PDA

View Full Version : flow layout در Delphi 7

ms_mohaghegh
شنبه 06 مرداد 1386, 23:49 عصر
چطور می تونیم توی دلفی 7 کاری کنیم که کنترل های توی یه Panel یا Form ، آرایش شناور (Flow Layout) داشته باشن؟ یعنی با Resize شدن Panel به صورت خودکار جایگیری بشن. آیا نوع خاصی Panel هست که این قابلیت رو داشته باشه؟

ghabil
یک شنبه 07 مرداد 1386, 00:35 صبح
با تنظیم Anchorها و Align این کار ممکن میشه ، البته درصورتیکه ممکنه باشه همیشه Align به Anchor ارجحیت داره

ms_mohaghegh
دوشنبه 08 مرداد 1386, 21:26 عصر
منظورم یه چیز دیگه س!
یه نمونه شو با JBuilder درست کردم. می خوام ببینم توی Delphi 7 هم می شه بدون کد نویسی این کار رو انجام داد؟

توضیح: بعد از Resize ، دکمه ی ماوس رو رها کنید تا جایگیری انجام بشه. چون بعد از پایان Resize دوباره چیده میشن.

ms_mohaghegh
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 16:07 عصر
تا اینجا (فایل ضمیمه رو می تونید ببینید)، تونستم توی دلفی control ها رو با استفاده از Align و Anchors توی یه ردیف طوری مرتب کنم که مکان نسبیشون با Resize ثابت بمونه. Form.Constrains رو هم طوری تنظیم کردم که عرض Form کمتر از حد مجاز نشه و Control ها خارج از Form نیفتن. ولی من چیزی بیشتر از این می خوام:عصبانی++:. می خوام که child های Container توی ردیف هایی مرتب بشن و اگه یکی از child ها توی ردیف جاری جاش نشد، به ردیف بعدی حواله بشه (مثل اون چیزی که توی ضمیمه ی پست قبلی هست).
راستی کسی می تونه کار این دو تا تابع رو برام توضیح بده: CustomAlignInsertBefore و CustomAlignPosition :متفکر:؟

vcldeveloper
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 06:02 صبح
یکسری کامپوننت های جدید برای Layout به دلفی اضافه شده (hc دلفی 2006) که فکر کنم بتونه منظور شما را برآورده کنه: TFlowPanel و TGridPanel. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
http://dn.codegear.com/article/33421