PDA

View Full Version : نمایش فایل فاکس در DataGrid

SND_Soroor
یک شنبه 21 مرداد 1386, 00:16 صبح
من یه فایل فاکس پرو دارم که مربوط به یکی از بانک هاست. میخام هطلاعاتش رو در یه DataGrid ببینم. ولی نمیدونم چجوری:ناراحت: فرصت هم نکردم مطالعاتم رو به نتیجه برسونم. لطفا راهنماییم کنید. خیلی ضروریه. Convertor که تویه تالار فاکس هست هم به دردم نمی خوره.

bad_boy_2007
یک شنبه 21 مرداد 1386, 07:07 صبح
1- فیلدی داری که توش فونت فارسی داشته باشه ؟
2-نیاز به تغییر در دیتابیس داری ؟

SND_Soroor
سه شنبه 23 مرداد 1386, 00:33 صبح
نه خوشبختانه! همش عدده.

SND_Soroor
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 10:14 صبح
کسی نمی تونه جواب من را بده؟ :اشتباه:

bad_boy_2007
جمعه 26 مرداد 1386, 07:59 صبح
عذر میخوام به خاطر امتحانات ترم تابستونم کمتر بالا میام.
ببین عزیزم برای برقراری ارتباط دیتابیسهای فاکسپرو (داس) باید دیتاسورست رو روی آدرس "فولدری که فایل دیتا تیبیل" توش قرار داره تنظیم کنی مثلا تو یه مثال جقله ! من رو سیستمم دیتا تیبلی دارم تو این آدرس :
F:\new\hosein\sanjesh\db\sanjesh.dbf
برای برقراری ارتباط با این دیتا تیبیل کافیه یک کنترل OdbcDataAdapter اضافه کنی و کانکشن رو به این شکل تنظیم کنی :

Driver={Microsoft Visual FoxPro Driver};sourcedb=f:\new\hosein\sanjesh\db;sourcety pe=DBF;exclusive=No;backgroundfetch=Yes;collate=Ma chine

میتونی آدرس رو تغییر بردی یا خودت یک داتاتیبل فاکسپرو ایجاد کنی ، مرحله بعدی که احتمال خیلی زیاد خوب حالت رو جا میاره ! نوشتن دستور Selec هست. احتمالا وقتی میخوای Select کنی جواب نمیده مهم نیست ok کن و بپر بیرون :متعجب: . بعد از اینکه تنظیماتت تموم شد و ویزارد بسته شد بپر تو بخش SelectCommand مربوط به DataAdapter و اون وقت Select رو مشابه زیر بنویس ، توجه کن که فقط اسم فایل رو بنویسی بدون پسوند :

SELECT *
FROM sanjesh

مشکلی داشتی بگو در اولین فرصت جواب میدم . موفق باشی

SND_Soroor
سه شنبه 13 شهریور 1386, 17:19 عصر
سلام دوست عزیز
چیزایی که من فهمیدم اینه که باید اول یه فایل از اینترنت دانلود کنم تا اینکه تازه ویژوال استودیو ODBC و درایور FoxPro را ساپورت کنه. درسته؟
و بعدش یه سوال دیگه: آیا باید یک دیتا ست مثل دیتا ست هایی که برای SQL استفاده میکنم بسازم؟

bad_boy_2007
سه شنبه 13 شهریور 1386, 21:51 عصر
نه نیازی به این کار نیست .
اگه از vb6 استفاده میکنی یک نمونه کد فکر کنم با شی Data بود ولی دقیقا یادم نیست.
اگر هم از vb.net استفاده میکنی با استفاده از Ado.net به راحتی میتونی این کار رو بکنی
چون داده هات همش عدده کارت خیلی آسونه
اگر هم خواستی بانکت رو آپ کن یه سمپل واست بزارم
موفق باشی

Alireza_Salehi
سه شنبه 13 شهریور 1386, 23:42 عصر
تفاوتی با بانک های دیگه وجود نداره و داریوری هم لازم نیست فقط کافیه مقدار ConnectionString رو در OLEDBConnection به درستی تنظیم کنید ، تنظیم صحیحش رو هم در این لینک ببینید:
http://www.connectionstrings.com/?carrier=dbffoxpro