PDA

View Full Version : کیبورد فارسی ( یونیکد )

Dracula
پنج شنبه 22 خرداد 1382, 17:10 عصر
با سلام خدمت همه دوستان عزیز

این حقیر تصمیم کبری گرفتم که یه کیبرد فارسی ( یونیکد ) بنویسم . ولی تجربه ای در این زمینه ندارم . اگر منو به فورام قبلی سایت حواله نمیکنید لطف کنید و همینجا یه توضیحاتی با یه مثال بدید تا من هم گرفتار اینورو اونور چرخیدن نشم .

متشکرم .

مهدی کرامتی
پنج شنبه 22 خرداد 1382, 23:16 عصر
1- آقا جان، لااقل این پنگوئن رو یک کم میچرخوندی تا شبیه مال من نباشه یا مثلا رو دهنش خون میذاشتی که یک کم شبیه دراکولا و اینا بشه :lol:

2- هدف شما از طراحی یک صفحه‌کلید یونیکد چیست؟

Dracula
جمعه 23 خرداد 1382, 10:58 صبح
آقا به مولا قسم یه تصویر دراکولا پیدا کردم اندشه .

ولی باید سایزش رو تغییر بدم .

میخوام توی برنامه هایی که مینویسم ( و بقیه دوستان هم مینویسند ) احتیاجی به ویندوز فارسی نباشه و بتونیم برنامه ها رو تحت ویندوزهای انگلیسی هم اجرا کنیم .

اگر برداشت اشتباهی دارم لطفا راهنمایی کنید .
متشکرم .

مهدی کرامتی
جمعه 23 خرداد 1382, 11:37 صبح
مبحث فارسی مستقل از ویندوز حدود یک سال است که منتفی شده است (از زمان اومدن ویندوز XP). چون XP و Win2000 که خودشون فارسی دارند. میمونه 98 و Me که فارسی اونا هم تو بازار هست.

Dracula
جمعه 23 خرداد 1382, 13:25 عصر
حالا اگر نبید چیکار کنیم ؟

اقای دلفی اسیستنت فکر نکنی دارم گیر میدما . نه !

ولی اگر ویندوز انگلیسی باشه ( فرض بر 98 ) و نخوایم فارسی نصب کنیم . اونوقت چیکار باید کرد ؟

مهدی کرامتی
جمعه 23 خرداد 1382, 13:29 عصر
اونوقت باید همان کاری را بکنی که بنده سال 76 کردم. یعنی بنشینی و یک سری کامل VCL با پشتیبانی RightToLeft و مستقل از ویندوز بنویسی. اینکار بشرط اینکه یک حرفه‌ای باشی 1 سال وقتت را خواهد گرفت و نتیجه مطلوب را نیز نخواهی گرفت. یعنی ممکنه خیلی از کامپوننتها رو هم فارسی کنی، اما n تا مشکل در هر خان از این 1001 خان خواهی داشت...

Dracula
جمعه 23 خرداد 1382, 13:34 عصر
از پاسخ شما متشکرم .