PDA

View Full Version : سوال در مورد حذف و اضافه کردن ستونها

mehdiDER_5
جمعه 05 مرداد 1386, 09:33 صبح
با سلام

من یه دیتا بیسی را در sal2005 درست کرده بودم و دارای تعدادی ستون بود که آنها را به وسیله کدنویسی به دیتا گردید ویو وصل کرده بودم و عملیات ورود اطلاعات را انجام میدادم حال خواستم دو تا ستون اضافی در بانک ایجاد کنم (بنا بر درخواست کاربر )حال این دوتا ستون را در بانکم ایجاد کردم در وسط ستون های دیگر و برای آن در vb تکس باکس و غیره را اختصاص دادم ولی باکمال تعجب دیدم که در هنگام ورورد اطلاعات ، اطلاعات پس و پیش میشود و یا حتی بعضی از ستون ها خالی است و به جایش همان ستون در انتهای ستون های دیگر در دیتا گرید آمده است من آمدم و همه رکودهائی را که در داخل بانک ریخته بودم از قبل از تغییرات حذف کردم و دیدیم باز درست نشد و بعد آمدم دیتا بیس را delete کردم و یک دیتا بیس جدید ایجاد کردم ولی با ز هم همینطور بود به نظر من این برنامه هنوز هم با دیتا بیس delete شده خود را وفق میدهد و اما چرا و از کجا باید دیتا بیس قبلی را کلاً پاک کنم و یا اصلاً این مشکل را ه حلش چیست

با تشکر

asilverisis
شنبه 06 مرداد 1386, 00:48 صبح
سلام
شما باید تعیین کنید که از چه راهی برای کار با دیتابیس استفاده می کنید، آیا کاملا از کدنویسی استفاده می کنید یا از ویزاردها؟
اگر از کد نویسی استفاده می کنید که ممکن فیلد ها رو به صورت شماره فیلد مقداردهی کرده باشید، اگر هم از ویزاردها استفاده می کنید که توی پنجره showdatasources روی datasetراست کلیک کنید و Configure Dataset رو بزنید و مجددا عملیات رو تکرار کنید.

موفق باشید.

mehdiDER_5
شنبه 06 مرداد 1386, 11:37 صبح
با سلام و تشکر

من برای ارتباط با بانک از کد نویسی استفاده میکنم و برای پر کردن دیتا ست و همچنین دیتا گرید

و همچنین نام ستون های گرید ویو از کد نویسی استفاده می کنم (در همه حالت ها از کد نویسی ) اما من این قسمت از جواب شما را متوجه نشدم ( اگر از کد نویسی استفاده می کنید که ممکن فیلد ها رو به صورت شماره فیلد مقداردهی کرده باشی)و همچنین راه حل را هم برای حالت ویزادی- مشکلم هنوز باقی است فکر کنم اینطور به ذهن شما رسیده است که عنوان ستون ها را که برای گرید در برنامه به وسیله header text تعریف کرده ام جابجا شده ولی اینطور نیست

منتظر جواب شما هستم

ممنون

marzban
شنبه 06 مرداد 1386, 18:44 عصر
فکر کنم که تکست باکس هات رو اشتباها به پارامتر های ورودی میدی
آیا از داخل دیتابیس چک می کنی که اشتباه وارد شده یا اینکه از داخل فرم ات.
از داخل دیتابیس چک کن.
آیا برای ورود اطلاعات از پارامتر ها استفاده می کنی یا عمل ورود اطلاعات را بطور مستقیم انجام می دی
اگه ممکنه کدت رو بگذار