PDA

View Full Version : pocket pc

yas111
یک شنبه 07 مرداد 1386, 09:22 صبح
با سلام
می خواستم بگویید چگونه در قسمت pocket pc در زبان c# برنامه بنویسم وبر روی گوشی اجرا بگیرم.

MH2538
یک شنبه 07 مرداد 1386, 15:44 عصر
سلام
در مورد PocketPC تقریباً هرچی سئوال داری بپرس.

yas111
دوشنبه 08 مرداد 1386, 08:30 صبح
با سلام
می خواستم بدونم در محیط pocket pc مثل windows Application میشه برنامه نوشت یا باید از یه جایی برنامه رو دانلود کرد و اونجا قرار داد . من اصلا نمی دونم در کدوم قسمت باید برنامه نوشت . چون اون همه چیز رو برای گوشی پیش فرض داره (مثل :message ,game,..).
در حالت ساده چطوری می تونم یه برنامه کوچیک رو در این محیط بنویسم و روی گوشی نصب کنم .

ممنون . متشکر

MH2538
دوشنبه 08 مرداد 1386, 08:37 صبح
سلام
در مورد برنامه نویسی باید بگم ، برنامه نویسی برای PocketPc از همون روال برنامه نویسی برای ویندوز تبعیت می کنه ولی بالطبع و با توجه به سیستم عاملی که روی اون کار میکنید ، یکسری امکانات وجود نخواهد داشت و در عین حال یکسری امکانات جدید خواهید داشت مثل امکان ارسال SMS یا شماره گیری از طریق برنامه ای که شما نوشته اید.
اما نصب برنامه توی PocketPC کمی با ویندوز متفاوته.

yas111
دوشنبه 08 مرداد 1386, 09:40 صبح
ممنون از جوابتون . میشه توضیح بدید به غیر از ارسال sms آیا من می تونم برنامه برای گوشی های مبایل رو در این محیط بنویسم یا باید در محیط دیگری مثل asp بنویسم.( اگر میشه که در این محیط نوشت بگویید که آیا Item های برنامه ثابت است یا میشه به اون اضافه کرد . به طور مثال آیا من میتونم یک بازی در این محیط بنویسم وبعد روی گوشی ها قابلیت نصب داشته باشد.)

ممنون از راهنمایی تون.

MH2538
دوشنبه 08 مرداد 1386, 09:49 صبح
سلام
روی PocketPC می توان Application نوشت.
یعنی می توان یک فرم با دکمه ، کمبوباکس ، درخت ، رادیوباتن و ... داشت.
بله بازی هم می توان نوشت ولی خوب معمولاً بازی ها را با ++Embedded VisualC می نویسند که برای شروع ، برای شما که تازه وارد محیط برنامه نویسی برای پاکت پی سی شده اید ، خیلی خیلی سنگین خواهد بود.
ترجیحاً اول با #C یا VB.Net شروع کنید بعد از تسلط به پلتفرم پاکت پی سی اگر خواستید به EVC مهاجرت کنید.

yas111
دوشنبه 08 مرداد 1386, 14:23 عصر
خسته نباشید

از راهنمایی هاتون خیلی ممنون . من یه دانشجو هستم که پروژه ی کار آموزی من تحقیق در مورد برنامه نویسی مبایل و چگونگی نصب آن بر روی گوشی ها است . تا کنون تنها در محیط windows Application , console Application در c# کارکردم . با این تفاسیر در صورت امکان منبعی را در این ضمینه برای من معرفی کنید . (میشود که برنامه های نوشته شده در windows Application رو روی گوشی نصب کرد . در صورت امکان نحوه ی عملکرد آن را بگویید . )
با تشکر .