PDA

View Full Version : وجود نداشتن منبع

alireza643
یک شنبه 04 شهریور 1386, 11:04 صبح
من یکی از طرفدار های محصولات شرکت بورلند هستم و تا امروز سعی کردم کار های خودم رو تو c builder انجام بدم. ولی یه مشکلی هست و اون اینه که الان هر کاری میکنم فقط با تجربیات شخصی خودم و سوالاتی هست که اینجا میپرسم.
هیچ منبعی برای یادگیری اصولی این محصولات وجد نداره. از اساتید این سوال رو دارم که برای یاد گیری این محصول به شکل کامل باید چی کار کرد؟ من هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم که بشه به عنوان یه منبع روش حساب کرد.
اگر کسی منبعی سراغ داره معرفی کنه خیلی خوبه فارسی یا اینگلیسی هم فرقی نمیکنه رایگان بودن یا پولی بودنش هم تفاوتی نداره.
این سوال بارها اینجا پرسیده شده ولی همیشه بی جواب مونده از اساتیدی که تو کار با محصولات بورلند حرفه ای هستن خواهش میکنم ما رو هم راهنمایی کنید تا این بار به نتیجه برسیم.
یعنی برای یادگیری محصولات بورلند باید شروع به کار کنی و همینطوری بدون منبع جلو بری؟:افسرده:

Delphi Skyline
یک شنبه 04 شهریور 1386, 12:07 عصر
عزیز من . نگاه کن سی بیلدر و دلفی نقاط مشترک بسیاری دارند . شما می توانی یه کتاب دلفی بگیری و با اون سی یاد بگیری . من تا حالا چندین پروژه دلفی رو به سی بیلدر تبدیل کردم . بعدش هم من نمی دونم چرا کسی زیاد از هلپ خود برنامه ها اینجا استفاده نمی کنه ~!~

alireza643
یک شنبه 04 شهریور 1386, 13:27 عصر
مرسی برای راهنمایی تون ولی help واسه سرچ خوبه(یعنی من اینطوری راحتم) ولی من یه کتاب میخوام که از اول شروع کنه درس دادن.
اگر میشه کتاب خوب برای دلفی معرفی کنید.
borland_c_plus_plus_in_14days , Borland c++_builder_the_complete_reference ولی اینها خیلی قدیمی هستن من با 2006 کار میکردم و الان هم تازه یه 2007 codegare تهیه کردم. دوستانی که این کتاب ها رو خوندن میشه بگن الان این کتاب ها خوندنشون خوبه یا نه؟

Delphi Skyline
دوشنبه 05 شهریور 1386, 14:12 عصر
من که اون کتاب ها رو نخوندم . ولی کتاب خوب برای دلفی مسترینگ است و در سطح خوب کتاب آقای جعفر نژاد قمی خیلی خوبه . اگه که می خوای با VCL در سی بیلدر برنامه بنویسی باید همین کتاب های دلفی رو بخونی و اگه که می خوای با سی بیلدر برنامه های سی بدون این کتابخانه بنویسی بهتره بری سراغ کتاب های آموزش ++C نه آموزش سی بیلدر .
موفق باشی .

Inprise
دوشنبه 05 شهریور 1386, 14:23 عصر
اولا بد نیست راهنمای جدید BCB رو ببینی . هم PDF و هم CHM اش منتشر شده .
IDE خیلی فرق کرده اما این مهم نیست . زبان CPP همان است و VCL هم ارتباطی به تغییرات IDE نداره . کتابهای زیادی برای BCB منتشر شده ، خصوصا C++ Builder 6 Developers Guide (http://www.amazon.com/Builder-Developers-Wordware-Delphi-Library/dp/1556229607)خیلی کتاب خوبی است . بعید میدونم اگر با این مقدمات جلو بری و سوالاتت رو اینجا هم بپرسی عاقبت نتیجه ای نگیری .

sasan_vm
سه شنبه 06 شهریور 1386, 17:30 عصر
----

موفق باشید.

alireza643
سه شنبه 13 شهریور 1386, 15:35 عصر
با تشکر از همه اساتید بعد از گشتن بسیار و راهنمایی گرفتن از اساتید من یه کتاب پیدا کردم به اسم Inside Delphi 2006 که زبان دلفی و محیط BDS2006 رو آموزش میده. کل کتاب 30 فصل هست. که با توجه به سر فصل های کتاب فکر میکنم نکته ی نگفته ای نمونده باشه. در پایان هر فصل یه بخش وجود داره که مطالبی رو که درباره ی دلفی آموزش داده برای زبان سی ++ هم آموزش میده. با اینکه الان نسخه 2007 به بازار اومده ولی فکر میکنم خوندن این کتاب خالی از لطف نباشه. اگر کسی به این کتاب نیاز داشت پیغام خصوصی بده حتما براش ارسال میکنم. آخه لینک دادن خلافه.
باز هم از استاد Inprise و آقای Delphi skyline و sasan_vm عزیز تشکر میکنم.

nilufari
سه شنبه 13 شهریور 1386, 20:50 عصر
لطفا لینک داونلود این کتاب را برای من بفرستید
nilufari at hotmail.com

ممنون

bani2535
سه شنبه 28 خرداد 1387, 19:25 عصر
سلام
من شدیدا به این کتاب (Inside Delphi 2006) و یا کتابی که برای دلفی 2007 باشه ترجیحا دات نت احتیاج دارم.
اگه لینک بدی بسیار سپاسگذار خواهم شد
(اجازه پی ام به من نمی ده)(bani2535@gmail.com)
با تشکر بابک