PDA

View Full Version : ماکسیمایز کردن فرم به همراه اجزا

vahid64
یک شنبه 07 مرداد 1386, 22:26 عصر
دوستان چگونه می شه فرم رو ماکسیمایز کرد و اجزا هم همراه آن در مکانهای جدید قرار بگیرن ؟؟؟
چون الان که برنامه رو ران می کنم و فرم رو ماکسیمایز می کنم اجزای روی فرم به همراه فرم allign نمی شوند !
پیشاپیش از جواباتون متشکرم :چشمک:

Hadizadeh
دوشنبه 08 مرداد 1386, 07:36 صبح
خوب باید کد بنویسی دیگه! یعنی وقتی که فرمت ماکسیمایز شده پوزیشن جدید کنترل هات هم باید رفرش بشه. سعی کن کنترل هات رو توی پانل های allign شده بزاری که کارت راحت تر بشه.

vcldeveloper
دوشنبه 08 مرداد 1386, 08:10 صبح
کنترلهای ویژوالی که روی فرم میزارید دارای خصوصیت های Align و Anchor هستند که می تونید با استفاده از اونها موقعیت و اندازه هر کنترل ها را متناسب با فرم تنظیم کنید.
قبلا هم این موضوع مطرح شده، می تونید جستجو کنید.

vahid64
سه شنبه 09 مرداد 1386, 23:36 عصر
با سلام دوستان اگه میشه نمونه کد بزارید

قبلا هم این موضوع مطرح شده، می تونید جستجو کنید.
آقای کشاورز عزیز باور کنید جستجو کردم ولی نتیجه ای پیدا نکردم اگر بجث مفصلی قبلاً شده شما لطف کنید و لینکشو همین جا بزارید تا هم برای من هم برای کسانی که در آینده این تاپیک رو می بینند مفید باشه !

vcldeveloper
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 07:32 صبح
نیازی به نمونه کد نیست، خودتون می تونید چند تا کامپوننت روی یک فرم خالی بزارید و مقدار خصوصیت های Anchers و Align بعضی از آنها را تغییر بدید. برنامه را اجرا کنید و فرم را تغییر سایز بدید تا ببینید هر کدوم از این خصوصیت ها چه تغییری در مکان و اندازه این کامپوننت ها در زمان تغییر سایز فرم، ایجاد می کنند.

ms_mohaghegh
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 16:21 عصر
سلام
منم بحثی شبیه به اینو توی flow layout در Delphi 7 (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=74239) دنبال می کنم. یه مقدار روش کار کردم ولی هنوز به نتیجه ی دلخواه نرسیدم. فکر می کنم ضمیمه ی دومی که فرستادم مشکل شما رو حل کنه.
موفق باشید.

Rocker
شنبه 13 مرداد 1386, 12:10 عصر
jedi یه سری کامپوننت داره که برات این کارو خیلی راحت انجام میده بدون نیاز به کد نویسی