PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی در مورد Message ها

Mahmood_M
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 12:29 عصر
با سلام ...
می خواستم بدونم کسی از دوستان هست که بتونه در مورد Message ها و پارامترهای اونها توضیح بده ؟ ، منظورم از پارامتر همون LParam و WParam هست ...
به عنوان مثال دستور زیر رو نگاه کنید :

SendMessage(Handle, WM_MOVE, WParam, LParam);

در کد بالا پیغام " WM_MOVE " برای حرکت دادن پنجره دارای Handle داده شده است ؟ ، اگه همین طوره چطور باید پارامترها رو بهش داد ، مثلا در این دستور LParam و WParam هر کدوم چه وظایفی دارند ؟ ( چطور میشه مشخص کرد که چقدر حرکت کنه ؟‌ )
با توجه به این که پیغامها تغییر میکنند ولی پارامترها نه ! ، چطور باید پارامترها رو تنظیم کرد ؟

آیا در دستورات نظیر این تنها پیغامهای دارای پیشوند WM_ کاربرد دارند یا پیغامهای دیگری هم مورد استفاده قرار میگیرند ؟ ( چه پیغامهایی هستند ؟ )

منتظر راهنمایی دوستان هستم ...

موفق باشید ...

Will_Smith
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 13:28 عصر
من این یکی دو روزه خیلی رفتم تو فکر این Message ها و میخاستم یاد بگیرمشون اون هم بطور کامل و خیلی مسر هستم که یه منبع توپ پیدا کنم.Help دلفی جالب نیست ممکنه اطلاعاتی بده ولی به هر کال Tutorial نیست و همین طور هم Delphi Developer Guide ولی یکی از دوستان Mastering Delphi 7 رو معرفی کرد اونو میخام یه بررسی بکنم
مبحث فوق العاده ایه

hossein taghi zadeh
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 14:58 عصر
با سلام

در کد بالا پیغام " WM_MOVE " برای حرکت دادن پنجره دارای Handle داده شده است

برای جابجایی کنترلی که Handle دارد از توابع زیر استفاده نمائید:

ReleaseCapture;
SendMessage(Handle, WM_SYSCOMMAND, SC_MOVE+1, 0);

Mahmood_M
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 18:01 عصر
برای جابجایی کنترلی که Handle دارد از توابع زیر استفاده نمائید:

ممنونم دوست من ولی من دنبال راه حلی برای حرکت دادن یک کنترل نیستم ...

من میخوام با نحوه عملکرد این دستورات و وظایف پارامترهای اونها آشنا بشم ...

با تشکر ...

موفق باشید ...

manvaputra
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 18:52 عصر
با سلام خدمت همه دوستان عزیز کتاب خوبی رو در این زمینه براتون آپ کردم من توی رپید شیر گذاشتم اگه کسی با دانلودش مشکلی داشت پیشنهاد بده که از کدوم یرویس می تونم استفاده کنم برای آپ کردن
نام کتاب:
The tomes of Delphi Win32 Core API Windows 2000 Edition
فصل سوم:
Message Processing Functions.

البته من کتاب کامل رو گذاشتم

باز هم نمی دونم طبق قوانین سایت می تونم لینگ دانلود رو بزارم یا نه اگه مشکلی نست بگید تا بزارم اگه هم هست پیام خصوصی بدید تا لینکو بهتون بدم

vcldeveloper
جمعه 23 شهریور 1386, 00:15 صبح
به همراه Delphi یک نسخه از Windows SDK هم نصب میشه که می تونید از طریق منوی Help به آن دسترسی داشته باشید. می تونید هر یک از Message ها را در SDK نصب شده با دلفی جستجو کنید، یا از MSDN استفاده کنید تا متوجه شوید برای هر Message مقادیر WParam و LParam چه کاربردی دارند. بطور کلی اینها دو مقدار Integer هستند که برخی از Message ها که نیاز به دریافت مقادیر ورودی خاصی دارند، یا باید مقادیر خاصی را برگشت بدهند، از این دو مقدار Integer برای این منظور استفاده می کنند. اگر هم یک Message نیازی به دریافت یا برگشت دادن مقداری نداشته باشد، این دو پارامتر بصورت صفر پاس داده می شوند.

ب- تات
شنبه 24 شهریور 1386, 10:03 صبح
با سلام
میشه همینجا آپلودش کنید؟

vcldeveloper
شنبه 24 شهریور 1386, 17:55 عصر
میشه همینجا آپلودش کنید؟
اگر منظورتون اون کتاب هست؛ خیر، خلاف قوانین سایت است و Warez Activity محسوب میشه.
اگر منظورتون Windows SDK است، حجمش به اندازه کافی بزرگ هست که حداقل من نتونم Upload اش کنم. MSDN هم که بصورت Online در دسترس هست.

manvaputra
شنبه 24 شهریور 1386, 23:18 عصر
با سلام همونطور که مدیر محترم بخش فرمودند ممنوعه ولی اگه ایمیلتونو بهم بدید لینک دانلود کتاب را براتون می فرستم

vcldeveloper
یک شنبه 25 شهریور 1386, 01:45 صبح
میشه در مورد جستجو تو MSDN بصورت Online یه کم توضیح بدید؟
دیگه چی رو توضیح بدم؟!
http://msdn.microsoft.com/

Rocker
یک شنبه 25 شهریور 1386, 15:40 عصر
به نظرم نظرات آقای کشاورز همیشه کارساز بوده و هست شما میتونید از همون windows sdk استفاده کنید من که همیشه از اون کمک میگیرم انگلیسی اما اونقدر خفن نیست که نشه فهمید.

vcldeveloper
یک شنبه 25 شهریور 1386, 16:03 عصر
ولی چون دیدم خیلی شلوغه و معلوم نیست کی به کیه گفتم یه توضیح کلی بگیرم.
اگر از امکان Search اش استفاده کنید، خیلی راحت به جواب می رسید.

عجب !!! یعنی لینک کتاب WAREZ ACTIVITY محسوب میشه؟
بله، چون کتاب مذکور Copy right داره و مجانی نیست که شما بهش آزادانه لینک بدید. درباره این مطلب که چرا نباید به محصولات دارای Copy Right بصورت غیرقانونی در این سایت لینک بدید هم قبلا در بخش گفتگو با مسئولان توضیح داده شده.