PDA

View Full Version : Workgroupe

houtanal
یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 17:54 عصر
ما یک شبکه داریم که تعدادی کامپیوتر به در آن منابع خود را به اشتراک گذاشته اند (C$,...)از دیروز امکان استفاده از منابع به اشتراک گذاشته شده (حتی زمانی که شیر می شوند) وجود ندارند یعنی زمانی که من می خواهم استفاده کنم قبلا username&passowrd میخواست و بعد وارد می شد ولی الان یک ضرب پیغامی راجع به عدم دسترسی (اجازه) می دهد.از net use هم استفاده کرد ولی با Error 53 مواجه شدم.
گاهی اوقات هم جواب می گیرم:Network pad was not found
دلیل این امر چیست؟

Gladiator
یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 22:30 عصر
مشخصات شبکه ؟

houtanal
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 15:09 عصر
Active Directory
برای اینکه درقسمت مربوط به عضو شدن برای یک گروه کاری عملیات انجام شود هم باید نام دامینی را که با آن لاگ آن می شویم را وارد کنیم.
یعنی نام گروه کاری با نام دامین یکی است.
آیا این امکان هست که در حالی که من فولدری را شییر کرده ام یوزر دیگری با سطح همتراز با من نتواند از آن استفاده کند با اینکه اجازه دارد یعنی روی سرور تعریف شده باشد که تبادلات بر روی 139 بلاک شود؟چون این پورت باز است.

kanymanga
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 16:55 عصر
احتمالا domain controller شبکتون مشکل داره یا اینکه دوباره windows server راه اندازی شده

است . :idea:

houtanal
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 19:02 عصر
هیچ کدام گاهی شیرینگ ما راه می افتد و گاهی قطع است!یعنی مثلا الان مشکلی ندارد ولی صبح قطع بود!!!! :shock: :shock:

Dr.watson
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 19:57 عصر
چند نفر درآن واحد از شیرینگ استفاده می کنید؟
چون تعداد یوزرهایی که از اون فایل استفاده میکنن تا حداکثر 9 یوزر اجازه دارید و بیشتراز اون، لود روی سیستم زیاد میشه و با پیغام خطا روبرو میشین. البته اون 9 تا هم خیلی زیاده و تا 5 نفر همزمان، کم کنید بهتره.(در وورک گروپ)
حدس من اینه ولی ممکنه مشکل شما دقیقا این نباشه. با توضیح بعدیتون مشخص میشه

houtanal
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 14:00 عصر
منظور 9 عدد session است؟

Dr.watson
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 14:46 عصر
بله!

راستی یه نگاه بنداز ببین واقعا وورک گروپه یا وارد دومین میشی. رایت کلیک روی my computer سپس properties و آنگاه روی network identification tab اونوقت ببین مشخصات شبکه شما چیه و آیا وارد دومین شدی یا اسم ووک گروپ نوشته.

اگر اسم دومین نوشته و شما وارد دومین شدین در اینصورت ووک گروپ معنی نداره و مطالب بالا (اونی که من نوشتم) منتفی می شه و گرنه شاید مشکل حل بشه.

شاد و پیروز باشید.