PDA

View Full Version : چند سوال مربوط به SQL SERVER EXPRESS

VisualStudio
سه شنبه 20 شهریور 1386, 13:58 عصر
من تازه شروع به کار با SQL SERVER کردم وآشنایی چندانی ندارم اگر من یک دیتابیس بر روی کامپوتر خودم با SQL SERVER درست کردم و قصد دارم آن را بر روی یک کامپیوتر دیگه اجرا کنم چه پیش نیازهایی لازم هست که برنامم اجرا (فایل های را کجا قرار بدم ، کانکشن استرینگ به چه صورت می شود اخه من رو کامپیوتر خودم نام سرور یک چیزی هست روس کامپوتر دیگه چیز دیگر و همه موادی که باید رعایت کرد)
چندین سوال دیگر هم هست که بعدا خواهم پرسید من در VB.NET کار می کنم

ClaimAlireza
سه شنبه 20 شهریور 1386, 14:14 عصر
من تازه شروع به کار با SQL SERVER کردم وآشنایی چندانی ندارم اگر من یک دیتابیس بر روی کامپوتر خودم با SQL SERVER درست کردم و قصد دارم آن را بر روی یک کامپیوتر دیگه اجرا کنم چه پیش نیازهایی لازم هست که برنامم اجرا

برای بانکتون که چندین راه دارین:
1-گرفتن backup از db و سپس restore کردن اون تو db کامپیوتر دیگه.
2-گرفتن script از بانکتون.
3-از فایل های dbname_data و dbname_log که در مسیر مانند زیر قرار دارن کپی بگیرین و در کامپیوتر مقصد paste کنین(البته باید برای این کار ابتدا sqlengine رو stop کنین.)

C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data

کانکشن استرینگ به چه صورت می شود

باید نام کامپیوتر مقصد (در حالت کلی instanse name خود sql) رو قرار بدین.

به همین راحتی!

موفق باشین.

VisualStudio
سه شنبه 20 شهریور 1386, 19:21 عصر
من از SQL SERVER EXPRESS اما در کنار ساعت ویندوزم SQL SERVER نیست اگر ممکن هست بیشتر توضیح بدید یک نونه کانکشن استرینگ هم بزارید متاسفانه من به جوابم نرسیدم

VisualStudio
سه شنبه 20 شهریور 1386, 19:25 عصر
یک سوال دیگر هم داشتم اصلا دیتابیس SQL SERVER به چه صورت کار می کنه آخه من با اکسس کار می کردم و یک سیستم فایلی بود حالا SQl SERVER به چه صوت هست . آیا باید در هنگم نصب برنامه اگر SQL SERVE نصب نبود باید SS را نصب کنم و DLL های خاصی نیاز هست

ClaimAlireza
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 09:09 صبح
فقط اینو بدون که sqlExpress یک virtual engine که همراه studio2005 نصب میشه و برای upload و مسایلی از این قبیل بعده ها به مشکل خواهی خورد، باید Sql2005 رو نصب کنین و از راه هایی که گفتم db رو منتقل کنین.

ولی برای حالت local روی سیستم دیگه، خوب باید مراحلی که رو سیستم خودت طی کردی
رو برای اونم طی کنی.(نصب iis، .netframwork، sqlexpress).

<connectionStrings>
<addname="ConnectionString"connectionString="Data Source=SQLEXPRESS;Initial Catalog=dbname;Integrated Security=True"providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>

در ضمن
دوست عزیز اگه یه سرچ تو قسمت asp.net بکنی تمام این مطالب بصورت مفصل بحث شده اند.

مطمئنا زودتر به جواب میرسی....

موفق باشی....

VisualStudio
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 20:32 عصر
یک سوال دیگر هم داشتم اصلا دیتابیس SQL SERVER به چه صورت کار می کنه آخه من با اکسس کار می کردم و یک سیستم فایلی بود حالا SQl SERVER به چه صورت هست . آیا باید در هنگم نصب برنامه اگر SQL SERVE نصب نبود باید SS را نصب کنم و DLL های خاصی نیاز هست

اگر ممکن هست این سوال را پاسخ می دهید

ClaimAlireza
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 09:48 صبح
ببین access فقط و فقط یه فایل و کافیه یه جایی قرار بگیره بعد آدرسشو به accessDataSource نشون بدی و باهاش کار کنی.

ولی sql یه سرور که باید بانکتو توش ایجاد کنی بعد از طریق connectionString توی web.config ربطش بدی به asp.net بعد sqldatasource رو تنظیم کنی بعد میتونی با بانکت کار کنی....

sh
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 19:17 عصر
ببین access فقط و فقط یه فایل و کافیه یه جایی قرار بگیره بعد آدرسشو به accessDataSource نشون بدی و باهاش کار کنی.

ولی sql یه سرور که باید بانکتو توش ایجاد کنی بعد از طریق connectionString توی web.config ربطش بدی به asp.net بعد sqldatasource رو تنظیم کنی بعد میتونی با بانکت کار کنی....

SQLExpress هم شبیه یک فایل اکسس میتونه کنار برنامه شما باشه هم تحت شبکه کار میکنه و هم بر روی بسیار از Host ها نصب هست

برای آپلود و هر گونه تغییرات و Replication هیچ مشکلی تحت برنامه های وب و ویندوز نداره

صرفا دارای محدودیتهائی هست که بارها دربارش صحبت شده از قبیل

1- پشتیبانی صرفا از 1 گیگ رم
2- حداکثر حجم دیتابیس 4 گیگ
و....

نصب اون همراه برنامه کاربردی بسیار ساده و راحته هم از طریق Visual Studio.NET و هم از طریق برنامه های جانبی (بهترین برنامه نصاب برای دات نت = InstallAware 7.0)

ClaimAlireza
جمعه 23 شهریور 1386, 00:38 صبح
بسیار از Host ها نصب هست

دوست عزیز اتفاقا روی تعداد محدودی از هاست ها این امکان فراهم شده تازه بعد از کپی کردنش باید یه سری چیزا رو خود هاست ست کرده باشه( اگه معلوماتش رو داشته باشن).

در ضمن من برای استفاده از sqlserver توضیحات رو عرض کردم تا دیگه این محدودیت ها هم سر راه نباشه.

sh
جمعه 23 شهریور 1386, 09:44 صبح
1- در نوشتن برنامه های وب حتی اگر در روی هیچ هاستی این نسخه نباشه شما میتونین براحتی برنامه رو بر روی سیستم خودتون با این نسخه نوشته و تست کنید و بعد عین همون جدوال رو در سرور هاست نصب و حتی اطلاعات رو هم به اون منتقل کنید

2 -اگر دقت کرده باشه سوال کننده راجب SqlExpress پرسیده بود

ClaimAlireza
شنبه 24 شهریور 1386, 12:31 عصر
بنده هم در پست 5 مطلبی را به شکل زیر برای ایشان ایراد کردم:

فقط اینو بدون که sqlExpress یک virtual engine که همراه studio2005 نصب میشه و برای upload و مسایلی از این قبیل بعده ها به مشکل خواهی خورد، باید Sql2005 رو نصب کنین و از راه هایی که گفتم db رو منتقل کنین.

در ضمن سوال ایشون تو پست 4 اینه:

یک سوال دیگر هم داشتم اصلا دیتابیس SQL SERVER به چه صورت کار می کنه آخه من با اکسس کار می کردم و یک سیستم فایلی بود حالا SQl SERVER به چه صوت هست .

sh
شنبه 24 شهریور 1386, 16:23 عصر
دوست عزیر متاسفانه نقل قول اول شما صحیح نیست برای آپلود و مسائلی از این قبیل هیچ وقت به مشکل برنمیخورید

ClaimAlireza
شنبه 24 شهریور 1386, 22:25 عصر
نمیدونم شاید حق با شما باشه.
بنده حقیر یه سایتی رو با استفاده از این روش آپلود کردم ولی متاسفانه ارتباط با بانکش میسر نشد و مجبور شدم script رو جدا اجرا کنم و بعد export DATA رو انجام بدم.