PDA

View Full Version : sms server

yaas135
سه شنبه 23 مرداد 1386, 15:18 عصر
کسی می دونه، این سه تا پرووایدر اس ام اس(پیام کوتاه)، از چه پروتکلی و چطور به سرور باکس مخابرات پیام هاشون رو ارسال می کنن؟ چه نرم افزارهایی موجوده؟ چه پنهای باندی برای ارسال نیازه؟ از چه واسط هایی میشه استفاده کرد؟
و هر موضوع مرتبط دیگری . . .

absent
سه شنبه 23 مرداد 1386, 16:05 عصر
سلام
ما از یه سرویس SMS مخابرات استفاده می کنیم. اونا خودشون یه چیزی شبیه Active X تحت ASP بهت می دن که بتونی با سرورهاشون ارتباط برقرار کنی اگه منظور شما تحت وبه. شما درخواست SMS , متن پیام و شماره رو به server ارسال می کنی و اونا خودشون بقیه کار رو انجام می دن.

Valadi
سه شنبه 23 مرداد 1386, 18:27 عصر
در ایران چند سرور هستند که این سرویس پشتیبانی می کنند اما شرکت مگفا میزبان این سرویس است سازمانها و ارگانها اما این میزبان دارای چند اشکال هست این اشکال برای دو سه ماه پیش بود الان اطلاع ندارم

yaas135
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 14:17 عصر
سلام
خوب نرم افزار آماده ای هست برای این کار؟

yaas135
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 14:27 عصر
سلام
ما از یه سرویس SMS مخابرات استفاده می کنیم. اونا خودشون یه چیزی شبیه Active X تحت ASP بهت می دن که بتونی با سرورهاشون ارتباط برقرار کنی اگه منظور شما تحت وبه. شما درخواست SMS , متن پیام و شماره رو به server ارسال می کنی و اونا خودشون بقیه کار رو انجام می دن.

ظاهرا شما هم پیام ها تون رو به یکی از پروایدر ها ارسال می کنید.
ببیند ما سه تا پروایدر داریم توی کشور،مگفا، اتیه داده پرداز و رهیاب. که اینها مستقیم به مخابرات وصلن، و این جا نقش واسط رو بازی می کنن.
من میخوام ببینم هر کدوم از این پرووایدرها چطوری و با چه پروتکلی با مخابرات ارتباط بر قرار می کنن؟

حرفه ای
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 14:35 عصر
می تونی از یک دستگاه به نام GSM Modem استفاده کنی که حتی به راحتی می توان توسط دلفی با اون ارتباط برقرار کرد و SMS زد و گرفت
نمونه های خارجی بسیاری در ایران موجوده اما زمانی که من دنبال برنامه نویسی اینگونه سیستمها بودم با کمال تعجب متوجه شدم یکی از هموطنانمان موفق به ساخت این دستگاه شده ، البته با کیفیت بسیار مطلوب و قیمت بسیار پایین 70000 تومان که یک پنجم قیمت نمونه های خارجی مانند Benq ، NEC و ... است

اسم اون بهزاد خزاما است و اگه اشتباه نکنم بچه سبزواره
شماره همراه ایشان : 09155714862
آدرس وب سایت : www.khazama.com
تلفنی بسیار خوب راهنمایی می کنه ، دمش گرم به من که خیلی کمک کرد
و من مشخصات دستگاهش رو به نقل از سایت ایشان :
آنتن دهی عالی
تشخیص خودکار کاراکترهای فارسی و سویچ به حالت یونیکد برای فارسی دیده شدن در هر جایی
ارسال SMS به بیش از یک نفر در یک زمان
تشخیص Deliver شدن SMS
تشخیص تاریخ و زمان دریافت و ارسال SMS
امکان ارسال SMS به صورت FlashSMS ( مناسب برای کارهای تبلیغاتی )
تشخیص تماسهای ورودی با سیستم و تشخیص کالر آی دی تماس گیرنده
امکان Reject کردن اتوماتیک تماسهای ورودی
تشخیص Reject شدن از طرف تماس گیرنده یا دستگاه IR1.0 به طور مجزا
سازگاری کامل با تمامی زبانهای ویژوال معمول ( Delphi و VB و VC , .. )
پیاده سازی سریع و ساده نرم افزار
امکان بافر کردن بیش از 20000 SMS
امکان دریافت و ارسال SMS به زبان فارسی و انگلیسی به طور هوشمند
امکان ریستارت کردن سخت افزار از طریق برنامه برای شرایط خاص
قابلیت استفاده از برق و باطری برای نقاطی که دارای شبکه برق نیستند
یکسال گارانتی تعویض سیستم به همراه آپدیت رایگان OCX
پشتیبانی تلفنی برنامه نویسان برای راه اندازی سیستم
قابلیت اتصال به انواع پروسسورها ار قبیل AVR و 80C51 بدون نیاز به کامپیوتر
تشخیص ارسال صحیح SMS
قابلیت تلفن زدن (شماره گیری) و یا ارسال تنهای DTMF مورد نیاز برای سیستمهای سخت افزاری

yaas135
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 14:46 عصر
می تونی از یک دستگاه به نام GSM Modem استفاده کنی که حتی به راحتی می توان توسط دلفی با اون ارتباط برقرار کرد و SMS زد و گرفت
نمونه های خارجی بسیاری در ایران موجوده اما زمانی که من دنبال برنامه نویسی اینگونه سیستمها بودم با کمال تعجب متوجه شدم یکی از هموطنانمان موفق به ساخت این دستگاه شده ، البته با کیفیت بسیار مطلوب و قیمت بسیار پایین 70000 تومان که یک پنجم قیمت نمونه های خارجی مانند Benq ، NEC و ... است

بله با جی اس ام مودم کار کردم، یه نرم افزار هم سال پیش نوشتم که با مودم ویو کام کار می کنه و اس ام اس ارسال می کنه. موضوع اینه که میخوام بدونم مثلا شرکت رهیاب برای ارسال اس ام اس به مخابرات چیکار می کنه؟

AlirezaBahredar
یک شنبه 28 مرداد 1386, 12:41 عصر
سلام....
دوستان عزیز SMS باز.....در مورد ارسال SMSهمونطوری که بعضی از دوستان اشاره کردن 3 تا پرووایدر بانام رهیاب(1000)-آتی پرداز(2000) و مگفا (3000) داریم .اعدادی که جلوی هر کدوم از سرویس دهنده ها نوشتم نشون دهنده رتبه وجایگاه هرکدوم از این سه شرکت در مناقصه ای که از طرف شرکت ارتباطات سیار 3 سال پیش برگزار شد است.
اما درمورد پروتکلی که این 3 شرکت استفاده می کنند....
هر 3 تای این شرکت ها از پروتکل(SMPP(Short Message Peer-to-Peer استفاده می کنند.که در واقع به شکل یک SMS Gatewayاز یک سمت بابستر TCP/IP و از سمت دیگر با سوییچ های مخابرات در ارتباط می باشد.همونطوری که دوستان اشاره کردن این 3 شرکت واسه ارائه سرویس به برنامه نویسان یکسری dllیا یک آدرس وب را با متد Getدر اختیار شما قرار می دهند تا بدین وسیله شما با وب سرور هر کدوم از این شرکت ها جهت ارسال پیامک(SMS) ارتباط برقرار کنید.
امیدارم مطالب مفید بوده باشه.