PDA

View Full Version : بدست آورد شماره IP کاربران متصل به سرور

Rocker
شنبه 13 مرداد 1386, 12:23 عصر
با درود:
من یک برنامه تحت شبکه نوشته ام میخواستم بفهمم که چه طور میشه شماره IP کاربرانی که به سرور ما متصل هستند منظورم مشتریانی که برنامه ما سرور آنهاس و آنها هم اکنون دارند از سرور ما سرویس می گیرند را بدست آورم و روی آنها مانوور کنم.
ممون میشم کمکم کنید.
بدرود به تمام پارسیان.

mehdi_mohamadi
شنبه 13 مرداد 1386, 12:39 عصر
کار با کامپوننت indy را جستجو کنید

Rocker
شنبه 13 مرداد 1386, 12:49 عصر
من با استفاده از کامپوننتهای dbexpress و ado به بانکم متصل شدم.
اگه میشه کمی در این باره بیشتر توضیح دهید.
صد درود بر شما

ghabil
شنبه 13 مرداد 1386, 16:14 عصر
کار با کامپوننت indy را جستجو کنید
؟!!

بالاخره برنامت دولایست یا 3 لایه ؟ یعنی کلاینتها به یک سرور وصل میشوند و اون سرور به دیتابیس یا اینکه مستقیم به دیتابیس وصل میشند؟

Rocker
شنبه 13 مرداد 1386, 23:50 عصر
آقای قبلی کلاینت ها به یک سرور وصل میشوند و اون سرور به دیتا بیس وصل می شود راستش من تازه این کارو شروع کردم و زیاد ماهر نیستم لطفا بنده را راهنمایی کنید متشکر میشوم

ghabil
شنبه 13 مرداد 1386, 23:52 عصر
خب سرورت چی هست؟ از چه تکنولوژی برای اتصال استفاده میکنی؟

Rocker
یک شنبه 14 مرداد 1386, 10:19 صبح
با درود فراوان بز شما دوستان:
خدمت آقای قبلی عرض کنم که من ببیشتر از تکنولوژی dbexpress استفاده می کنم.
گاهی هم از ado استفاده می کنم.
سپاس

ghabil
یک شنبه 14 مرداد 1386, 11:26 صبح
با درود فراوان بز شما دوستان:
خدمت آقای قبلی عرض کنم که من ببیشتر از تکنولوژی dbexpress استفاده می کنم.
گاهی هم از ado استفاده می کنم.
سپاس

اینا تکنولوژی اتصال از سرور به دیتابیس هستند، کلاینتهات چطوری به سرور وصل میشند ؟

Rocker
یک شنبه 14 مرداد 1386, 11:38 صبح
آقای قبلی سلام:
قبلا هم گفتم من تازه شروع به فعالیت در این زمینه کردم اگه یه جاهایی سوتی نیدم منو ببخشید.
من از SocketConnection و ClientDataSet و یکی دو تا دیگه استفاده می کنم برای سمت مشتری

dkhatibi
یک شنبه 14 مرداد 1386, 11:41 صبح
حتما یک سوئیچ و ...

Rocker
یک شنبه 14 مرداد 1386, 11:43 صبح
حتما یک سوئیچ و ...
منظورتون چیه میگم من در این زمینه تازه کارم.

dkhatibi
یک شنبه 14 مرداد 1386, 12:27 عصر
شما یک شبکه تو محیطتتون دارید.
تو این شبکه تعدادی رایانه است یکی از اونا به عنوان سرور هست. درسته؟
هر کامپیوتر به غیر از سرور به سرور متصله. این اتصال چه جوریه؟
از هر کتمپیوتر یک کابل بیرون اومئه به دستگاعی به نام سوئیچ رفته و از سرور هم به همین ترتیب یا روشی دیگه ای به کار رفته؟
روش گفته شده متداولترین و بهترین روشه!

Rocker
دوشنبه 15 مرداد 1386, 09:16 صبح
بله ما هم از همین روش استفاده می کنیم.مگر شیوه برنامه نویسی برای شبکه های مختلف با هم فرق میکنه عزیز در این رابطه بیشتر توضیح بدید ممنونتون میشم.

ghabil
دوشنبه 15 مرداد 1386, 10:18 صبح
شما یک شبکه تو محیطتتون دارید.
تو این شبکه تعدادی رایانه است یکی از اونا به عنوان سرور هست. درسته؟
هر کامپیوتر به غیر از سرور به سرور متصله. این اتصال چه جوریه؟
از هر کتمپیوتر یک کابل بیرون اومئه به دستگاعی به نام سوئیچ رفته و از سرور هم به همین ترتیب یا روشی دیگه ای به کار رفته؟
روش گفته شده متداولترین و بهترین روشه!

تو هر شبکه ای ممکن چندین سرور باشه مثلا یکی DNS Server باشه ، یکی Domain Controler یکی Database سرور و ... Switch در لایه 3 شبکه کنترل میکنه در حالیکه ما میخوایم توی لایه Application ببینیم کیا به ما وصل هستند به زبان ساده تر ممکنه یک نفر به یک کامپیوتر وصل باشه و مثلا داره از روش فایل کپی میکنه ، این که دلیل نمیشه که داره از برنامه ما سرویس میگیره.

راه حل این دوستمون اینه که از Session Managerش کمک بگیره ، یعنی به ازای هر Sessionی که به سرور ایجاد میشه ، اطلاعات کلاینت فرستاده میشند من جمله IPش ایشون باید این اطلاعات رو از Session Managerی که دارند بگیرند، منتها کامل مشکلشون رو مطرح نمیکنند که برنامشون داره از چی استفاده میکنه ، چون در بعضی از تکنولوژیها خودشون باید اطلاعات Session ها رو نگهداری کنند ولی در بعضی دیگر خودش براتون اطلاعات Sessionها را نگهداری میکنه....

Rocker
سه شنبه 16 مرداد 1386, 11:55 صبح
آقای کوشا سلام:
از اینکه قصد کمک دارید ممنونم.اما من با این اصطلاحات زیاد آشنا نیستم اگه میشه شما به من یک مقاله یا یک لینک معرفی کنم تا بتونم با تمام این مفاهیم آشنا بشم یعنی تمام مفهیم و اصطلاحات برنامه نویسی تحت شبکه.

Hadizadeh
سه شنبه 16 مرداد 1386, 17:19 عصر
برای شروع از سطح ابتدایی و متوسط بهترین کتاب از نظر من کتاب Network A+ (آ پلاس) مایکروسافت هست که ترجمه هم شده و با CD اگه اشتباه نکنم 6 تومن قیمت داره، موفق باشید.