PDA

View Full Version : How can I create MSAccess and Oracle databases with database

رضا عربلو
جمعه 11 اردیبهشت 1383, 05:03 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی.
چگون می توان با database desktop یک بانک Access ساخت (هنگام ساخت خطای پیدا نکردن msjet3032.dll9را می دهد. همچنین چگون می توان با database desktop یک بانک oracle ساخت (هنگام ساخت خطای oci.dll و ... می دهد)
قبلاً از راهنماهب های شما متشکرم.

مهدی کرامتی
جمعه 11 اردیبهشت 1383, 12:00 عصر
تذکر: عنوان سوالتون رو اصلاح کنید (فارسی بنویسید) :مخالف:

hmm
شنبه 12 اردیبهشت 1383, 12:01 عصر
شما باید درایور های این بانکها را داشته باشید

رضا عربلو
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 00:03 صبح
شما باید درایور های این بانکها را داشته باشید :?: چگونه و از کجا می توان این درایور ها را پیدا کرد؟
:?: ایا در نرم افزار Oracle وجود دارد؟
چگون می توان این درایور ها را همرا با نرم افزار تویع کرد (مثلاً با InstallShield)؟ (اگر درایورها احتیاج به Install شدن داشته :idea: باشند).
:?: آیا Companion Tools های در این زمینه می شناسید؟ لطفاً معرفی کنید.
:?: از کجا می توان آمها را دانلود کرد؟

I Wrote in Persian

hmm
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 07:03 صبح
ایا در نرم افزار Oracle وجود دارد؟
در cd اوراکل فقط کافیه net80 رو نصب کنی

چگون می توان این درایور ها را همرا با نرم افزار تویع کرد (مثلاً با InstallShield)؟ (اگر درایورها احتیاج به Install شدن داشته باشند).
نمیدونم

از کجا می توان آمها را دانلود کرد؟
از سایت اوراکل
برای ساخت بانک اکسس باید خود اکسس هم نصب باشه یا حداقل درایور jet نصب باشه
موفق باشی

Mohammad S
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 09:57 صبح
شما بهتره همون اوراکل را نصب کنی و از داخل خود اوراکل بانک و دیتابیس و یوزر و .... را بسازی. واسه چی می خوای از DataBase Desktop استفاده کنی؟ :?:

رضا عربلو
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1383, 04:24 صبح
شما بهتره همون اوراکل را نصب کنی و از داخل خود اوراکل بانک و دیتابیس و یوزر و .... را بسازی. واسه چی می خوای از DataBase Desktop استفاده کنی؟

آیا تا به حال با Database desktop تونسته اید مثلاً یک بانک MSSQL بسازید. نمی دونید چه کیفی داره وقتی درایورش رو پیدا می کنی و بعد از نصب کردن می بینید که database desktop می تونه اون رو بسازه.

در cd اوراکل فقط کافیه net80 رو نصب کنی

من با توجه به شغلم در یک شهر دور افتاده زندگی می کنم. اینجا فقط تونستم یک سی دی Oracle برای Window 98 پیدا کنم که در داخل اون هم شاخه net80 رو پیدا نکردم. آیا ورژن XP اون هست (به قیمت ارزان - و نه CD اوریژینال چند صد هزار تومانی) - چو ن برنامه من قراره تحت XP کار کنه

از سایت اوراکل

بعد از کلی سر کله زدن با BDE و Delphi متوجه شدم که برای برقراری ارتباط با بانک های Oracle نیاز به درایورهای آن یعنی یا Borland Oracle Sql Links driver ویا Microsoft ODBC Driver for Oracle است.
:?: Boralnd Oracle SQL Links driver را هرچی در سایت Borland.com گشنم و زیر روش کردم (در BDE آدرسش را داده) نتونستم پیدا کنم. :(
Microsoft ODBC Driver for Oracle را هرچی در سایت Microsoft.com گشتم نتونستم ردی ازش پیدا کنم. خلاصه نامید شدم. :(
سری هم به سایت Oracle.com زدم و در اونجا یه چیزی به نام Oracle ODBC Drivers پیدا کردم خلاصه خیلی خوشحال شد و خلاصه خیلی کیف کردم.. ولی در پایان بعد از کلی ناسزا شنیدن در باره ایرانی بودنم باز نتونستم هیچ چیزی دانلود کنم. (نمی دونم چرا؟ شاید فهمیده بود که من در ایران زندگی می کنم) :-x

اگر شما تونسته اید اون رو دانلود کنید به من بگوید چگونه؟

برای ساخت بانک اکسس باید خود اکسس هم نصب باشه یا حداقل درایور jet نصب باشه
شما درست می فرمایید الان روی کامپیوتر من jet 4.0 با SP8 نصب شده و در برقرای ارتباط با databaseهای Access هیچ مشکلی ندارم. ولی با database desktop نمی شود یک بانک Access ساخت (می تونید امتحان کنید).

آیا ابزاری، کامپاننتی، و ... (مثل EMS Quick Import/Export) برای Import/Export to Oracle وجود دارد.

در پایان از راهنمای هایتان متشکرم.

hmm
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1383, 10:06 صبح
من با توجه به شغلم در یک شهر دور افتاده زندگی می کنم. اینجا فقط تونستم یک سی دی Oracle برای Window 98 پیدا کنم که در داخل اون هم شاخه net80 رو پیدا نکردم. آیا ورژن XP اون هست (به قیمت ارزان - و نه CD اوریژینال چند صد هزار تومانی) - چو ن برنامه من قراره تحت XP کار کنه
شاخه نیست مهندس
شما برنامه setup رو اجرا کن بعد costomize رو انتخاب و از لیست موجود net 80 رو انتخاب کن بعد یکسری تنظیمات
دیگه داره که اگه نصب کردی بگو تا بگم

من زیاد دلفی کار نکردم ولی تو وی بی اگه مشکلی هست بگو