PDA

View Full Version : نحوه فراخوانی فرم پدرو فرزند

سیروس مقصودی
یک شنبه 04 شهریور 1386, 14:54 عصر
با سلام

می دانم که سوالم در سطح ابتدائی است اما سوالم این است که چگونه میتوان از فرم پدر . فرم فرزند را فراخوانی کرد .
من دو فرم دارم که یکی فرم پدر ودیگری فرم فرزند هستند وقتی که در فرم پدر . فرم فرزند را Uses میکنم و هنگامی که دستور نمایش فرم فرزند را صادر میکنم پیغام خطا ظاهر میشود و آنطوری که احساس کردم نبایستی فرم فرزند را در داخل فرم پدر Uses نمایم . پس برای فراخوانی فرم فرزند چه باید کرد ؟

با تشکر ...

Maisa pardaz
یک شنبه 04 شهریور 1386, 16:21 عصر
دوست عزیز، فرم فرزند را باید در فرم پدر uses کنی تا بتونی از آن استفاده کنی. برای این کار هم میتونی از دستور ShowModal یا Show استفاده کنی. من همینکارو می کنم و جواب میگیرم. در ضمن میتونی فرم فرزندت رو StayOnTop تعریف کنی که روی فرمت قرار بگیره. امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

SYNDROME
یک شنبه 04 شهریور 1386, 16:23 عصر
من دو فرم دارم که یکی فرم پدر ودیگری فرم فرزند هستند وقتی که در فرم پدر . فرم فرزند را Uses میکنم و هنگامی که دستور نمایش فرم فرزند را صادر میکنم پیغام خطا ظاهر میشود

پیغام خطا را بنویسید تا مشکل مشخص شود.
موفق باشید

سیروس مقصودی
دوشنبه 05 شهریور 1386, 09:11 صبح
با سلام

نمونه برنامه زیر را گذاشته ام اگر مشکل این نمونه برنامه حل شود مشکل من هم رفع میشود .
در برنامه حسابداری من فرمهای متعددی وجود دارد که من میخواهم از داخل یکی از فرمها که FormStyle آن بصورت نرمال است یک فرم پدر را فراخوانی کنم واز داخل آن فرم پدر یک فرم فرزند را فراخوانی نمایم لطفا مرا راهنمائی کنید که چگونه میتوانم اینکار را انجام دهم .

با تشکر فراوان ...

سیروس مقصودی
یک شنبه 11 شهریور 1386, 07:38 صبح
با سلام

کسی نتوانست این مشکل ما را حل کند ؟

Valadi
یک شنبه 11 شهریور 1386, 07:57 صبح
این هم یک نمونه برنامه

سیروس مقصودی
یک شنبه 11 شهریور 1386, 08:16 صبح
با سلام
با تشکر از دوستان

سوال من این است که من چگونه میتوانم از داخل یک فرم که FormStyle آن Normal است . یک فرم پدر را فراخوانی نمایم و دوباره از داخل فرم پدر یک فرم فرزند را فراخوانی نمایم ؟

با تشکر فراوان

tactools
یک شنبه 11 شهریور 1386, 14:19 عصر
با سلام خدمت دوستان و با اجازه اساتید بزرگ
اگه منظورت رو درست متوجه شده باشم این کارت رو را میندازه و گرنه باید یه کمی بیشتر توضیح بدی

سیروس مقصودی
دوشنبه 12 شهریور 1386, 16:43 عصر
با سلام
وبا تشکر از دوستان

منظور من این است که هر سه فرم همزمان نمایش داده شود یعنی در اول برنامه فرم 1 که حالت Normal را دارد نمایش داده میشود و بعد با زدن کلیدی که برروی فرم 1 است فرم 2(پدر) نمایش داده شود و هر وقت که کاربر اراده کرد با زدن کلیدی که برروی فرم 2 قرارداد فرم 3(فرزند) نمایش داده شود و بدین صورت نباشد که فرم 3 بدون انتخاب کاربر نمایش داده شود ؟

با تشکر ...

amirrf
سه شنبه 13 شهریور 1386, 16:12 عصر
نمونه برنامه زیر را گذاشته ام اگر مشکل این نمونه برنامه حل شود مشکل من هم رفع میشود .
در برنامه حسابداری من فرمهای متعددی وجود دارد که من میخواهم از داخل یکی از فرمها که FormStyle آن بصورت نرمال است یک فرم پدر را فراخوانی کنم واز داخل آن فرم پدر یک فرم فرزند را فراخوانی نمایم لطفا مرا راهنمائی کنید که چگونه میتوانم اینکار را انجام دهم .

منظور من این است که هر سه فرم همزمان نمایش داده شود یعنی در اول برنامه فرم 1 که حالت Normal را دارد نمایش داده میشود و بعد با زدن کلیدی که برروی فرم 1 است فرم 2(پدر) نمایش داده شود و هر وقت که کاربر اراده کرد با زدن کلیدی که برروی فرم 2 قرارداد فرم 3(فرزند) نمایش داده شود و بدین صورت نباشد که فرم 3 بدون انتخاب کاربر نمایش داده شود ؟
روش مورد نظر شما مرسوم نیست با این حال تا حدودی عملی است.
در یک برنامه MDI فرم اصلی (Application.MainForm) باید از نوع fsMDIForm باشد در غیر این‌صورت شما اصلا نمی‌توانید فرم‌هایی از نوع fsMDIChild در برنامه خود بسازید.
فرم اصلی پس از ساخته شدن خود به خود نمایش داده می‌شود مگر اینکه ویژگی ShowMainForm از Application را پیش از اجرای Application.Run برابر False قرار دهید.
با True قرار دادن ویژگی Visible فرم fsNormal تان این فرم در آغاز برنامه نمایش داده می‌شود.
فرم فرزند را نیز باید در زمان اجرا بسازید تا خودبخود و پیش از فرمان موردنظر نمایش داده نشود.
با انجام این کارها عملکرد مورد نظر شما فراهم می‌شود اما بسته شدن فرم‌ها را نیز باید مدیریت کنید چراکه با نمایش فرم اصلی با بسته شدنش برنامه پایان می‌یابد و با پنهان شدنش تمرکز گم می‌شود (روی فرم اول نمی‌رود).
بهتر است ار روش‌های استاندارد استفاده نمایید.

babak869
سه شنبه 13 شهریور 1386, 20:32 عصر
با اجازه دوستان . متاسفانه تمامی مثالهای بالا اشتباه هستند و هیچ ارتباطی به فرمهای پدر و فرزند ندارند . لطفا مثالها رو اصلاح کنید . اگه نمیتونید تا یه نمونه بزارم

موفق باشید