PDA

View Full Version : اجرای برنامه ثانویه درون فرم

mojtaba_z
سه شنبه 02 مرداد 1386, 12:40 عصر
سلام

آیا امکان داره یه برنامه رو توی مثلا یه فرم نمایش داد. یعنی parent اون برنامه ، فرم من باشه؟
حالا برای چی میخوام این کار رو بکنم ؟
برای اینکه من یه برنامه (فایل exe) دارم که نمیدونم با چی نوشته شده و میخوام وقتی برنامه من اجرا میشه یه فرم باز بشه با Menu Bar ، و بر نامه ثانویه درون فرمم اجرا و باز بشه . و اگه مثلا فرمم رو بستم ، برنامه دوم هم بسته بشه .

رها
سه شنبه 02 مرداد 1386, 13:12 عصر
از طربق کامپوننتها یا دستور shel می تونید فابل exe رو اجرا کنید اما مستقل از برنامه شما اجرا می شه. کاری که شما می خواهید غیرمنطقیه چون resource های اون فایل exe از طریق اجرای خودش فراخوانی و مقداردهی می شوند، البته در دنیای نرم افزار کار محال که نداریم اما خوب کار شما باید سخت باشه، اگه به نتیجه ای رسیدید همین جا اعلام کنید حتماً مفید واقع می شه.

Batman
سه شنبه 02 مرداد 1386, 13:19 عصر
یعنی میخواهید از برنامه خودتون اونو کنترلش کنید
اگه چنین هستش که غیر ممکن نیست اما مشکله
همونطور که دوستمون(رها) اشاره کرد بادستوراتی از قبیل shel و winexec میشه برنامه رو فراخوانی کرد اما کنترلش فکر نمیکنم بشه

Arman_1367
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 00:21 صبح
فکر کنم یه چیزی تو مایه های CreateProcess و ... نیاز باشه البته تو فرم نمی شه اما میشه حالت دیباگ و ... را آورد رویداد ها و ... را کنترل کرد.

ghabil
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 00:54 صبح
اینو ببین (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64571) احتمالا اولین جواب کارتو راه بندازه

nasr
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 07:55 صبح
سلام

این دقیقا همون چیزیه که می خوای

امیدوار به دردت بخوره

Batman
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 09:34 صبح
جناب nasr با تشکر
اما این برنامه ای که شما گذاشتی نمیشه از اون برنامه های دیگه رو کنترل کرد
در ضمن parent برنامه جدید هم جدا هستش