PDA

View Full Version : مراحل ساخت گزارش توسط crystalreport

pooyansystem
یک شنبه 28 مرداد 1386, 13:24 عصر
سلام
من یه برنامه نوشتم با #c و حالا می خوام گزارشگیری ها رو کار کنم از چند نفر پرسیدم کفتن از crystalreport استفاده کن حالا من میخوام این کار رو شروع کنم ولی نمیدونم چه طوری لطفا اگه ممکنه مراحل ساخت گزارش رو برام توضیح بدید خواهش میکنم نگید از امکان جستجو استفاده کن که گشتم ولی چیزی پیدا نکردم
چیزی که گزارش گیری برام مهمه اینه که بتونم کانکشن را از config بخونم و دستورات select را هم در کد برنامه قرار بدم
ممنون میشم یکی برام کامل توضیح بده

safasoft
یک شنبه 28 مرداد 1386, 13:51 عصر
سلام
آخه توضیح ساخت یک گزارش کامل کریستال نیاز به خوندن یک مقاله داره
بازم پیشنهاد می کنم یک سرچ بکن در سایت چند مقاله در این مورد وجود داره
میتونی از لینک زیر استفاده کنی http://www.codeproject.com/useritems...tal_Report.asp

sm_ezadpanah
یک شنبه 28 مرداد 1386, 13:55 عصر
با سلام
برای ساختن گزارش با کریستال شما می تونی از این راه استفاده کنی :
اول با استفاده از گزینه add new item یک ایتم از نوع کریستال ریپورت ایجاد کن .بعد با استفاده از ویزارد تنظیمات مربوط به بانک و .. رو انجام بده .
وقتی که گزارش رو ساختی اگه خواستی توی فرم دیگه نمایشش بدی ه فرم جدید باز کن و شی crystalReportViewer رو روی فرم قرار بده سپس در رویداد مورد نظر مثلا لود فرم کدهای زیر رو بنویس :

string constr = "server=localhost;user=sa;password=;database=bank";
Class2 c1 = new Class2();
haziner cr1 = new haziner();
SqlConnection con = new SqlConnection(constr);
con.Open();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(text,con);
da.Fill(ds,"vmem");
cr1.SetDataSource(ds.Tables["vmem"]);
crystalReportViewer1.ReportSource=cr1;
من برای سلکتم ازیک کلاس استفاده کردم که شما می تونی کد سلکت رو همون جا بنویسی
text هم همون رشته سلکتمه

sm_ezadpanah
یک شنبه 28 مرداد 1386, 13:59 عصر
راستی haziner هم نام همون آیتم گزارشه ک اول باید بسازیش. اینم که میخوای در کد برنامه قرار بدی فرقی نمی کنه با حالت معمولی .همون کار رو برای گزارش انجام بده .اگه نتونستی کدش تو تالار هستش. بازم اگه مشکلی بود اگه از دست ما کاری بر میاد یه ندا به .موفق باشی

sm_ezadpanah
یک شنبه 28 مرداد 1386, 14:00 عصر
راستی haziner هم نام همون آیتم گزارشه ک اول باید بسازیش. اینم که میخوای در کد برنامه قرار بدی فرقی نمی کنه با حالت معمولی .همون کار رو برای گزارش انجام بده .اگه نتونستی کدش تو تالار هستش. بازم اگه مشکلی بود اگه از دست ما کاری بر میاد یه ندا بده .موفق باشی

behzadk
یک شنبه 28 مرداد 1386, 18:25 عصر
یه سر به بخش مقالات هم بزن