PDA

View Full Version : فارسی در بعضی از قسمتهای دلفی6

masoode
شنبه 30 تیر 1386, 08:32 صبح
سلام من هنوز با دلفی 6 کار می کنم. مسخره ام نکنید ولی تا وقتی کارم راه بیفته ادامه می دم.
با یک مشکل مواجه شدم. تازگی کامپیوترم را ارتقاء دادم ولی کارت صداهای مادربوردهای جدید (من هم Giga را امتحان کردم هم Asus XP) در XPهای قدیمی (حتی سرویس پک2) نصب نمیشه. حالا یک XP SP2 2005 پیدا کردم و این مشکلم حل شد ولی حالا با فارسی توی دلفی مشکل دارم به طوری که من فونت Form را Tahoma و Arabic گذاشتم ولی همه کامپوننتها درسته (مثل edit Memo و ...) اما یکی caption فرم و نوشته های منوها درست نمینویسه. این مشکل توی ویندوز قبلیها نبود. در ضمن در برنامه های دیگه که مثل برنامه های خود ویندوز این مشکل وجود نداره مثلا اگر در my computer وارد یک فولدر فارسی بشم Tiltle اون درست فارسی نوشته. چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

Batman
شنبه 30 تیر 1386, 08:52 صبح
تنظیمات قسمت regional and language option در control panel درسته؟

masoode
یک شنبه 31 تیر 1386, 07:44 صبح
بله درسته. همه جای دیگر ویندوز هم درست فارسی می نویسه حتی توی دلفی هم درسته فقط روی caption فرم و منوها فارسی نمینویسه
Somebody Help Me!!!

Batman
یک شنبه 31 تیر 1386, 08:08 صبح
خاصیت parent font مربوط به edit رو true کن شاید درست بشه

علامت سوال
یک شنبه 31 تیر 1386, 08:57 صبح
از Skin استفاده نکردی؟

masoode
دوشنبه 08 مرداد 1386, 06:45 صبح
نه چطوری میشه این کار رو کرد؟ از کجا بیارم؟

Arman_1367
دوشنبه 08 مرداد 1386, 09:14 صبح
آقا چک بکن ببین در فرم های جدیدی هم که می سازی فارسی کپشن براش می زاری همین مشکل هست.

دوم اینکه اگر کمپاننت اسکین می خواهی در سی دی آقای احدی هست و من هم یک نسخه فارسی شده از VClSkin ساختم امکاناتش بیشتره .اگر مال من را خواستی pm بزن.

ghabil
دوشنبه 08 مرداد 1386, 17:40 عصر
روی Desktop کلیک راست بکن ، پبعد Properties>>Appearence بعد روی اونجایی که نوشته Active Window کلیک کن بعد فونتش رو بزار همین Tahoma.

Arman_1367
سه شنبه 09 مرداد 1386, 01:09 صبح
روی Desktop کلیک راست بکن ، پبعد Properties>>Appearence بعد روی اونجایی که نوشته Active Window کلیک کن بعد فونتش رو بزار همین Tahoma.

آقا قابیل این قسمت را نگاه کنید :

در ضمن در برنامه های دیگه که مثل برنامه های خود ویندوز این مشکل وجود نداره مثلا اگر در my computer وارد یک فولدر فارسی بشم Tiltle اون درست فارسی نوشته.