PDA

View Full Version : درخواست:شماره Key کلیدهای صفحه کلید(#8)

hp1361
شنبه 24 شهریور 1386, 01:26 صبح
سلام

دوستان چطور می توانم شماره هر یک از کلید های صفحه کلید رو بدست بیارم

برای مثال BackSpace=#8

ممنون

پرواز
شنبه 24 شهریور 1386, 02:14 صبح
سلام.

به عنوان مثال می خوای عدد مربوط به کاراکتر 'w' رو بدست بیاری:

ShowMessage(IntToStr(ord('w')));

یه مثال هم آپ کردم که با اون می تونی شماره مربوط به بقیه کیدها (مثل Sapase, Ctrl و ...) رو بدست بیاری.
موفق باشی

vahid64
سه شنبه 27 شهریور 1386, 12:28 عصر
البته اگه سرچ کنی نمونه برنامه زیاد هست ولی این برنامه هم چیز جالبیه من از این استفاده می کنم

پرواز
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 07:14 صبح
البته اگه سرچ کنی نمونه برنامه زیاد هست ولی این برنامه هم چیز جالبیه من از این استفاده می کنمبرنامه خوبیه.
فقط دوتا نکته:
1- کد برنامه رو هم بذارید.
2- من امتحان کردم کد کلیدهای جهت نما رو نمیده.

vahid64
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 13:23 عصر
برنامه خوبیه.
فقط دوتا نکته:
1- کد برنامه رو هم بذارید.
2- من امتحان کردم کد کلیدهای جهت نما رو نمیده.
1-کد برنامه رو رد ادامه قرار دادم البته این سورس رو خودم ننوشتم رو هارد سیستم داشتم یکی از دوستام بهم داده نمی دونم copyright برای کیه ؟؟؟!!!
2-حق با شماست بعضی از کلیدها رو نمیده بعضی ها رو هم اشتباه میده مثلاً کلیدهای numlock رو اشتباه میده میشه تو onkeydown فرم کد زیر رو بزاریم

label1.caption:=inttostr(key);
کد اسکی خیلی از کلیدها رو میشه پیدا کرد البته این روش یه روش بسیار ساده و کاربردی هست ضمن اینکه من الان واقعاً سرم شلوغه دوست عزیز اگه فرصت دارید این برنامه ها رو ترکیب کنید و یک سورس کامل بسازید تا کد اسکی همه کلیدها رو به صورت کامل نمایش بده

پرواز
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 16:00 عصر
1- من الان واقعاً سرم شلوغه دوست عزیز اگه فرصت دارید این برنامه ها رو ترکیب کنید و یک سورس کامل بسازید تا کد اسکی همه کلیدها رو به صورت کامل نمایش بده
دوست عزیز من یه یه برنامه همراه با سورس قرار دادم.
یه کم بالاتر رو ببینید.
برنامه من تقریبا کد همه کلیدها رو میده. البته درست و غلطشو نمی دونم. چک نکردم.

vahid64
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 16:14 عصر
دوست عزیز برنامه شما رو دیدم این برنامه دقیقاً مثل همون کدی هست که من نوشتم مشکل هر دوی اینها اینه که نمی تونن کد اسکی کلیدهای ترکیبی رو بدن مثلاً کد اسکی Shift+1یاShift+a
به این خاطر بود که من پیشنهاد دادم همه این کدها و برنامه ها رو یکی کنیم تا یک چیز کامل بسازیم البته اگه دقت کرده باشی اون برنامه ای که بنده آپلود کردم کد اسکی کلیدهای ترکیبی رو هم می داد