PDA

View Full Version : سوال: چطور فیلدهای یک صفحه وب رو پرکنم؟

hp1361
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 07:09 صبح
با سلام

دوستان عزیز من نیاز به برنامه ای دارم که یک صفحه وب رو که تعداد زیادی گزینه داره رو پر کنم (تعداد تکرار زیاده میخوام با برنامه در وقت صرفه جویی کنم )

اگه میشه بگید با چه دستوری فیلد ها رو پرکنم ؟

ممنون و منتظرم

Batman
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 07:39 صبح
با سلام
اینو جستجو کن
shellexecute

ghabil
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 11:24 صبح
نه به ShellExecute ربطی نداره میخواد توی وب اینکار رو بکنه، باید یک idHttpClinet بزاری بعد توی Request.ContetFields مقادیر هر فیلد و Valueش رو بصورت Key=Value بدی . بعد هم پست کنی به URL ی که توی Action اون فرم تعریف شده ، اگر اشتباه نکنم قدیما یکبار هم کدش رو اینجا گذاشتم.

hp1361
یک شنبه 04 شهریور 1386, 20:00 عصر
من می خواهم با استفاده از دلفی یه صفحه وب رو که شامل فیلد هایی از جنس ادیت و کومبو باکس هست رو پر کنم

توی صفحه وبم 3تا فیلد کوبوباکس دارم اولی :استان - دومی:شهرستان-سومی:دفتر
1-regState
2-regCity
3-regOffice

که با انتخاب اولین کومبوباکس دومی تغییر میکنه و لیست شهرستا نهای مربوط به اون استان بهش اضافه میشه و با انتخاب دومی سومی تغییر میکنه(یعنی لیست دفاتر اون شهرستان به کومبو باکس سومی اضافه میشه)

اگه میشه با یه مثال بیشتر برام توضیح بدین

ممنون

ghabil
دوشنبه 05 شهریور 1386, 19:24 عصر
ادیت و کومبو باکس و اینا مهم نیست ، هرچی که هست توی اینطوری کانتنت فیلد ها رو پر کن و بفرست (فقط باید دقت کنی اگر آیتمهای کمبوباکس ها ولیو دارند بجای اسم ولیو رو بفرستی)

Request.ContetntFields.Add('regState=Tehran')
...

Hamid_PaK
دوشنبه 05 شهریور 1386, 20:18 عصر
با Ghabil موافقم ، ببین اکثر فرمهای وب در نهایت به یک Server ارسال خواهند شد ، بهتر است که بصورت دستی موارد رو به وب سرور ارسال کنید ...
با Indy هم این کار عملی است.

یا حق ...

vcldeveloper
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:32 عصر
فکر کنم منظور این دوستمون فقط پر کردن مقادیر فیلدها در داخل خود Browser است، مثلا مثل کاری که Password Manager ها در فرم های وب انجام می دهند. استفاده از idHTTPClient باعث میشه که اطلاعات فرم توسط نرم افزار به سرور ارسال شود، نه توسط Browser کاربر.