PDA

View Full Version : نماتن

golihaghighi
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 07:16 صبح
آیا واقعا نماتن کاربرد داره و آیا هیچ شرکتی حاضر میشه اینقدر مستندات برای پروژه های متوسط تولید کنه؟

golihaghighi
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 11:47 صبح
اصلا کسی راجع به نماتن چیزی می دونه؟

Helen_Farhani
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 01:59 صبح
من نمیدونم و دوست دارم اطلاعاتی در این زمینه داشته باشم (البته یک چیزایی شنیدم، ولی نمیدونم همین باشه که شما میفرمائید یا نه).

golihaghighi
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 11:01 صبح
این مطلب بطور کلی نماتن رو توضیح میده.
اطلاعات کاملتر: http://www.golsoft.com/s1.asp

golihaghighi
سه شنبه 16 مرداد 1386, 16:05 عصر
چی شد کسی حرفی نداره؟

Anti_Evil
شنبه 20 مرداد 1386, 10:43 صبح
آیا واقعا نماتن کاربرد داره و آیا هیچ شرکتی حاضر میشه اینقدر مستندات برای پروژه های متوسط تولید کنه؟

فلسفه ایجاد نماتن که اگه اشتباه نکنم در حال حاضر در نسخه 2 به سر می برد ، در واقع با هدف برون سپاری پروژه های دولتی تدوین شد. در نتیجه شرکت های خصوصی برای تعامل با شرکت های دولتی می بایستی طبق این قالب به رد و بدل اطلاعات بپردازند.

نتیجه اینکه بنده نماتن را به شخصه برای کاربردهای داخلی شرکت ها و یا پروژه هایی که بی ارتباط با دولت هستند را مناسب نمیبینم.

با تشکر،
هادی

golihaghighi
یک شنبه 21 مرداد 1386, 08:21 صبح
به نظر میرسه که برای دولت هم زیاد کاربرد نداره

golihaghighi
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 07:09 صبح
اصولا دولت در اغلب موارد در زمینه فناوری ازلاعات اشتباه تصمیم میگیره.

rasoolpoor
یک شنبه 18 شهریور 1386, 08:37 صبح
اصولا دولت در اغلب موارد در زمینه فناوری ازلاعات اشتباه تصمیم میگیره.
مستندات نماتن حتی از rup هم بیشتره ولی اولا هیچ شرکتی با اون آشنایی کامل نداره ثانیا خود ادارات دولتی هم به اون اعتقادی ندارند بنابراین تا حالا عملی نشده

Anti_Evil
دوشنبه 19 شهریور 1386, 20:29 عصر
مستندات نماتن حتی از rup هم بیشتره

نماتن ارتباطی با RUP نداره

اولا هیچ شرکتی با اون آشنایی کامل نداره

طبیعتا شرکتهایی که درگیر انجام پروژه های دولتی نیستند و نیازی به آن هم ندارند بنابراین با آن آشنایی ندارند

ثانیا خود ادارات دولتی هم به اون اعتقادی ندارند

بر عکس ، قراردادهایی که منعقد میشه چیزه دیگه ای رو نشون میده.

بنابراین تا حالا عملی نشده

به همان دلیل فوق نماتن اجرا شده ...

rasoolpoor
سه شنبه 20 شهریور 1386, 13:10 عصر
من با ادارات دولتی خیلی سروکار دارم و می دونم که تقریبا هیچ کدوم از این استاندارد استفاده نمی کنند مگر اینکه به دلایلی مجبور باشند.

golihaghighi
سه شنبه 20 شهریور 1386, 13:27 عصر
من با ادارات دولتی خیلی سروکار دارم و می دونم که تقریبا هیچ کدوم از این استاندارد استفاده نمی کنند مگر اینکه به دلایلی مجبور باشند.
من هم موافقم چون من شخصا از این استاندارد استفاده نمی کنم و می دونم بقیه همکارانم هم در ادارات دیگه موافق آن نیستند.

Anti_Evil
سه شنبه 20 شهریور 1386, 13:27 عصر
من با ادارات دولتی خیلی سروکار دارم و می دونم که تقریبا هیچ کدوم از این استاندارد استفاده نمی کنند مگر اینکه به دلایلی مجبور باشند

ببینید ،

صحبت این نیست که چندتا از سازمان های دولتی یا وابسته از این قاعده استفاده می کنند یا خیر. بحث بر سر چرائی نماتن و لزوم استفاده اش است که عنوان کردم. انفورماتیک ایران و یه سری اتحادیه نرم افزاری هم اونو به رسمیت شناختن. فکر می کنم حدود یک سال و نیم پیش هم شرکت مخابرات عملا به شرکت های پیاده ساز اعلام کرد که تحت همین عنوان پروژه ها را بررسی می کند.
من هم مثل شما درگیر یکی از پروژه های دولتی هستم ... ولی خوب ما مجبور بودیم طبق این پروتکل جلو بریم ... عرض بنده اینه که گفتن این حرف که این چیزه بیخود ، بی استفاده و الکی هست تفکر اشتباهی است.

با تشکر،
هادی

golihaghighi
سه شنبه 20 شهریور 1386, 13:33 عصر
نظر من اینه چیز بی خودی نیست ولی برای شرایط ایران و شرایط و جو موجود در ادارات ایران مناسب نیست شاید برای یک کشور دیگه خیلی هم عالی و کاربردی باشه.

mehdi_kamari
سه شنبه 09 بهمن 1386, 14:01 عصر
به نظر من این مال خود همون دولتی هاست . از طرفی هم میدونیم که پروژه های دولتی بر اساس مستندات و خوندن شرح کار کاری و دست کسی نمیدن . بلکه به پاکت زیر نماتن بستگی داره . البته حجم نماتن هم به این دلیل زیاده که پاکت از زیرش معلوم نشه .

مزاح کردم . به نظر من دلیل مهم عدم استفاده از اون آشنایی کم نسبت به اون و سلیقه ای بودن ارگانها و شرکتها هست .

bhz8181
دوشنبه 10 اسفند 1388, 13:42 عصر
سلام دوستان

مدت زیادیه که از این تاپیک می گذره ولی در مورد نماتن سوال دیگیری داشتم و اینکه آیا بعد از نسخه 2 نسخه های دیگری هم در این راستا عرضه شدند که بتونیم ازشون استفاده کنیم و یا متدولوژی بهتری رو غیر از این نماتن شما می شناسید که قویتر باشه و مخصوصا در قسمت های (طرح انتقال و تحویل) و (طرح تضمین) کارایی بیشتری از نسخه های قدیمی و قبلی این نماتن داشته باشه؟

با تشکر.

bhz8181
سه شنبه 11 اسفند 1388, 08:38 صبح
از دوستان کس اطلاعات بیشتری می تونه در اختیار من بگذاره؟

آیا مدیریت انجمن اطلاع بیشتری در این زمینه دارند؟

golihaghighi
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 01:38 صبح
بعد از نسخه 2 دیگه نسخه ای نیومد.