PDA

View Full Version : مشکل انتقال اطلاعات از طریق Replication در SQL 2005

alex_kh58
دوشنبه 26 شهریور 1386, 09:06 صبح
من توی sql2005 وقتی رکوردی رو update می زنم از طریق Replication اطلاعاتم منتقل نمی شود در حالی که در 2000 این مکل رو نداشتم. فعلا برای حل مشکل مجبور شدیم رکوردها رو کپی و درج کنیم:ناراحت:

اگر راه حلی به نظرتون میرسه ممنون میشم

alex_kh58
دوشنبه 26 شهریور 1386, 14:44 عصر
هیچ کسی نمی خواد جواب منو بده:افسرده:

AminSobati
دوشنبه 26 شهریور 1386, 19:52 عصر
دوست عزیزم سوال شما خیلی کلی هست. ده ها دلیل ممکنه باعثش باشه. حداقل Agent History رو ببینین شاید خطایی Log کرده باشه

alex_kh58
سه شنبه 27 شهریور 1386, 06:25 صبح
مواردی که به نظر میرسه رو چک کردیم مثل مورد اشاره شده (Agent History)
از لحاظ Agent History انتقال اطلاعات کامله و هیچ مشکلی نداره در حالی که هیچ اطلاعاتی منتقل نشده :افسرده:

AminSobati
سه شنبه 27 شهریور 1386, 11:01 صبح
سناریو رو ساده کنین و فقط روی یک Publication با یک جدول این کار رو آزمایش کنین. ببینین آیا باز هم انتقال صورت نمیگیره؟

alex_kh58
سه شنبه 27 شهریور 1386, 11:06 صبح
این کاررو هم کردیم اما جواب نگرفتیم
اگه شما اینکارو کردین می تونین روال تعریفش رو بگید شاید تعریفش اشتباه بوده یا اصلا ما یه جایی اشتباه کردیم
البته اینو بگم که Replication در موارد عادی مشکلی ندارد فقط زمانی که تعدادی از رکوردها منتقل نمی شه مجبور می شیم که روی کلید اصلی یه update بزنیم (مثل 2000) اما در 2005 این رکوردهایی که Update خورده منتقل نمی شه.
ممنون میشم.

AlirezaBahredar
سه شنبه 27 شهریور 1386, 12:45 عصر
دوست عزیز.....
من زیاد اطلاعاتی در مورد Replication ندارم.....ولی چند چیزو که خودم به مشکل برخوردمو میگم شاید به دردت بخوره.
1- هیچگاه Publisherنباید کپی گرفته شده از جایی باشه....به عبارت بهتر شما حتما بایستی DataBaseمورد نظرت رو در همونجا ایجاد کنی.به هیچ عنوان به روش دستی(متوقف کردن Service SQL Server و کپی نمودن فایل های LDF و MDF ) عمل نکن .دیتا بیست رو اونجا ایجاد کن بعدش اطلاعات رو Import کن.
2-مورد دوم رو که می خوام بگم شاید بدیهی باشه ولی واسه خودم دردسر ساز بود ....حتما در زمان ایجاد Subscriber ها بایستی از نام FullComputer اونها استفاده کنی.
امید وارم مطالب واسط مفید باشه....موفق باشی.

AminSobati
سه شنبه 27 شهریور 1386, 12:57 عصر
این کاررو هم کردیم اما جواب نگرفتیم
اگه شما اینکارو کردین می تونین روال تعریفش رو بگید شاید تعریفش اشتباه بوده یا اصلا ما یه جایی اشتباه کردیم
البته اینو بگم که Replication در موارد عادی مشکلی ندارد فقط زمانی که تعدادی از رکوردها منتقل نمی شه مجبور می شیم که روی کلید اصلی یه update بزنیم (مثل 2000) اما در 2005 این رکوردهایی که Update خورده منتقل نمی شه.
ممنون میشم.

- چه نوع Replication استفاده میکنین؟
- اطلاعات رو سمت Publisher تغییر میدین یا سمت Subscriber؟
- آیا Snapshot بدون اشکال منتقل میشه؟ به چه شکل اطمینان حاصل میکنین؟

alex_kh58
سه شنبه 27 شهریور 1386, 13:51 عصر
- چه نوع Replication استفاده میکنین؟
- اطلاعات رو سمت Publisher تغییر میدین یا سمت Subscriber؟
- آیا Snapshot بدون اشکال منتقل میشه؟ به چه شکل اطمینان حاصل میکنین؟

اطلاعات رو سمت Publisher تغییر می دیم بعد از Update هم history رو چک
می کنیم می بینیم که Success داده و مشکلی هم نداره . در ضمن نوع Replication هم
Transactional هستش.
ُُ

AminSobati
سه شنبه 27 شهریور 1386, 16:49 عصر
مطمئن هستین که Log Reader Agent و Distribution Agent فعال هستند؟

alex_kh58
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 07:06 صبح
مطمئن هستین که Log Reader Agent و Distribution Agent فعال هستند؟

آره این موارد رو هم چک کردم فعال بودن.

AminSobati
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 09:43 صبح
این منطقی نیست که هیچ خطایی SQL Server نده، همه Agentها هم فعال باشند اما Replication کار نکنه!!

alex_kh58
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 10:35 صبح
خوب من هم میگم منطقی نیست
اما این حالت الان وجود داره اما اینو هم بگم که مشکل ما روی رکوردهایی هستش که روی اونا Update می زنیم که دوباره اطلاعات منتقل بشه هستش نه رکوردهای معمولی که توی جدول Insert میشن و بعدش منتقل میشن.

alex_kh58
شنبه 31 شهریور 1386, 09:02 صبح
راهی به نظر تون نرسید؟:(

AminSobati
شنبه 31 شهریور 1386, 14:35 عصر
از اون مواردی هست که باید از نزدیک دید!

alex_kh58
شنبه 31 شهریور 1386, 16:31 عصر
از اون مواردی هست که باید از نزدیک دید!

ممنون دستتون درد نکنه , چون امکانش نیست.
بریم یه جای دیگه دنبالش بگردیم.