PDA

View Full Version : استارت Agent پس از استارت SQl Server

پویا
شنبه 17 شهریور 1386, 13:44 عصر
سلام

من یه سرور دارم که به ندرت ریستش می کنم. اما گاهی لازم میشه سرویس SQL را استاپ کنم. برای Backup گیری اتوماتیک از چندین دیتا بیس چند job تعریف کردم. برای اجرای job ها باید حتما سرویس agent در حالت اجرا باشد.
وقتی من یا کسی دیگه SQL رو استاپ میکنه گاهی یادمون میره بعد از استارت اس کیو ال agent آن را استارت کنیم و چندین روز Backup را از دست می دهیم

چطور میشه بعد از استارت سرویس اس کیو ال agent اون هم استارت بشه (اینو می دونم برای اجرای خودکار بعد از استارت ویندوز option داره)

ممنون

AminSobati
شنبه 17 شهریور 1386, 13:57 عصر
دوست عزیزم،
اگر سرویس Agent رو روی حالت Auto Start تنظیم کردین، باید پس از boot شدن سیستم خودش Start بشه. در غیر اینصورت Event Viewer ویندوز رو ببینین آیا خطایی ثبت میشه یا خیر

پویا
یک شنبه 18 شهریور 1386, 11:47 صبح
آقای ثباتی عزیز

همون طور در بالا گفتم مشکل من استارت agent پس از boot شدن نیست. اون درست کار میکنه
مشکل من استارت agent بعد از استاپ کردن و استارت مجدد کردن سرویس SQL هست

اگر یک بار سرویس SQL را استاپ کنید و بعد دوباره استارت کنید متوجه می شوید که agent آن دوباره استارت نمی شود

یه جایی خوندم یه SP هست که بعد از استارت سرویس SQL اجرا میشود. آیا نمیشه از اون برای استارت مجدد agent استفاده کنم. اگر میشه اسم چیه؟

AminSobati
یک شنبه 18 شهریور 1386, 12:24 عصر
به کمک sp_procoption میتونین یک SP رو بعنوان Startup معرفی کنین. شاید استفاده از NET START در اون SP ایده خوبی باشه!

پویا
دوشنبه 19 شهریور 1386, 12:33 عصر
ممنون
درست شد

CREATE PROCEDURE Startup
AS

EXEC xp_cmdshell 'net start SQLServerAgent', NO_OUTPUT

GO

sp_procoption 'Startup', 'Startup', '1'