PDA

View Full Version : مشکل نصب هم زمان C++ و Delphi

alireza643
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 19:02 عصر
من با c++builder2007 کار میکنم. ولی در راستای هدف پیشرفت خودم و علاقه ای که به محصولات بورلند دارم :بامزه: یه پک delphi2007 هم تهیه کردم و تلاش کردم که اونو هم نصب کنم. ولی یه مشکل جالبی که دارم اینه که من Rad رو برای c++ نصب کردم حالا که میخوام دلفی رو هم نصب کنم میره رو حالت Modiy و Update که من هر چی تلاش کردم نتونستم هر دوتا رو با هم نصب کنم یعنی وقتی دلفی نصب میکنم c به رحمت خدا میره و وقتی سی بیلدر رو نصب میکنم دلفی به سرای آخرت سفر میکنه.
از یکی از همکاران که چندین ساله دلفی کار میکنن سوال کردم که ایشون فرمودم این دوتا محصول با هم نصب نمیشه و فقط یکی از اونها رو میشه استفاده کرد.
این موضوع حقیقت داره؟
اگر میشه با هم نصب کرد آیا نکته ی خاصی هست که من باید رعایت کنم؟
متشکرم.

Inprise
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 20:34 عصر
نکته خاصی وجود نداره . من همیشه از هر دو محیط در کنار هم استفاده میکنم . مشکلی هم نیست و نبوده .

در مورد محیط دلفی 2007 بخاطر اینستالرش و نکات و مشکلاتی که داره باید اول دلفی رو نصب کنی و بعد سی++ بیلدر ، یا هر دو رو همزمان نصب کنی . فکر میکنم این مشکل روی استودیوی جدید 2007 برطرف شده باشه اما مطمئن نیستم . بهر حال کافیه که اول سی++ بیلدرت رو حذف کنی و یه بار از اول هر دو رو با هم نصب کنی .

alireza643
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 22:29 عصر
مشکل من همینه که نمیتونم هر دو رو با هم نصب کنم. وقتی اول دلفی نصب میکنم و بعد میخام سی بیلدر رو نصب کنم میگه حالا باید Modify کنی من هم میگم قبول. و از لیستی که ظاهر میشه سی بیلدر رو انتخاب میکنم تا به برنامه اضافه کنه و بعد از این که نصب کامل شد دیگه دلفی نیست.
تو 2006 محیط طوری بود که میشد هر دو تا رو با هم نصب کنیم ولی الان شده 2 تا پک جدا که یکی سی بیلدر هست و دیگری دلفی و موقع نصب از هر کدوم پک ها که استفاده میکنم نمی تونم تعیین کنم که دیگری رو هم نصب کنه و مجبور میشم تک تک نصب کنم.
یعنی من الان دیگه استودیو رو ندارم فقط سی بیلدر تکی هست و دلفی هم تکی. برای داشتن استودیو که هر دو تا رو ساپورت کنه باید پک جدا تهیه کنم؟
به خاطر راهنمایی های همیشه خوبتون متشکر ولی با این 3 تا DVD که من تهیه کردم اصلا استودیو نصب نمیشه. یکیشون فقط سی بیلدر و اون یکی هم فقط یه فایل دلفی به من میده.

Inprise
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 22:41 عصر
نمیدونم چیزی که داری چیه . ولی یک بسته منتشر شده به اسم CodeGear RAD Studio 5 که هم دلفی 2007 رو داره و هم سی++بیلدر 2007 به همراه SP1 . همون رو نصب کنی هر دو محیط رو با کلیه امکانات نصب میکنه . تو بازار ایران هر اسکلی میتونه یه آشغالی رو از سایتهای Warez داونلود کنه و تو مغازه ها پر کنه ، در موردشون نمیشه توضیحی داد . چیزی که من گفتم رو میتونی خودت داونلود کنی یا از برادر کرامتی بگیری . باهاش تماس بگیر . فقط یک CD هم هست در ضمن .