PDA

View Full Version : گزارش گیری در دلفی 7

سهیلا
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1383, 10:17 صبح
با سلام
پالتQReport که در دلفی 5 وجود دارد و همچنین فرم مخصوص Report را در کدام قسمت دلفی 7 جستجو کنم لطفا راهنمایی فرمایید
آیا راهی ساده تر از گزار ش گیری برای چاپ یک dbgridدر دلفی 7 وجود دارد؟
متشکرم

Panje Tala
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1383, 10:37 صبح
با سلام
خدمت شما عرض کنم در دلفی 7.0 امکانات ویژه ای برای Report ایجاد شده به این ترتیب که از یک نرم افزار جانبی برای تولید Report استفاده می شود. که پیش فرض آن در دلفی 7.0 نرم افزار Rave هست که اونو از برگه Rave می تونی انتخاب کنی که باید از کامپوننت Rvdatasetconnection برای ارتباط بانک با Report استفاده کنی و برای تعریف Report از Rvproject که نام Report ی که می سازی را در قسمت Projectfile وارد کنی از Rvsystem برای برخی تنظیمات Report استفاده می شود. برای ساخت خود Report از منوی Tools عبارت Rave designer رو انتخاب کن تا وارد محیط طراحی بشی . (البته این توضیحات خیلی مختصره ولی برای شروع کمک می کنه) اگه شروع کردی و به مشکلی خوردی بنویس تا یک کاریش بکنیم.
از نرم افزارهای Fastreport و Crystal Report هم می تونی استفاده کنی ولی برای شروع همون Rave خوبه

DelphiMan
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1383, 10:51 صبح
با سلام
پالتQReport که در دلفی 5 وجود دارد و همچنین فرم مخصوص Report را در کدام قسمت دلفی 7 جستجو کنم لطفا راهنمایی فرمایید
آیا راهی ساده تر از گزار ش گیری برای چاپ یک dbgridدر دلفی 7 وجود دارد؟
متشکرم
سلام دوست عزیز
QReport در دلفی 7 هم وجود دارد برای استفاده از آن شما می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://delphi.rayanir.com/archives/000024.html

موفق باشید

Mahdi_S_T
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1383, 13:32 عصر
در منوی Component گزینه Install Package را انتخاب کرده و از فولدر Bin محل نصب دلفی 7 ، پکیج dclqrt70.bpl را Add کنید.