشی شان را در ازای ارائه آموزش های خود برطرف کنند.
توجیه: همه چیز را همگان دانند!

نام بخش: تبادل کتاب و نرم افزار
هدف: تبادل منابع نرم افزاری با همدیگر
توضیح: شبیه بخش آموزش های متقابل. میتونید کتابها یا سی دی ها رو با هم عوض کنید یا فقط اون ها را به هم امانت بدین. اگه جناب رئیس (یا هر فرد دیگری) زحمتش رو متقبل بشن هم میشه نرم افزارهای جالب که توسط اعضا رد و بدل میشه رو توی سی دی هایی جمع کرد و به عرضه عمومی گذاشت. (البته این طرح رو قبلان در نمایشگاه نصفه و نیمه ارائه کردم که جناب رئیس هم به اون نصفه و نیمه اش عمل کردن.)
توجیه: همه چیز را همگان دارند!

نام بخش: جوایز ویژه (آقای رئیس نترسید :!: . با شما کاری نداره!)
هدف: انگیزه زایی برای کار فعالانه
توضیح: در این بخش افرادی که تعلق خاطری به وبگاه برنامه نویس دارند جوایزی را از طرف خود اعلام می کنند. مثلا ممکن است یک صاحاب سرور، فضایی را به کاربر دارای بالاترین تعداد پست اختصاص دهد (هر چند به عقیده من تعداد پست بالا نشاندهنده مفید بودن نیست). یا صاحب یک شرکت نرم افزاری بسته هایی از آخرین نرم افزارهای خود را به بهترین کاربر از نگاه کاربران (پس از نظر سنجی) هدیه کند. یا حتی یک برنامه نویس بخواهد یک سایت رایگان برای فردی که توسط رئیس سایت به عنوان کاربر نمونه (مثلا به خاطر ارسال اکتیو ایکس های آموزشی یا ارتباطات پشت پرده) طراحی کند. یا مثلا یکی هم پیدا بشود به خاطر این پیشنهادات یکسال اینترنت نامحدود به بنده مرحمت کند! :D
توجیه: ناسپاسی نسبت به مخلوق = ناسپاسی نسبت به خالق

نام بخش: پرسش های با جایزه
هدف : قدردانی از زحمات پاسخگویان
توضیح: همانطور که میدانید پرسش های زیادی در این وبگاه هستند که بی جواب مانده اند. عدم پاسخ گویی به برخی از این جواب ها از ندانستن نیست بلکه به خاطر حجم زیاد جواب یا وقت گیر بودن یافتن پاسخ است. (هرچند در حال حاضر که جایزه ای وجود ندارد هم بسیاری از جواب ها همین وضع را دارد).
گاهی جواب برای سئوال کننده به قدری مهم است که میتواند مبلغی را (یا هدیه ای را ) برای یابنده جواب اختصاص دهد. در این صورت احتمال بی پاسخ ماندن سئوالاتی که پرسیده میشوند بسیار کمتر خواهد بود.
توجیه: جوابشو میدونم ولی حوصلشو ندارم!

نام بخش: حراجی
هدف: آب کردن قطعاتی که رو دستمون مونده!
توضیح: اگه مثل من باشید و هی کتاب و خرت و پرت کامپیوتری و ... می خرید نیاز به این بخش رو خوب حس میکنید. در این بخش مشخصات قطعات یا کتب و ... را همراه با قیمت اعلام می کنید و منتظر می مانید تا یک نفر پیدا بشه و از آیتمی که معرفی کردید خوشش بیاد. اونوقت اگه قیمت بالاتری پیشنهاد نشد اون رو به همون نفر اول میفروشید و حق و حساب سایت برنامه نویس رو هم واریز می کنید به حساب سیبای رئیس (خوشت اومد رئیس!)
توجیه : (مادر شما : ) انباری دیگه جا نداره! یه فکری به حال این خرت و پرت ها بکن!

گپی با رئیس: برای انتخاب مدیران بخشها (صاتاباتیس ها ) با کاربران (داتابام ها) هماهنگی و نظر خواهی بشه! (یک پیشنهاد قدیمی با توجه به این فرض که من داوطلب نیستم). سایتتون خیلی خوبه. فقط اگه میشه وقتش رو کمی بیشتر کنین! مواد مخدری هم که بین صفحات جاسازی کردین داره لو می ره. یه فکری بکنین!
یه انتقاد هم به کاربران عزیز (از جمله خودم): بعضی مطالب رو از بس غلط املایی و تایپی دارن خجالت میکشم به دوستام نشون بدم! مثل اینکه غلط نوشتن اینجا رسمه! لطفا قبل از ارسال مطالبتون رو بررسی کنید و غلط هایی که بعدا پیدا میکنین رو هم اصلاح کنین.

فعلا بسه. از بس فکر کردم فکرم درد گرفت. شما netizen های عزیز هم میتونید پس از برقرای ارتباط با روح کورش کبیر پیشنهادات خودتون را برای آبادی هرچه بیشتر این شهر اینترنتی ارسال کنید. امیدوارم در ازای فرمانبرداری از کورش کبیر، مرتبه علمی رئیس از delphiassistant به delphiprof ارتقا پیدا کنه! اگه این پیشنهادات با موفقیت اجرا بشن یه دوجین پیشنهاد دیگه هم براتون میفرستم! جاسوسان کورش هم مطمئنا تغییرات رو بهش اطلاع میدن.

Hidarneh
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 02:07 صبح
غیر از دو تای اول بابقیه اش موافقم دلیلش هم اینکه در مورد اول با توجه به تجربیات قبلی به نظرم نمی آد موفق آمیز باشه و مورد دوم هم موافقت نخواهد شد . به فروشگاه برنامه نویس مراجعه کن که خوب شاید حق هم داشته باشن . به هر حال حداقل بخش اندکی از هزینه های سایت باید در بیاد.

nematia
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 05:04 صبح
مورد اول با توجه به تجربیات قبلی به نظرم نمی آد موفق آمیز باشه و مورد دوم هم موافقت نخواهد شد .
پس میگی ما که یه عمره داریم اینکارو می کنیم موفق نشدیم! یادش به خیر سه سال پیش یه دوستی داشتیم که تو سخت افزار کلی وارد بود. حدود دو ماه با هم کار می کردیم. من طراحی سایت بهش یاد میدادم و منابع رو براش تهیه میکردم. اون هم چم و خم و ریزه کاری های سخت افزار رو. البته قبول دارم که از این دوست ها خیلی کم پیش میاد. ولی جو سایت که خیلی دوستانه به نظر میرسه. شاید جواب بده.

JavanSoft
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 13:42 عصر
آموزش های متقابل
فکر می کنم هدف این سایت هم همین باشد بدون اینکه رسما اعلام کند

تبادل کتاب و نرم افزار
جالبه ولی آیا بعد مسافت باعث اختلال نمیشه؟

جوایز ویژه
خیلی موافقم

پرسش های با جایزه
موافقم

حراجی
عالیه ...

(خوشت اومد رئیس!)
رئیس رو نمی دونم اما من که خیلی خوشم آمد ... انجام این مسائل به زمان و وقت و نیرو احتیاج داره و فکر میکنم اگر یه جورایی آقای کرامتی رو کمک بروبچ مطمئن باشند .. میشه کارهایی رو انجام داد

JavanSoft
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 13:44 عصر
یک مسئله جالب
آقای nematia

تاریخ: 3 اردیبهشت 1383 - 4:34
خودم

تاریخ: 3 اردیبهشت 1383 - 13:12

در صورتی که الان 14:14 است

khadangi
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 15:27 عصر
من هم کاملا موافقم
ولی مثلا cd یا جایزه یا کتاب یا ... رو چه شکلی رد و بدل کنیم.
اصلا میشه؟
:flower: :heart:

nematia
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 00:57 صبح
فکر می کنم هدف این سایت هم همین باشد بدون اینکه رسما اعلام کند
منظورم آموزش حضوری بود. چون به هر حال از پشت اینترنت نمیشه خیلی راحت به آموزش پرداخت و پاسخ مشکلات را ارائه داد.

یک مسئله جالب
ببینیم قضیه چطوره. ساعت من الان 01:26 است که میخوام پست کنم.

nematia
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 01:03 صبح
بله! مثل اینکه منم یکساعت از دنیای برنامه نویس جلوترم! حدس میزنم مشکل به خاطر day light saving باشه.

nematia
شنبه 05 اردیبهشت 1383, 01:25 صبح
مشکل تاریخ رو من هم در کارگاه ترجمه (iransciland.com/trans)داشتم. ولی خیلی راحت با تغییر board_timezone به 5/4 بر طرف شد. رئیس شما هم دست به کار شو تا از کاربرات یکساعت عقب تر نباشی! مثل اینکه رئیس خوابش برده که هیچ واکنشی نشون نمیده. هی رئیس پاشو صبح شده!

و سوال اینست:
آیا هنوز گوبریاسی وجود دارد که به یاری کورش بشتابد؟

Hidarneh
شنبه 05 اردیبهشت 1383, 01:55 صبح
اول باید ببینیم کوروشی ( الان ) وجود داره ؟ اگه داشت که ...

nematia
شنبه 05 اردیبهشت 1383, 02:31 صبح
اول باید ببینیم کوروشی ( الان ) وجود داره ؟ اگه داشت که ...
اگه داشت ... یعنی چی؟ یعنی شک داری؟

Hidarneh
دوشنبه 07 اردیبهشت 1383, 19:24 عصر
نه مطمپنم که الان نیست . اینم یه دلیل : امارات واسمون شاخ و شونه نمی کشید .

nematia
سه شنبه 08 اردیبهشت 1383, 02:08 صبح
امارات واسمون شاخ و شونه نمی کشید .
یه چند تا دزد دریایی که تو یه جزیره مهمون ما شدن اینقدرا چیز مهمی نیست که اینطور برخورد میکنی! به هر حال من که بدجور دارم دق میکنم. اتفاقا امروز جلسه داشتیم و بحش کشور مطرح شد. یکی از دوستان می گفت من قبول دارم که باید برای مملکت کار کرد. ولی این موقعیه که مملکتی وجود داشته باشه. نه مثل الان که ...

حالا از این مسایل بگذریم. مثل اینکه رئیس هنوز نیومده ببینه چه خبره. لا اقل شما نظراتتون رو بدین ببینیم میشه این بخشهای جدید رو راه انداخت یا نه.