PDA

View Full Version : برای نصب نرم افزاری که ساخته اید چه میکنید؟

rezaTavak
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 16:17 عصر
سلام

من با InstallShild خود فاکس مشکل دارم و از Delphi استفاده میکنم.

شما چطور؟

راستی میدانید در نصب برنامه شما باید طوری باشد که بانکها را در نصب مجدد پاک نکند؟

برای قطعی احتمالی برق حین نصب فکر کرده اید؟

برای ارتقای نسخه های برنامه های خودتان راه کاری دارید؟ آیا کاری میکنید که ویرایشهای برنام شما را بتوان Upgrade کرد؟

ALI RAFFIE
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 14:34 عصر
من با InstallShild ارائه شده با VFP8 هیچ مشکلی ندارم در فایل های Dbf رو همراه اون نصب نمی کنم به جاش یه الگوریتم جالب دارم که هنگاه ساختن فایل Exe مشخصات فایل های Dbf رو بر میداره و همراه فایل Exe کامپایل می کنه و در ابتدای برنامه چک میکنه که اگه به عنوان مثال فایل Main.Dbf وجود نداشت اونو ایجاد میکنه و اگه Structure او متفاوت بود یکسانسازی می کنه بنابرین هنگاه نصب مجدد یا Uninstall شدن فایل های اطلاعاتی از بین نمیرن چون همراه با InstallShild نصب نمیشن در ضمن اگه خواستید فایل های Dbf رو هم نصب کنید تو InstallShild گزینه ای داره که بعد از UnInstall شدن برنامه فایل ها میمونن یا با نصب مجدد از بین نمیرن.

rezaTavak
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 17:47 عصر
اضافه کردن بانک به فایل EXE جالبه!

kia1349
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 06:03 صبح
البته اگه فایل dbf در خود exe باشه حلت استاتیک و فقط خواندنی پیدا میکنه ولی اگه از داخل exe دستور ساخت یک dbf رو بدید دیگه مشکل حله

rezaTavak
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 20:22 عصر
سلام

ولی چرا InstallShield من دزست نیست البته Demo که توی سی دی فاکس است منظور منه. ولی مال فاکس از بقیه زبانها کاملتره. ولی من اول از C استفاده میکردم حالا هم دلفی.

خب منم پسوند فایل را عوض میکنم مثلا DDD می گذارم. بعد اگر فایل اطلاعات درست داشت رونویسی نمیشود در غیر این صورت رونویسی میشود!

binyaz2003
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 21:05 عصر
فکر کنم بهترین راه حل اینه که یک جوری نسخه کامل install shield رو گیر بیاریم
همه چی حل میشه!

rezaTavak
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 22:12 عصر
اره بیا پولهامونو رو هم بریزیم بریم بخریمش خوبه؟

اما به نظر من باید برنامه نویس 80% فکر خودش باشه حتی توی نصب! اگه یه نگاهی به نصب داخل Visual C بیاندازید متوجه می شوید باید برنامه بنویسید نه کلیک!

راه موفقیت دستور است نه ماوس درسته؟

kia1349
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 07:04 صبح
البته InstallShield داخل cd ویژوال فاکس demo‌نیست بلکه نسخه limited اونه

rezaTavak
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 18:37 عصر
سلام

آقای حیدری کیا رو نمیکنه چطوری میسازه! :wink:

علی اکبر
جمعه 12 تیر 1383, 09:58 صبح
الگوریتم جالب دارم که هنگاه ساختن فایل Exe مشخصات فایل های Dbf رو بر میداره و همراه فایل Exe کامپایل می کنه و در ابتدای برنامه چک میکنه که اگه به عنوان مثال فایل Main.Dbf وجود نداشت اونو ایجاد میکنه و اگه Structure او متفاوت بود یکسانسازی می کنه .

می توانم از آقای رفیعی خواهش کنم توضیح بیشتری بدهد یا اینکه الگوریتم را دراختیارمان بگذارد
ممنون

kia1349
سه شنبه 30 تیر 1383, 08:42 صبح
ضمنا اضافه کنم که بهترین روش update کردن برنامه ها استفاده از fso(file system object) است که با چند vbs ساده این کار را به راحتی انجام میدهد
راستی اینستال شیلد همراه با vfp9 رو امتحان کنید پشیمون نمیشید