PDA

View Full Version : راهنمایی طراحی بانک اطلاعاتی sql server 2000 , vb

ashubgar
سه شنبه 26 تیر 1386, 20:48 عصر
سلام
من برای پروژه پایانی (دوره کاردانی) طراحی بانک اطلاعاتی با sql server2000 و vb انتخاب کردم
و به کمک شما عزیزان احتیاج دارم، اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم
متاسفانه تجزیه و تجلیل مکانی که این پروژه برای آن نوشته(فروشگاه) می شود خیلی طول کشید
الان در مرحله ای هستم که باید فرم های طراحی شده در ویژوال بیسیک را به بانک اطلاعاتی ربط بدم با ado
من اولین باره دارم با این شی کار می کنم و زیاد باهاش آشنایی ندارم
من مراحل زیر را برای ارتباط دادن طی کردم
برای اتصال ado به بانک اطلاعاتی ، درproperty مربوط به ado کلیک کردم و بعد از زدن build برای اتصال به sql server در تب PROVIDER گزینه MICROSOFT OLE DB Provider for SQL Server را انتخاب کردم .
و در تب CONNECTION در انتخاب مسیر، فایل با پسوند mdf را نتخاب کردم و موقعی که بر کلیلک می کنم Test connection \یغام زیر را می دهد
Test connection failed because of an error initializing provider . in Invalid authorization specification
و نمی دونم که باید چی کار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
به کمکتون خیلی احتیاج دارم وقت زیادی ندارم
ممنون میشم.
و یه سوال دیگه
در تب recourd source چه چیزی باید وارد کنم من میخواهم textbox های روی فرم را هر کدام به فیلدهای موجود در جدول ربط بدم , و از datagriad هم استفاده کنم

SYNDROME
سه شنبه 26 تیر 1386, 22:05 عصر
با سلام
اولاً دوست عزیز پرسیدن سوال ، نحوه ارتباط ADOبه بانک SQLServer در این قسمت درست نیست و باید سوال خود را در قسمت خود VB مطرح کنی.
تاپیک خود را در قسمت درستی مطرح کن تا زودتر جواب بگیری.

برای اتصال ado به بانک اطلاعاتی ، درproperty مربوط به ado کلیک کردم و بعد از زدن build برای اتصال به sql server در تب PROVIDER گزینه MICROSOFT OLE DB Provider for SQL Server را انتخاب کردم .
و در تب CONNECTION در انتخاب مسیر، فایل با پسوند mdf را نتخاب کردم

دوم عزیز دل برادر اگر گزینه فوق را انتخاب کردی از شما فایل mdf نمی گیرد و فقط نام Server و نام DataBase شما را می گیرید.
موفق باشی.

hanann
چهارشنبه 27 تیر 1386, 02:00 صبح
سلام
من این مراحلی که شما گفتید را انجام دادم ولی موقعی که بر تب recourd source کلیک می کردم پیغام زیر را می دادin Invalid authorization specification
برای نام سرور باید اسم سروری را بنویسیم که در زیر شاخه group قرار دارد یا نه اشتباه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید