PDA

View Full Version : PDLC V0.1 Released

hidensoft
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 17:50 عصر
سلام دوستان
می دونم که دارید فکر می کنید این PDLC یعنی چی ؟ این چند حرف گرفته شده از کلمات Persian DownLoad Center هست.
پروژه ای که تقریبا 1 ماه نیم هست که دارم روش کار می کنم و حدود 30 دقیقه پیش به پایان رسید. البته نسخه 0.1 بتا که امکانات این نسخه رو هم معرفی می کنم.
سیستم مدیریت کاربران (امکان ارتقاء کاربر از کاربر معمولی به مدیر. در این نسخه و احتمالا در نسخه های بعدی خبری از کاربرانی در حد مدیر کل نیست)
سیستم مدیریت ارسال ها (فرستادن ارسال و تغییرات در پست های ارسالی و حذف ارسال)
سیستم مدیریت دانلود (شماره انداز دانلود ، نشان دهنده بالاترین دانلود در صفحه اول ، محدودیت دانلود برای کاربران)
سیستم امتیاز دهی (امکان امتیاز دادن به هر یک از فایل ها موجود)
می دونم که هنوز امکاناتش پایین هست ولی خب تازه ورژن 0.1 رو تموم کردم و احتمالا در ماه های آینده این ورژن رو از حالت آزمایشی خارج و نسخه پایدار رو تولید می کنم. احتمالا درون سات نواقصی دیده می شه که می تونه ناشی از مشکلات فردی و نبود خلاقیت در طراحی و ... باشه که با توجه به اینکه من به تنهایی روی این پروژه کار می کنم مطئنا زمان زیادی برای برطرف کردن مشکلات نیاز هست.
PDLC رو با استفاده از فریم ورک CodeIgniter نوشتم و با وجود اینکه هم توی انتخاب فریم ورک و هم توی استفاده کردن یا نکردن از فریم ورک شک داشتم با مشورت دوستان تصمیم به استفاده از این فریم ورک گرفتم و کاملا هم راضی هستم و فکر می کنم اگه از این فریم ورک استفاده نمی کردم حداقل این پروژه 3 ماه عقب می افتاد که زمان زیادی برای من بود. و احتمالا نسخه های بعدی هم با استفاده از همین فریم ورک گسترش داده می شه !
در مورد آزاد بودن نرم افزار هم نمی تونم چیزی بگم و تصمیم نهایی رو بعد از ساخت نسخه پایدار 1.0 می گیرم.
در اینجا از امیر محمد سعید ، حمید رضا ، امیل صدق ، حسین شمس و سایر دوستان که در انجام این پروژه به من کمک کردند و وقت گرانباه خودشون رو در اختیار من گذاشتند تشکر می کنم.
در حال حاضر این نسخه از نرم افزار بر روی وب وجود نداره و احتمالا پس از گرفتن لایسنس برای نرم افزار بر روی وب قرار می گیره ! ولی نسخه ای از Template اصلی نرم افزار بر روی سایت www.prodev.ir موجود هست و میزبانی هاست و دامین هم بر عهده دوست خوبم حسین شمس هست.
اگر کسی دارای مهارت طراحی هست در صورت اینکه مشکلی در چهره سایت بود با من در میون بگذاره تا در اولین فرصت مشکل رو حل کنیم.

همچنین از دوستان خلاق هم این در خواست رو دارم که طرح های خودشون رو با من در میون بگذارند تا در نرم افزار طرح رو به اجرا در بیاوریم.

با آرزوی موفقیت برای شما
محمد

cybercoder
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 18:26 عصر
پشتکار خوبی داری موفق باشی