PDA

View Full Version : مخفی نمودن سورس برنامه

ar_monti@
دوشنبه 08 مرداد 1386, 08:55 صبح
سلام دوستان
میخواستم بدانم آیا روشی وجود دارد که بتوان بخشهایی از سورس یک برنامه را مخفی نمود بطوریکه استفاده کننده آن سورس به آن قسمت نتواند دسترسی داشته باشد.

اَرژنگ
دوشنبه 08 مرداد 1386, 17:03 عصر
سلام دوستان
میخواستم بدانم آیا روشی وجود دارد که بتوان بخشهایی از سورس یک برنامه را مخفی نمود بطوریکه استفاده کننده آن سورس به آن قسمت نتواند دسترسی داشته باشد.
دلیلتان برایه این کار چیه؟

ar_monti@
دوشنبه 08 مرداد 1386, 21:33 عصر
سلام
دلیلم برای این کار اینست که اولآ در محیطی که کار میکنم مسئله امنیت اطلاعاتم را بالا ببرم.
دومآ اگر میخواه پروژهای را در محل کارم در اختیار کسی قرار دهم آن شخص به همه اطلاعات سورس دسترسی نداشته باشد. چون مدیران ارشد از من اینطوری خواسته اند.
اگر شما لازم میبینید دلایل بیشتری را ارئه دهم.

اَرژنگ
سه شنبه 09 مرداد 1386, 05:34 صبح
سلام
دلیلم برای این کار اینست که اولآ در محیطی که کار میکنم مسئله امنیت اطلاعاتم را بالا ببرم.
دومآ اگر میخواه پروژهای را در محل کارم در اختیار کسی قرار دهم آن شخص به همه اطلاعات سورس دسترسی نداشته باشد. چون مدیران ارشد از من اینطوری خواسته اند.
اگر شما لازم میبینید دلایل بیشتری را ارئه دهم.

با سلام،
بنابر دلایلی که گفتید، ساده‌ترین راه ،تبدیل قسمتی که شما بر روش کار میکنید به اسمبلی‌هایه جداگانه هستند.
از منو File->New->Class Library انتخواب کنید ، حالا هر کی که بخواد از کد شما استفاده کند شما میتوانید اسمبلی فایل را در اختیارشان قرار بدید
و اآنها با استفاده از name space شما میتوانند از کدتان استفاده کنند.
Right Click Poject ->Add Reference
در مورد امنیت، کارهایه بیشتری میشه انجام داد و بستگی به دلایل مختلف میتوانید از Obfuscation و .net security assembly permissions استفاده کنید.