PDA

View Full Version : درخواست یک عبارت SQL

Mohammad S
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 02:11 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
من احتیاج به یک کد SQL‌ دارم با شرایط زیر:

من یک بانک دارم که شامل نام و نام خانوادگی و یک کد از جدول دیگر (اطلاعات حساب بانکی) می باشد (کلید در جدول حساب بانکی). می خواهم در دلفی در یک DBGried نام و نام خانوداگی شخص به همراه یک سری اطلاعات مثل شماره حساب و صاحب حساب از جدول حساب بانکی که کد آن در جدول اشخاص وجود دارد نشان دهم.
یک نکته: بعضی اشخاص کد حساب بانکی ندارند و در نتیجه عدد 0 برای آنها وارد شده است.

خودم یک کد نوشته ام که با اینکه فکر می کنم درست باشد ولی یک مشکل اساسی دارد:
افرادی که حساب بانکی ندارند و باید خالی نشان داده شود، مشخصات حساب بانکی نفر قبل را برای آنها نشان می دهد (شاید هم اطلاعات حساب بانکی آخرین نفر بانک - به هر حال مهم نیست. مهم این است که نباید چیزی نشان دهد و باید خالی باشد که خالی نیست).

لطفا کمک کنید :roll:
قبلا از همکاری شما متشکرم
اگر کد زیر را بنویسم آنهایی که کد حساب بانکی ندارند را نشان نمی دهد

select sspeymankar,family_peymankar,name_peymankar,
name_bank,shomare_hesab from tb_bank_peymankar,tb_bank_code_hesab where (tb_bank_peymankar.sscode_hesab=tb_bank_code_hesab .sscode_hesab)
و اگر کد زیر را بنویسم همان مشکلی که در بالا توضیح دادم (وارد کردن اطلاعات نفر قبلی در مورد افرادی که کد حساب ندارند) ظاهر می شود. :cry:

select sspeymankar,family_peymankar,name_peymankar,
name_bank,shomare_hesab from tb_bank_peymankar,tb_bank_code_hesab where ((tb_bank_peymankar.sscode_hesab=tb_bank_code_hesa b.sscode_hesab) or (tb_bank_peymankar.sscode_hesab=0))

hmm
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 07:04 صبح
باید از left join یا right join استفاده کنی help رو بخون چیزی نفهمیدی بهت میگم

Mohammad S
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 09:25 صبح
ممنون بررسیش می کنم 8-)