PDA

View Full Version : SQL Server

شنبه 05 اردیبهشت 1383, 18:59 عصر
یا سلام خدمت همه دوستان.
یه مشکل برام پیش اومده اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.
من روی یک سیستم مالی کار میکنم که تا امروز بانک‌هام رو با اکسس می‌ساختم ولی الان مجبورم از SQL Server استفاده کنم.
قبلا برای ایجاد دوره مالی جدید، یک فایل MDB جدید ساخته می‌شد که اطلاعات مورد نیاز از دوره قبل رو تو این بانک جدید کپی میکرد.
بعد ODBC مربوط به این فایل بانک قبلی رو تغییر می‌دادم و آدرس فایل جدید رو به اون می‌دادم (از داخل رجیستری)
اما حالا نمیدونم توی SQL Server چیکار کنم؟!!!!
اگه همه اطلاعات رو توی یک سری table ذخیره کنم حجم اون به مرور زمان زیاد میشه!
میشه راهنماییم کنید که بهترین راه چیه؟!

ممنون، سعید

(امید)
یک شنبه 06 اردیبهشت 1383, 11:58 صبح
سلام
اگه درست متوجه شده باشم نگران افزایش حجم table در SQLServer هستی که این کاملا بی مورده . در ضمن می تونی برای هر دوره مالی یک table تعریف کنی.

یک شنبه 06 اردیبهشت 1383, 14:33 عصر
اگه تعداد tableها زیاد بشه یا اینکه حجمشون خیلی زیاد بشه مشکلی تو سرعت پیدا نمیکنه؟!
آخه مطمئنا بعد از گذشت چند سال حجم بانک سر به آسمان خواهد برد و پشتیبان گرفتنش با مشکل مواجه میشه!!!!
اینطور نیست؟!

(امید)
یک شنبه 06 اردیبهشت 1383, 15:53 عصر
اگه تعداد tableها زیاد بشه یا اینکه حجمشون خیلی زیاد بشه مشکلی تو سرعت پیدا نمیکنه؟!
آخه مطمئنا بعد از گذشت چند سال حجم بانک سر به آسمان خواهد برد و پشتیبان گرفتنش با مشکل مواجه میشه!!!!
اینطور نیست؟!

من اینطور فکر نمی کنم.
بهتره این سوال رو تو بخش SQLServer مطرح کنی . بچه های اون بخش بهتر می تونن راهنمایی کنن.

SReza1
دوشنبه 07 اردیبهشت 1383, 02:03 صبح
کسی در قدرت sql server شکی نداره و اینکه سرعت بسیار بالای در query گرفتن داره ولی خوب این دلیل خوبی نیست که بانک رو خوب طرتحی نکنیم. به نظر من برای اینکه شما واسه هر سال مالی جدول جدید می سازید جالب نیست چرا که ممکنه در یعضی مواقع گزارشات تجمعی در بازه مثلا چند سال مورد نظر باشه!! اگه یه زمانی اطلاعات اونقدر زیاد شد(فرض بر این که ساختار شما بهینه باشد) و sql server هم خدای نکرده خوب کار نکرد میتونید اطلاعات قدیمی رو آرشیو کنید :shock: