PDA

View Full Version : دیدن خطوط در حال اجرای برنامه

rmb_ali
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 15:22 عصر
دوستان آیا میشه همینطوری که برنامه داره اجرا میشه خطوطی که در حال اجرا هست رو ببینیم
مشکل من اینه که برنامه وقتی میخواد اجرا بشه خیلی کند اجرا میشه میخوام ببینم که روی کدوم قسمت کند هست البته فکر کنم مربوط به قسمتی هست که میخواد یه بانک رو اکتیو کنه البته فقط همون یدون رو توی یه برنامه دیگه اون بانک رو اکتیو کردم سرعت خوبه

Hamid.Kad
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 15:36 عصر
باید برنامه رو Trace کنید. trace into رو توی help جستجو کنید، کمکتون میکنه

Batman
جمعه 26 مرداد 1386, 20:01 عصر
با سلام
دوست عزیز کند اجرا شدن برنامه ممکنه دلایل زیادی داشته باشه
استفاده از فرمهای زیاد
تصاویر زیاد
نوع دیتابیس انتخابی
کد نویسی اشتباه
کامپوننتهای گرافیکی برای زیبا کردن برنامه و ...
موفق باشید

rmb_ali
دوشنبه 29 مرداد 1386, 09:12 صبح
دوستان ممنون از پاسختون ولی من trace into رو انجلم دادم و به نظر میرسه که وقتی یکی از جدول ها رو با دستور adotable1.active:=true فعال میکنم این دستور زمان زیادی رو برای فعال شدن میگیره
و بعدش آیا نمیشه در حین اجرای برنامه و نه با فشردن کلید f8 و یا f7 خطوط د حال اجرای برنامه رو دید ؟ یعنی اینکه برنامه در هر لحظه هر خطی رو که اجرا میکنه نشانگر روی اون حرکت کنه به صورت اتوماتیک

Batman
دوشنبه 29 مرداد 1386, 09:58 صبح
با سلام
ممکنه جدول رکوردهای زیادی داشته باشه
اما در خصوص سوال دوم
اگر بخواین جاهایی رو که دوست دارین trace بشه روی خط مورد نظر کلیک کنید و کلید F5 رو بزنید و ابتدا و انتها رو با همین کلید مشخص کنید و بعد برنامه رو اجرا کنید
موفق باشید

rmb_ali
دوشنبه 29 مرداد 1386, 12:26 عصر
ببینید اینجوری نمیتونی ببینی که برای هر خط کاکپایلر چقدر وقت میزاره
فکر کنم این امکلن و دلفی نداره
توی فاکس پرو یه چیزی داشت فکر کنم دستور set echo بود که اگر on میکردیش همینجوری که برنامه رو اجرا میکرد نشون میداد خطوط رو اگر دیده باشید همچین امکانی رو میخوام ببینم دلفی داره یا نه؟

Hamid.Kad
دوشنبه 29 مرداد 1386, 12:53 عصر
علی جان.دلفی همچین امکانی به شما نمیده، دلیل هم داره. سرعت اجرای دستورات شما اونقدر زیاده که شما نمیتونید اونها رو با همون سرعتی که برنامه اجرا میکنه مشاهده کنید.

ببینید اینجوری نمیتونی ببینی که برای هر خط کاکپایلر چقدر وقت میزاره

شما از زمانی که روی خط مورد نظر f7 یا f8 میزنید تا زمانی که مکان نما به دستور بعدی میرسه رو میتونید زمان اجرای اون دستور[ات] تلقی کنید.
در مورد اشکالتون هم احتمالاً همون طور که دوست عزیزمون گفتند رکوردهای جدول زیاده و میتونید توی این بازه زمانی یه splash به کاربر نشون بدید.

SYNDROME
دوشنبه 29 مرداد 1386, 16:20 عصر
با سلام
شما می توانید یک memo ّر روی صفحه قرار دهید و در زمان اجرای برنامه جاهایی را که فکر می کنید زمان بیشتری می گیرد را در این Memoاضافه کنید و قبل و بعد از اجرای دستور نیز زمان را در آن قرار هید.
مثلا
18:00
ADO.Active := True;
18:01
موفق باشید

vcldeveloper
دوشنبه 29 مرداد 1386, 17:58 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=378460