PDA

View Full Version : شروع برنامه نویسی وب بیس در دلفی

رهام
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 10:39 صبح
با سلام
من می خواهم ساخت برنامه های web-base را شروع کنم اما نمی دانم که چطور لطفا من را راهنمایی بفرمایید.
با تشکر فراوان رهام. :)

آناهیتا
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 11:06 صبح
با سلام
این موضوع مورد علاقه من نیز می باشد. در صورت وجود مقالات یا لینکهای آموزشی بسیار متشکر خواهم شد.
با تشکر - آناهیتا

سار
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 11:13 صبح
با دلفی؟
دلفی 8 رو نصب کن کارت خیلی ساده میشه.
البته من شخصا ASP.Net رو پشنهاد میکنم ولی اون رو هم تو دلفی 8 میشه انجام داد.

najafi_1
شنبه 19 اردیبهشت 1383, 10:19 صبح
موضوع جالب توجهی است از مدیر سایت خواهش میکنم از این موضوع حمایت کند و نیز هدایت :)

yazdan
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 11:17 صبح
بشدت استقبال می کنیم :wink:

آناهیتا
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 12:30 عصر
با سلام
از اساتید این مقوله درخواست می شود یک نقطه شروع خوب حتی به انگلیسی معرفی نمایند.

مهدی کرامتی
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 13:28 عصر
برنامه نویسی Web Based در دلفی 7 رو منظورتون است یا دلفی 8 ؟

(توضیح: در دلفی 8 برای برنامه نویسی وب از ASP.NET و در دلفی 7 از روشهایی مانند CGI، ISAPI و ابزارهایی مانند WebBroker، EWF و Intraweb استفاده میشود).

said ali
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 15:59 عصر
با سلام
جفتی با هم ولی ترجیحا با Asp.net شروع کنید ممنون میشم.

آناهیتا
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 09:25 صبح
دلفی 8 با ASP.NET لطفا :flower:

najafi_1
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 09:48 صبح
اساتید محترم با سلام مجدد
به طبع دوستانی که با دو روش فوق کار کرده اند بهتر از مزایا و معایب هرکدام اطلاع دارند.
لذا ابتدا خواهش میکنم در مورد هرکدام از روشها توضیح مختصری بفرمایید و پس از آن با انجام رای گیری یکی را به عنوان الگو قرار داده و همه حول آن بحث و تبادل نظر کنیم. ببخسید ها :flower:

آناهیتا
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 10:32 صبح
به هر حال باید آینده نگر بود . روشهای قدیمی تر ممکن است کار راه انداز باشند ولی استفاده از یک تکنولوژی مناسب
و به روز (اگر اشتباه فکر می کنم اساتید آن را اصلاح کنند.) هم ارزش یادگیری بیشتری دارد و هم آینده کاری مناسب تر.

SReza1
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 20:50 عصر
خوب بالاخره این موضوع مطرح شد! منم استقبال میکنم! delphi 8 عزیز رو ترجیح میدهم با asp.net 8)

جمعه 25 اردیبهشت 1383, 03:17 صبح
استاد نبود ؟! :!:

DelphiMan
جمعه 25 اردیبهشت 1383, 21:03 عصر
با سلام
دوستان عزیز من قبلا با CGI, WebServices, ISAPI کارهای زیادی انجام داده ام و بسیار هم از کار آنها راضی بودم...
البته قبول دارم که در حال حاضر بهترین انتخاب برای برنامه نویسی تحت وب استفاده از .NET هست ولی ISAPI هم می تواند بسیار مفید باشد...
حال اگر دوستان علاقه مند به این موضوع باشند من حاضرم یک سری مطالب و مقالات در این زمینه بنویسم باشد که مورد توجه و استقبال شما دوست داران دلفی و برنامه نویسی اینترنت شود...

منتظر نظرات شما دوستان هستم ...

موفق باشید

yazdan
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 10:33 صبح
ظاهرا اقبال عمومی و همچنین نظر شخصی خودم به سمت دات نت است که اگر تلاشی در این زمینه بشه همگی استقبال می کنیم لیکن CGI, WebServices, ISAPI را من هیچ شناختی نسبت بش ندارم ولی درعین حال استقبال میکنم. و به قولی می گن :
some thing is beter than nothing

رهام
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 14:31 عصر
با سلام.
دوستان و اساتید لطفا کتابی راهنمایی معرفی کنید.
با تشکر رهام. :oops:

najafi_1
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 07:35 صبح
delphiAssistant عزیز گام در راه بنه
اگه یه تاپیک به این موضوع آموزشی اختصاص بدید بد نیست!
نظر بقیه دوستان؟
:flower:

nasr
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 10:05 صبح
خیلی خوبه

kimia1
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 10:46 صبح
عالیه..حالا تا جناب آقای کرامتی افتخار بدن ( که فکر نکنم) بقیه دوستان که تجربه ای دارن در اختیار بقیه بگذارن..چی میشهبا :wink:

hotice
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 15:39 عصر
سلام
موضوع بسیار عالیه اگه اساتید کارو شروع کنند فکر میکنم طرفدار زیاد پیداکنه.
با ارزوی موفقیت برای همه. :)