PDA

View Full Version : سیستم ثبت نام آموزش

Safa2
سه شنبه 23 مرداد 1386, 17:04 عصر
من در ابتدا میخوام بفهم که باید چه کارهایی رو برای ثبت نام کاربران و انتخاب واحد اون ها در یک سیستم آموزش با php و mysql انجام بدم
یعنی یه توضیح مفهومی به صورت مرحله به مرحله و به ترتیب از کارهایی که ازابتدای ثبت نام یک کاربر و بعد انتخاب واحد اون انجام میشه

خیلی لطف میکنین اگه جواب بدین
البته فقط موارد اساسی

tabib_m
سه شنبه 23 مرداد 1386, 17:24 عصر
بستگی به میزان آشنایی شما با php و mysql داره.
در ابتدا باید ساختار دیتابیستون رو بر اساس نیازی که دارید طراحی کنید.

سؤال شما خیلی کلی هست، با کدوم قسمت مشکل دارید؟

موفق باشید

sweb
سه شنبه 23 مرداد 1386, 17:53 عصر
باید ابتدا برنامه خودتونو تحلیل کنید.
بعدش نسبت به نیاز هاش مراحل زیرو طی کنین.
• ساختن دیتا بیس که میتونین از phpMyadmin (http://www.phpmyadmin.net/) کمک بگیرید.
• ساختن فرم های HTML و Validator های Javascript.
• نوشتن کد ها و کلاس های دیتا بیس، کاربر ها و ...
• نوشتن کد ها و توابع و شرایط Submit کردن فرما ها
و...

بهتره به قول tabib_m یک کم بیشتر در مورد مشکلاتی که بهش برخورد دارین توضیح بدین.

mrrajabi
سه شنبه 23 مرداد 1386, 21:00 عصر
سلام
دوستان تا حدودی کمک کرده اند.مطالبشان هم مفید است.
شما فقط باید توجه خود را به این مطلب جلب کنید که چه کاری می خواهید انجام دهید؟؟؟؟؟؟
تمام عملیات را در نظر بگیرین و مسئله را تجزیه و تحلیل کنید و فقط به چه چیز و چه مسئله ای فکر کنید نه به این امر که چگونه این کار را انجام دهم؟
چگونگی حل مسئله با پرسش از دوستان حرفه ای و تلاش خودتان انجام شدنی است و چیزی که مهم است چه چیزی است نه چطور؟

Safa2
سه شنبه 23 مرداد 1386, 21:10 عصر
در ابتدا باید ساختار دیتابیستون رو بر اساس نیازی که دارید طراحی کنید.

متشکرم
بله البته مشکل من همون چگونگی طراحی ساختار دیتابیس و در واقع تحلیل برنامه ست

مثلا یک کاربر که ثبت نام میکنه, چجوری اطلاعاتش در دیتابیس ریخته میشه
یا بعد از لوگین شدن مجدد چگونه میتوان لیست دروسی که در دیتابیس ذخیره شدن برای کاربر نمایش داد ویا انتخابهای اون با بررسی چه جور شرطی داخل دیتابیس ریخته میشوند.
یعنی روند کار به چه شکله ؟

نمی خوام سیستم خیلی پیچیده ای بشه

نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه؟ :اشتباه:
من تقریبا با مفاهیم پایگاه داده مشکل دارم نه php. :افسرده:

من از phpmyadmin استفاده میکنم.

cybercoder
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 15:39 عصر
پروژه ای که شما می گین بیشتر مبحث آنالیز و دیاگرام ها و ... ش مهمه تا صرفا کد نویسی با PHP یا هر چیز دیگه آیا تحلیل های شما به صورت کامل صورت گرفته ؟

Safa2
جمعه 26 مرداد 1386, 20:21 عصر
1- اگر نخواهیم در یه سیستم آموزش هرکاربر خودش sign up داشته باشه و فقط مدیر ثبت نام رو انجام بده چه کار باید بکنیم؟ (فکر کنم مربوط به سطح دسترسیه!)
آیا دیگه لزومی به وجود همچین صفحه ای هست (صفحه sign up) یعنی لزومی داره که کاربر لینکشو ببینه
چون فقط برای آپدیت جدول های پایگاه به درد می خوره دیگه!!!درسته

در مورد سطح دسترسی هم توضیح میخواستم....

2- آیا چک کردن فقط پسورد با پسورد دیتابیس کافیه یا نیاز به چک کردن با نام کاربری هم هست؟؟

ممنون میشم اگه سریع تر جواب بدین!!!!!!!!!!!!

tabib_m
جمعه 26 مرداد 1386, 21:53 عصر
1- کاملا به برنامه نویسی شما مربوط میشه، شما کافیه فرم ثبت عضو جدید رو فقط برای مدیر بذارید، یعنی مثلا صفحه ی addmember.php در صورتی اجرا میشه که مدیر لوگین کرده باشه...

سطح دسترسی هم مسئله ای نیست که نیازی به توضیحات داشته باشه، سطح دسترسی رو شما باید خلق کنی. با چند تا if و else ساده!!!

2- طبیعتا باید نام کاربری هم چک بشه. اگر رمز دو نفر 123456 باشه، شما کدوم یوزر رو میخوای در نظر بگیری؟